Rutte hutspot Kleurplaat 2 Veere pleit voor behoud Porthos Burgemeester Veere helpt mensen uit auto na ongeluk Op het Scheldemond College in Vlissingen vertelde Finn (14) gisteren wat er gebeurde toen ze op haar mobieltje van muziek wilde wisselen. „M'n fiets was kapot en m'n hand lag helemaal open." Commentaar Rutte III presenteert begin volgende week het regeerakkoord. De afgelopen dagen lekten verschillende onderdelen uit. Die informatie zal niet altijd precies kloppen, maar in grote lijnen ontstaat wel een beeld van de plannen. Wie werkt, zal netto meer overhouden. Wie consumeert, moet meer betalen. De belastinghef fing wordt eenvoudiger met twee schijven, maar het woud van toe slagen blijft. De hypotheekrenteaftrek wordt beperkt, maar het ei- genwoningforfait ook. De burger moet gissen naar het effect onder de streep. Zo is het op meer terreinen heel moeilijk te beoordelen wat dit re geerakkoord precies betekent. Verdeelt Nederland de koek eerlijker onder alle burgers? Het lijkt er meer op dat middeninkomens en be drijven worden bevoordeeld. Maakt Nederland eindelijk grote stap pen voor het klimaat? Moeilijk te zeggen: er komen wel bindende nieuwe milieudoelen, maar er komt ook veel extra asfalt. Gaat Ne derland beter om met vluchtelingen? We regelen de bed-, bad-, en broodopvang, maar verder zijn we vooral onvriendelijk. Statushou ders krijgen minder financiële hulp. We sluiten deals met Noord- Afrikaanse landen om vluchtelingen buiten Europa te houden. Dit regeerakkoord is een soort hutspot waarvan elke coalitiepartner trots kan zeggen: 'Kijk, dat ingrediënt heb ik aangedragen.' Je zou het bijna vergeten, maar het is de bedoeling dat dit plan recht doet aan de verkiezingsuitslag. Dit mag de Tweede Kamer bin nenkort beoordelen. Behalve de liberalen moeten alle fracties het akkoord met de nodige argwaan bekijken. Want als de uitgelekte plannen kloppen, trekt de WD straks aan het langste eind. Met minder winstbelasting voor bedrijven en met veel extra geld voor asfalt. Hiermee vergeleken stelt de buit van de overige coalitiepart ners weinig voor. En de oppositie zal zich helemaal verbijten. VVD trekt aan langste eind met minder belasting voor bedrijven en meer asfalt Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl 1De Fruitkraam WNl Buttinge www.fruitkraambuttinge.nl DOMBURG Net als collega's in Vlissingen twee weken geleden, heeft de meerderheid van de Veerse gemeenteraadsleden B en W opdracht gegeven met de twee andere Walcherse ge meenten om de tafel te gaan zit ten om Porthos in de lucht te houden. De drie gemeenten moeten samen bekijken of alle inwoners van Walcheren mak kelijk toegang tot de zorg heb ben, de taak waarvoor Porthos bijna drie jaar terug werd opge richt. Als blijkt dat zorgvragen van inwoners sneller of beter kunnen worden beantwoord en ingevuld, moet het zorgkantoor dat in de toekomst doen. Alleen DTV vond, net als twee Vlissingse fracties, dat de Mid delburgse raad zelf moet beslui ten wat ze wil doen. De overige partijen roepen de hoofdstede lijke collega's op samen op te trekken. ALMANAK In de Retranchementse kerk toonde een kunstenaar deze week een enorm schilderij met tal van dieren. Kinderen maak ten er kleurplaten. De journaliste uit Hulst deed verslag. Konijnen fanaat als ze is sprak ze bij de kerkbeheerder haar teleurstel ling uit dat er geen knaagdieren op het doek figureerden. Die re ageerde doortastend en vroeg de kunstenaar om een kleurplaat van een konijn. Voor wie die plaat was, vroeg de tekenaar aan de aanwezige kleuters. Van het bedremmelde gezicht van de 31- jarige verslaggeefster keek hij toch wel even op. Gemeente velt 49 zwakke bomen Winterterrassen op de boulevards Veere op kop bij automatisering DOMBURG Raad krijgt plan voor Meliskerke Gedeputeerde Harry van der Maas was gisteren op het Scheldemond College om Finn Zegelink een pluim te geven van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Zij is namelijk één van de gezichten uit de campagne 'Er gaat meer kapot dan je scherm' (zie ka der). „Ik keek even op mijn tele foon, drie seconden later lag ik op de grond", vertelt de 18-jarige Wes- sel uit Middelburg, die ook aan de campagne meedoet. Gewoon even je smartphone op stil zetten als je fietst, zodat je niet wordt afgeleid door meldingen, tipt het ROVZ. Maar afleiding is juist wat scholieren zoeken: het maakt het fietsen minder saai, legt Finn uit. „Zelf heb ik altijd muziek aan als het kan. Op mijn telefoon staan 384 nummers. Als ik met mensen in gesprek ben, heb ik maar één oortje in en als het mag onder de les ook." Meldingen hoort ze niet bin nenkomen, maar ze verschijnen wel op het beginscherm. „Als ik hem even uit mijn zak pak, kijk ik toch even wat er staat", zegt ze eer lijk. Toch kijkt het boegbeeld van de verkeersveiligheidscampagne te genwoordig wel uit om volle bak VEERE Burgemeester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere heeft donderdagochtend twee mensen geholpen die met hun auto in een greppel waren gereden op de Bosweg in Veere. „Vreemd dat er niemand stopte om te helpen", al dus de burgemeester. Een moeder en zoon kwamen door slik op de weg in een greppel terecht. Door de klap zaten ze be kneld in de auto. Een voorbijko mende hardloper probeerde de au todeuren te openen, maar had daar voor onvoldoende kracht. Ze maande meerdere auto's om te hel pen, maar niemand stopte. Van der Zwaag was onderweg naar werk en stopte wel. „Ik vroeg hen om naar achteren te gaan en sloeg de zijruit in met zo'n noodha- mer uit mijn auto. Ze hadden zelf geen noodhamer bij. De deur ging vervolgens open, ik gaf ze een hand en ze klommen eruit." De burgemeester is verbaasd dat andere voorbijgangers de slachtof fers niet hielpen. „Ik vind het vreemd dat niemand voor hen stopte, dat is toch je burgerplicht? Als er een auto in een greppel ligt, moet je toch even stoppen om te kijken of je kan helpen?" De twee inzittenden liepen door het ongeluk enkele kneuzingen op, maar ze hoefden niet naar het zie kenhuis. Met hun auto liep het minder goed af. Het voertuig bleek totaal vernield bij de klap in de greppel. zaterdag 7 oktober 2017 n n Middelburgseweg 38a, Bï 4364 TC Grijpskerke, T: 06 - 422 99 372 webshopfruitkraam@gmail.com Pinnen kan ook bij ons. Frieslander aardappels 5 kg2,25 Elstar appels kg1,20 Mandarijntjes 10 stuks1,75 Pruimen kg2,95 Walcherse bloemkool p st0,99 Spruitjes 500 gr1,29 Jam (huisgemaakt) 2 potjes€3,50 Haloween pompoenen 1,00 2,00 Minipompoentjes (eetbaar) 3 stuks1,00 Shop, bel of mail en we bezorgen vanaf 8.- GRATIS in heel Walcheren Aanbiedingen gelden uan iüo. 4 t/m di. 10 ofet. Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 - 18.00 uur Di/wo/do/vr: 9.15 -18.00 uur Za: 9.15 -17.00 uur Zondag gesloten Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De gemeente Vlissingen laat 49 zwakke wilgen en iepen vellen omdat ze onveilig zijn. Twee wilgen aan de Bermweg in Oost-Souburg worden zelfs gerooid voordat de vergunning er is; die zijn te brak om te wachten. Bij de reguliere inspectie bleken onlangs 81 van de 12.000 Vlissingse bomen riskant. Bij 32 volgt nader onderzoek. Voor elke kap is een omgevingsvergun ning nodig. VLISSINGEN Naast het Bellamypark en Oude Markt hebben de boulevards Evertsen en Bankert in Vlissingen straks weer winterterras sen. Er zijn vergunningen aangevraagd om de Amadore-zaken grand café Next en de restau rants Stefano en Ray- mondo in beschuttende wintersferen aan te kle den. De terrassen moe ten ervoor zorgen dat ook in het gure seizoen de boulevards en binnen stad levendig blijven. DOMBURG De gemeente Veere maakt goed gebruik van de informatie- en com municatietechnologie (iet), blijkt uit onderzoek dat de plaatselijke reken kamercommissie liet uit voeren. Veere loopt in Zeeland voorop, waar door samenwerking met beide andere Walcherse gemeenten - die minder in iet investeren - te wen sen overlaat. Ook de kennis van raadsleden blijft wat achter. Dorpsraadvoorzitter Peter Gillissen bood donderdag de Veerse gemeenteraad het Dorpsplan Meliskerke aan. Het rapport staat vol door dorpelingen voorgestane ontwikke lingen en verbeteringen. De inwoners staan te trappelen om - met hulp van de gemeente - aan de gang te gaan. Ondine van der Vleuten Vlissingen Klasgenoten van Finn zijn gewend iets met hun mobieltje te doen als ze fietsen, foto's ruben oreel I I «S^lv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38