II 'Blikkies' keren terug naar de boulevard LUXURY MAAND Luchtverhitters olie - gas - elektro 'Inschattings fout bij werk stoplichten Middelburg' Een klein winkeltje met een bijzonder assortiment bieren 7 Wie het onderwerp speciaalbier aansnijdt bij Marco Evenhuis uit Middelburg, mag er zeker van zijn dat dit vele uren aan gespreksstof zal opleveren. KOOPZONDAG SHOPPING versluis willeboer J Wethouder Chris Simons snapt de klachten. „Maar dit is inherent aan zo'n grote operatie." Zes kruispun ten op de drukste route door de stad krijgen nieuwe verkeerslichten. Het verkeer kan op één rijstrook wel langs de werkzaamheden en verkeersregelaars moeten dat in goede banen leiden. Een omlei dingsroute - bijvoorbeeld via het aquaduct - is daarom niet aangege ven. „Een inschattingsfout", vindt Willemien Treurniet van de Chris tenunie. „De combinatie van werk zaamheden en verkeer dat er toch langs mag, is niet handig en niet veilig. Omdat ook overdag, zelfs tij dens de spits, wordt gewerkt, ont staan lange wachtrijen. Mensen moeten soms tot twintig minuten wachten." En omdat de verkeers lichten nog niet goed zijn afgesteld, moeten fietsers soms zo lang wach ten op groen licht, dat ze toch maar door rood rijden. „Er ontstaan irri taties en gevaarlijke situaties." Treurniet heeft de problemen gisteren via schriftelijke vragen aan de orde gesteld bij het college van B en W. De Christenunie trok vorig jaar ook regelmatig aan de bel over problemen met verkeerslichten bij vooral de kruising Schroeweg /Blauwedijk. Die vielen toen regel matig uit. Dat ze nu worden ver vangen, vindt Treurniet dan ook prima. Maar de manier waarop dat gebeurt, vindt ze verkeerd. Wethouder Simons erkent dat fietsers soms lang moeten wachten. „Maar alle kruisingen zijn aan el kaar gekoppeld. De verkeerslichten kunnen pas goed afgesteld worden als alles klaar is." Het laatste kruis punt is eind oktober klaar. Marco is dan ook een bier kenner van het zuiverste soort, die al sinds zijn zes tiende bezig is met het verzame len en proeven van speciaalbier. Sinds 2016 runt hij samen met zijn vriendin Stephanie onder hun woonhuis een piepklein winkeltje in speciale bieren in de Graven straat 14, genaamd: Hoplala. „Onze winkel is nu bijna ander halfjaar open, alleen op vrijdag en zaterdagmiddagen. Het is echt een uit de hand gelopen hobby. Toen ik puber was ben ik begon nen met het verzamelen van bier flesjes. Samen met mijn broer (hij verzamelde etiketten) struinden we allerlei brouwerijtj es af. Beter gezegd, mijn moeder kon ons overal naar toe brengen, haha. La ter kwam daar natuurlijk het proeven van de bieren bij." Als liefhebber van speciaal bier miste Marco lange tijd een plek waar hij terecht kon met zijn pas sie. „In Middelburg heb je enige tijd een Belgisch biercafé gehad, Belgiek genaamd. Toen Belgiek wegviel, was er eigenlijk maar weinig aanbod aan plaatsen in de buurt waar je echt speciale bieren kon gaan drinken." Een jaar of zeven geleden had hij een keer een oude Ford Transit uit 1982 op de kop getikt. „Deze heb ik via internet gevonden bij een veiling van oude Rode Kruis- winkel voor speciaalbieren. foto lex de meester Marco Evenhuis in Hoplala, zijn voertuigen in Duitsland. Na een paar jaar ermee rondgereden te hebben, bedacht ik opeens een heel andere bestemming voor dit oude beestje. Ik bezoek namelijk Een paar van die Hollanders die op en neer rijden voor vijf kratjes bier graag festivals, en merkte dat daar voor het merendeel vooral pils te krijgen is. Mijn vriendin en ik be sloten in dat te gat te springen. Ik heb een bar in de bus getimmerd, een koeling geplaatst, speciaalbier ingekocht en voor we het wisten stonden we op festival Onder stroom. Op onze top stonden we op zo'n vijftien festivals per jaar." In de loop der tijd hebben steeds meer festivals ook verschil lende speciaalbieren op de kaart staan. De vraag naar de bus van Marco en Stephanie nam af. Stapelen van kratten „Op den duur stond ik de voorraad bier op te stapelen in de ruimte on der ons huis. Ik ben werkzaam als reclamemaker, heb een kantoor aan huis, een voormalige compag non vertrok en er was dus ruimte over. Tijdens het stapelen van de kratten bedacht ik opeens dat het wel erg leuk zou zijn om een eigen winkeltje te beginnen. We kregen al regelmatig vragen van de feest gangers op de festivals of ze ge woon ook bier bij ons konden ko pen, en door een winkeltje te be ginnen zou dit prima kunnen." Zo gezegd, zo gedaan. Het is een hobby voor Marco en Stephanie, lacht hij: „Als zij een keer een paar schoenen kan kopen van de op brengst, ben ik al blij. We probe ren een zo bijzonder mogelijkheid assortiment samen te stellen, en hanteren hier drie voorwaarden voor: we moeten het bier zelf ge proefd hebben, het bier moet op zo min mogelijk plaatsen te koop zijn in de buurt en het moet am bachtelijk zijn gemaakt. Dus: ab soluut geen fabrieksbier." Vaak gaan ze zelf naar kleine brouwe rijen in België om mooie bieren te vinden. „Vinden ze daar schitte rend, een paar van die Hollanders die op en neer rijden voor vijf kratjes bier", zegt Marco. „We zijn dan ook echte liefhebbers." De 'blikkies', de studenten van de maritieme opleidingen van de Ho geschool Zeeland, keren terug naar de Vlissingse boulevard. Hoge school Zeeland pakt de bouwplan nen op voor het restant van de zee vaartschool aan de Boulevard Bank- ert. Dat is het gebouw met de zand stenen buste van prins Hendrik 'de Zeevaarder' aan de gevel, naast de vroegere Zeevaartschool dat nu Zorgboulevaart is. Die plannen werden in 2013 al aangekondigd. De school heeft ech ter voorrang gegeven aan de ver bouwingen voor de opleidingen in Middelburg en het Joint Research Center. HZ heeft nu een voorberei dende overeenkomst met de ge meente Vlissingen waarin onder meer afspraken zijn gemaakt over parkeren. De bouwplannen veroorzaakten in 2013 veel commotie. Het gebouw wordt vervangen door een complex van acht verdiepingen voor de De Ruyter Academy voor maritieme en logistieke studies. Die huizen nu nog in het complex aan de Edison- weg, maar dat raakt te vol. De bouw laat in elk geval nog een jaar op zich wachten; komend jaarwerken er de iet-studenten. 8 OKTOBER 12:00 TOT 17:00 UUR Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 7 oktober 2017 De vervanging van verkeerslich ten op de Schroeweg in Middel burg zorgt al ruim een week voor veel oponthoud voor auto's en voor gevaarlijke situaties voor fietsers. De Christenunie trekt dus maar weer eens aan de bel. Maurits Sep Middelburg WA 'Ik proef het bier altijd zelf Bas Dingenouts Middelburg - Marco Evenhuis Claudia Sondervan Vlissingen VAN LANGE MODE BREDA Een fles champagne cadeau bij besteding vanaf €500,- Oriegangenlunch of diner bij Brasserie Bardot te Breda voor twee personen bij besteding vanaf €900,- Wilhelminastraat 5-7 Breda De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43