Nederland - Zweden 22 IE Overstap van Oostburg naar Philippine bevalt Sander de Dobbelaere speelt vanavond met Philippine de beladen derby tegen Terneuzen. Medio 2007 viel er menig uitnodi ging op de mat in huize De Dob belaere te Oostburg. En dan met name voor de destijds tienjarige Sander de Dobbelaere. De invita ties voor verjaardagsfeestjes kon hij best waarderen, maar met name de brieven waarop de logo's van Belgische profclubs prijkten, deden het hartje van kleine Sander sneller kloppen. Club Brugge, Cercle Brugge, AA Gent: ze toonden allemaal interesse in het middenveldertje. „Bij die clubs heb ik zowel getraind als wedstrijden gespeeld, maar het was helaas te weinig. Destijds vonden ze me vooral fysiek niet goed ge noeg", vertelt de West-Zeeuws- Vlaming. Het jochie van weleer is intussen 21 jaar, meet 1.84 en weet ondertus sen hoe een krachthonk er van bin nen uitziet. Dat heeft alles te maken met de overstap die hij begin dit seizoen maakte van vierdeklasser Oostburg naar derdeklasser Philip pine. „En hier duiken we nu een maal voor elke training ons eigen honk in. 45 seconden volle bak wer ken in tweetallen, twee rondes met telkens acht oefeningen. Daarna nog anderhalf uur het veld op, tot een uur of kwart voor tien. De eer ste weken had ik echt overal spier pijn omdat ik die oefeningen totaal niet kende, maar m'n lichaam is er intussen aan gewend." En dat laatste is nodig ook want Philippine, gedeeld koploper, zit vol in de derbyweken. Vorige week werd HVV'24 met 2-1 aan de kant gezet en vanavond wacht Terneu zen, dat nog wacht op zijn eerste overwinning. De Dobbelaere merkt aan alles dat het de wedstrijd van het jaar is. „Toen het speel schema bekend werd, ging het in de groepsapp meteen over die wed strijd. Het leeft bij de spelers - er zijn wat Terneuzenaren - maar ook bij de supporters. Vorig jaar werd Philippine vierde, maar verloor het twee keer van Terneuzen. 'Dit jaar moet 't wel gebeuren hè', heb ik vo rige week al regelmatig gehoord. We moeten gewoon op negen pun ten komen." Vorig seizoen was de Oostburger toeschouwer bij de derby. Ook toen werd die wedstrijd op zaterdag avond gespeeld. Het maakte indruk op de jongeling. „Er was achthon derd man publiek. Dat verwacht ik zaterdag weer." Eén van die toe schouwers zal de Zeeuws topscorer aller tijden zijn: Adri van Hanegem. „Ja, en die komt speciaal voor mij, Voor mijn gevoel was ik bij Oostburg niet wekelijks de uitblinker lacht de middenvelder. „Ik heb ver kering met Myke, zijn dochter. Adri komt zo af en toe eens kijken. Na af loop ziet hij inderdaad regelmatig wat verbeterpuntjes.Handelings snelheid hè." Ondanks zijn werkpunten heeft de derdejaars rechtenstudent (Til burg University) zich razendsnel aangepast. In beide competitiewed strijden speelde de man met het goede loopvermogen de volle ne gentig minuten als controleur. In de driehoek op het middenveld naast Yannick Vanhijfte en in steun van zijn maatje en plaatsgenoot Ruben van der Meulen. „Voor mijn gevoel was ik bij Oostburg niet we kelijks de uitblinker, al vroegen teamgenoten zich soms af of ik niet eens hogerop wilde. Toch was ik er niet echt zeker van of ik het niveau wel aankom. Gelukkig heb ik hier een goede start gemaakt." Die start maakte hij onder de Bel gische trainer Frank van Damme. Sinds enkele weken doet Van Damme de training en coaching in samenspraak met zijn ervaren landgenoot Paul Mortier. Die laat ste is in het bezit van alle Heizeldi- ploma's (Pro License) waarmee hij op het hoogste niveau mag trainen. De Dobbelaere: „Meneer Mortier had in de voorbereiding al een paar keer zijn gezicht laten zien, maar af gelopen zondag was hij voor het eerst ook echt aanwezig qua coa ching. Hij geeft tips waarvan je in derdaad denkt: Daar moet ik op let ten." De trainer aan Terneuzen-kant, Ronny Tresonie, heeft voor van avond nog wat puzzelwerk. De van Sluis afkomstige oefenmeester, die vandaag al de eerste dertig kilome ter van de Kustmarathon gaat lo pen, mist Saïd Bouzambou. De zaalvoetbalinternational heeft competitieverplichtingen met Groene Ster Vlissingen. Bestel nu tickets en wees erbij! Ga naar pzc.nl/oranje Dinsdag 10 oktober I 20.45 uur I Amsterdam ArenA zaterdag 7 oktober 2017 ZV Toeschouwer doet nu zelf mee Juriën Dam Oostburg - Sander de Dobbelaere Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten. Het lichaam van Sander de Dobbelaere moest bij Philippine wennen aan de sessies in het krachthonk, foto boaztimmermans Het is nog niet voorbij! Na de overwinning op Bulgarije kan Oranje zich nog steeds kwalificeren voor het WK2018. De wedstrijd tegen Zweden wordt cruciaal. Strijd samen met Oranje tijdens dit duel op 10 oktober in Amsterdam ArenA!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58