II 20 ZEELAND KUSTMARATHON LADIESRUN Bannani debuteert in basis met verlies Kampioen ARBS stevig afgeschminkt Landelijke finale op circuit in Axel Meer dan duizend vrouwen met allemaal een eigen verhaal luiden het Kustmarathonweekeinde in in Zoutelande. De pijn van het lopen, de pijn van verlies, een wachtend hondje en christelijke muziek in de Langstraat. Voetballer Karim Bannani uit Terneuzen maakte gisteravond zijn basisdebuut bij Jong PSV in de Jupiler League. Onder een gelukkig gesternte gebeurde dat niet, want hij verloor met zijn Eindhovense club met 1-2 van Jong AZ. Na een uur werd Bannani gewisseld. Een week eerder maakte hij zijn debuut als inval ler tegen FC Den Bosch. Gérard de Nooijer boekte met FC Dordrecht een 4-3-zege op FC Eindhoven. De Zeeuw Julius Bliek (Dor drecht) viel in, Augustine Loof (Eindhoven) niet. Istvan Bakx incasseerde met FC Oss een dikke nederlaag (1-6 tegen GA Eagles), terwijl Roy Hendriksen laatste bleef met Helmond Sport door een nederlaag tegen Graafschap. Het Terneuzense zaalvoetbalteam Smit Sport- prijzen verscheen met André Siereveld op de derde speeldag van de eerste klasse Zeeuws- Vlaanderen in zijn sterkste opstelling. Dat heeft regerend kampioen ARBS aan den lijve ondervonden, want de regerend kampioen werd met 11-4 overklast. Siereveld, die bij gele genheid voor Smit Sportprijzen in actie komt, had met vier treffers een groot aandeel in de overwinning. Wentzler Pauwels won met 9-4 van HE Facility. Martijn van Passel was top scorer met vier doelpunten. Koploper ZVV Hulst won met 10-6 van Aster Ali Baba. Tolhoek Op het motorcrosscircuit in Axel wordt zater dag de finale verreden van alle districten. Ne gen klassen komen aan de start van de 50 cc tot en met de veteranen. De deelnemers van de vijf districten werden persoonlijk uitgenodigd om deel te nemen. In elke klasse is plaats voor acht rijders per dis trict. Dus als iedereen komt opdraven zijn het er meer dan driehonderd. Zo'n vaart zal het naar verwachting niet lopen. De trainingen beginnen om 9.00 uur. Om 11.00 uur wordt een aanvang gemaakt met de wedstrijden. Direct na afloop om ongeveer 18.00 uur zal in de kantine met het huldigen van de prijswinnaars worden begonnen. Rugby Judo Met beide handen in de lucht en een brede smile kwam Nadja Zimmer- mann gisteravond ruim na zeven uur als laatste deel neemster aan de tien kilometer van de Ladiesrun over de finish in Zoutelande. Met haar tijd zat ze ongeveer 45 minuten boven de winnende tijd van Anjolie Engels- Wisse (42 minuten en 15 secon den), maar dat was pure bijzaak voor de vrouw uit Duitsland. De lach op het gezicht van Zim- mermann camoufleerde de ver schrikkelijke week die ze achter de rug heeft. „Ik heb lang getwijfeld of ik vandaag wel mee moest doen", vertelde ze direct na afloop van de tiende editie van de Ladiesrun. De Duitse, afkomstig uit een plaatsje niet ver van Köln, verloor afgelopen zaterdag haar moeder. „Ze was al twee jaar ziek, bloedkanker. Maar haar dood kwam heel plotseling. De afgelopen dagen zijn enorm zwaar voor mij geweest. Ik wilde toch meedoen, voor mijn moeder." En dus reisde ze van Duitsland naar Zeeland af. Een vastberaden 'ja' rolde uit de mond van Zimmer- mann als gevraagd wordt of haar moeder in haar gedachten zat tij dens haar vierde deelname aan de Ladiesrun. „Ik weet dat ze naar me keek. Van alle keren dat ik hier mee heb gedaan, was dit zonder enige twijfel de zwaarste editie voor mij. Mijn conditie was slecht door alle gebeurtenissen de voorbije week. Ik ben blij dat ik heb uitgelopen, en bovenal trots." Vanzelfsprekend zullen alle loop- Het duurt langer voordat hij hersteld is en hij krijgt sneller zere poten sters die de Ladiesrun voltooiden dat zijn geweest. Het was dan ook vrolijkheid troef in de finishstraat, waar glimlachende gezichten hoogtij vierden. „Iedereen die mee doet is een winnares", kon speak- ster Diana Schuit niet vaak genoeg benadrukken. De Ladiesrun was dit jaar opnieuw een loopfeest. Blijheid was daarbij het sleutelwoord en vermoedelijk ook de enige overeen komst tussen de 1332 deelneem sters, die gisteravond allemaal een nieuw hoofdstuk aan de 1332 ver schillende verhalen toevoegden. Met een medaille om hun nek en een roos in hun hand (of zelfs een heel boeket bloemen) stonden de meeste vrouwen na afloop uit te puffen. Lennie Groenewegen uit Rotterdam stond er bij de finish in de Langstraat net wat anders bij. Niet met haar zoon of dochter naast zich, zoals die bij sommige deel neemsters de laatste tientallen me ters mee had gerend, maar met haar hond. „Hij heeft de laatste honder den meters meegelopen. Vroeger liep hij zelfs halve marathons met mij mee. Ik trainde altijd samen met hem." „Maar nu is hij tien jaar en gaat dat niet meer. Het duurt langer voordat hij hersteld is en hij krijgt sneller zere poten." Met een glim- zaterdag 7 oktober 2017 'VWZEEl VOETBAL ZAALVOETBAL MOTORSPORT De driebanders van Polka Print liepen in de tweede divisie tegen de eerste nederlaag op. In eigen huis werd met 2-6 verloren van Tele- tronika uit Zundert. Meerten Dallinga, Koen Saver en Dirk Vlerick gingen onderuit. Jean Paul de Kraker redde de eer voor de thuis ploeg. Het tweede team van Pearle Opticiens speelde in de tweede divisie gelijk tegen De Distel Biljarts 2 (4-4). Cor de Jonge boekte een royale zege (30-21) en Eddie van Goethem leek op ook op weg naar winst toen hij op 27- 21 voor kwam. Zeven poedels in acht beurten werden hem fataal: 28-30. Etienne van Damme, terwijl Yves Welvaert verloor. Met rugnummer 198 start wielren ner Antwan Tol hoek uit Yerseke vandaag in de Ronde van Lom- bardijen. Het is de eerste kennisma king van de Lot- toNL-Jumbo-ren- ner met deze Itali aanse klassieker. De rugbyers van Oemoemenoe spelen vanmiddag in Leiden tegen Diok in de ere klasse. De voorte kenen zijn ongun stig: de acht duels in de ereklasse tegen Diok gingen allemaal verloren. Daarbij is Diok nog ongeslagen, terwijl Oemoeme noe al twee keer heeft verloren. Voor de derde keer wordt van daag het Open Zeeuws Judokam pioenschap ge houden. Er wordt in Vlissingen door de jongens en meisjes in vijf leef tijdsklassen geju- dood. De prijsuit reiking wordt ver richt door wereld topper Juul Frans- sen. Lach en traan bij Arwin Willemsen Zoutelande - Lennie Groenewegen A Voor veel vrouwen was het afzien door de harde wind. foto ruben oreel A Aan de Ladiesrun deden gisteren 1332 vrouwen mee. foto ruben oreel A Bart Mangnus uit Vogelwaarde is één van de deelnemers in Axel fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56