Vriendenclub fietst naar première 'Weg van jou' 5 Zeeuwse band presenteert zevende studioalbum Twee auto's botsen frontaal 'Look ahead and see the distance', zo heet het nieuwe album van Racoon, dat gisteren verscheen. Een plaat waarmee de Zeeuwse band de luisteraar opnieuw weet te raken. 112 NIEUWS Vondst hennep vanuit de lucht Man gered van vissersboot Het was een manoeu vre die enige verwon dering wekte. In maart van dit jaar kwam Racoon met de EP 'Look ahead' op de proppen, een digitaal minialbum met vijf nieuwe nummers en de single 'Bring it on' als vooruitgeschoven post. Geen nummer op het album duurt langer dan strikt noodzakelijk Was het een tussendoortje? Het eerste deel van een tweeluik? Of de voorbode van een nieuwe plaat? De band zelf beperkte zich tot de be lofte dat er meer in aantocht was. De EP leek vooral bedoeld om, met het oog op de voorjaarstour en het festivalseizoen, alvast wat vers ma teriaal te kunnen presenteren. Nu er een 'echt' compleet album ligt - 'Look ahead and see the dis tance' getiteld - valt alles op zijn plek. De al bekende nummers, evenals de afgelopen zomer gelan ceerde single 'Almost made it', krij gen de samenhang en balans die zij gevoelsmatig nog ontbeerden. Het nieuwe werk is opgenomen in de ICP Studios in Brussel. Het is dezelfde plek waar het kwartet eind jaren negentig 'Till monkeys fly' vastlegde, het debuutalbum dat zorgde voor een daverende entree in de muziekwereld. De onstuimigheid van toen is be daard. De muziek van Racoon, in middels zes studioalbums verder, is in zijn 20-jarig bestaan almaar ver der gerijpt tot weliswaar weinig grensverleggende maar wel punt gave kwaliteitspop. Vaak ingetogen, soms wat steviger, maar altijd tot de kern. Geen nummer duurt ook lan ger dan strikt nodig. Elke noot is raak. Zanger Bart van der Weide heeft er allerminst een geheim van ge maakt dat het overlijden van zijn zus Anne een stevige stempel op het album heeft gedrukt. Toch is het geen sombere plaat geworden, al is het verdriet in diverse num mers hoor- en voelbaar, zoals in het verstilde 'Hate to love'. Maar Van der Weide, die met zijn stem keer op keer weet te raken, laat in zijn teksten ook voldoende ruimte voor eigen interpretaties. Bovendien roept hij zelf ook op om vooruit te kijken, om het leven te omarmen. „Step out of that hell that you know so well. And give the time you've got left a chance", zingt hij in 'The man who lost his pride'. Of in 'Almost made if: „One day we die, most days we don't. Let's drag life by the hair." Onder de nieuwste nummers op 'Look ahead and see the distance' zijn aangename verrassingen. Zeker het beatleske 'The battle of spring time' behoort tot het beste wat Ra coon heeft gemaakt. 'Look ahead' en 'Soon' laten een weer net wat andere kant van de band horen. Het album werd geproduceerd door Luuk Cox, beter bekend als Shameboy. Hij voegde subtiele laagjes zoals strijkers en koortjes toe, die de muziek extra diepte ge ven zonder in opsmuk te vervallen. 'Look ahead en see the distance' eindigt met 'Stay little'. Een typisch Racoon-nummer, op het randje van sentimenteel, over de liefde van een vader voor zijn (te) snel op groeiende dochter. Het is vaker ge daan. Maar zelden beter. De vriendenclub is alvast op de fiets gesprongen naar het Amster damse Tuschinski theater waar het maandagavond losbarst. Elk jaar or ganiseren ze samen een sportief weekend, vertelt dierenarts Frank van de Vijver uit IJzendijke. „Dit jaar combineren we dat met de pre mière van 'Weg van jou'." Ze zijn al lang 'betrokken' bij de film die voor het grootste deel is op genomen in Zeeuws-Vlaanderen. „Jan (Lievens, co-producer.-red.) heeft het idee voor de film bij ons gepitcht." Zelf vervullen ze ook een rolletje. De vrienden figureren, zit tend op een terras, als wielerploeg. Voordat ze de film gaan zien, is er een opwarmertje in het bekende café De Kroon aan het Rem- brandtplein. „We hebben de bo venverdieping afgehuurd en ver wachten zo'n 125 mensen. Daar is een hapje en drankje waarna we naar Tuschinski lopen. Er komen veel (bekende) Zeeuws-Vlamingen naar de première. Herman Wijffels bijvoorbeeld." Maar eerst hebben de mannen een fietstocht voor de boeg. „We gaan via Zierikzee, Brielle, Delf- gauw, Delft, Wassenaar en Noord- wijk aan Zee naar Amsterdam." zaterdag 7 oktober 2017 RILLAND De politie heeft gisteren in de gemeente Reimerswaal twee kleine hennepkwekerijen ontman teld. Er stonden zo'n dertig planten waarvan er twintig mislukt waren. De kweke rijen waren slecht onder houden. De vondst kwam voort uit een eerdere ont dekking. Tijdens een routi- nevlucht boven Rilland, tus sen het kassencomplex en de Oesterdam, zag de Dienst Luchtvaart van de politie in september vijftig hennepplanten in een bos gebied. BRESKENS Een man is vrij dagochtend onwel gewor den op de vissersboot HA- 10 in de haven van Bres- kens. Een ambulance is rond 10.20 uur met spoed naar de vissershaven gestuurd. Toen de ambulancebroe ders aan boord van het schip waren, zagen ze dat het te gevaarlijk was om de man via de trap van de vis serssteiger van boord te halen. Om de man toch aan wal te krijgen, is de hulp van de KNRM ingeroepen. De man is met reddings boot Zeemanshoop van de KNRM naar het ponton ver voerd en vanaf daar over gedragen aan de ambulan cedienst om naar het zie kenhuis te gaan. GOES Twee auto's zijn gis termiddag op de Patijnweg in Goes frontaal op elkaar gebotst. Het ongeluk gebeurde even voor half vier. Een derde auto moest uitwijken en belandde daardoor tegen een boom. Voor zover bekend is er bij het ongeluk niemand gewond geraakt. De inzittenden van de auto's konden zelf uit de voertuigen komen. De op geroepen brandweer hoefde daardoor niet meer in actie te komen. De voer tuigen zijn door een ber gingsbedrijf weggehaald. Het is nog niet bekend hoe de frontale botsing kon ge beuren. Elke noot raak bij Racoon Rolf Bosboom Zestien bevriende Zeeuws- Vlaamse ondernemers zijn on derweg naar wat een groot feest moet worden: de première van de film 'Weg van jou'. Jeffrey Kutterink IJzendijke Van links naar rechts: Michel van Bremen, Jan Lievens (hij zwaait ze uit), Daan Balk, Pim Lexmond, Frank van de Vijver, Pepijn Nuijten, Peter Donze (materiaalman/bezemwagen), Paul de Schrijver en Koen Verhagen, foto frans van den hemel. Racoon met (vlnr) Paul Bukkens, Stefan de Kroon, Bart van der Weide en Dennis Huige.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41