IS Fans heeft Max Verstappen (20) allang niet meer alleen in Nederland. De jonge coureur trekt wereldwijd supporters. Zelfs in het verre Japan is zijn fanschare groeiende. sa*»*». 31 FORMULE 1GP VAN JAPAN Luiten blijft meedoen Nieuwe opzet voor Davis Cup Heynckes volgt Ancelotti op Amper drie turven hoog is Aki. Drie jaar oud en nu al fan van Max Ver stappen. Op zijn hoofd een iets te grote cap met 33, het racenummer van de Nederlander. „Ver stappen was het eerste niet-Japanse woord dat Aki leerde", beweert zijn vader Hiroki met een bloedserieus gezicht. „Echt waar. Heeft-ie opgepikt van tv, toen ik Ft keek." Met moeder en zusje sjokken Aki en Hi roki donderdagmiddag door de pitstraat van Suzuka op jacht naar krabbels en selfïes. In foutloos Engels legt pa Hiroki uit dat zijn zoon al tot de tweede generatie Verstappen- fans behoort. „Nu wonen we in Tokio, maar zelfben ik hier in Suzuka opgegroeid met Formule 1. Ik zit hier al vanaf 1994 op de tri bune, heb Max z'n vader zelfs nog een paar keer zien racen. Jos... Jos the Boss!". Logisch dus dat zijn oogappeltje fan van Max is. „Kwestie van een goede opvoeding", verduidelijkt pa, met een knipoog. En de kleine Aki is niet alleen. Een paar meter verderop trekt Yoriko de aandacht. Graag wil het Japanse modepopje van toch al gauw een jaar of 30 even haar gelakte na gels showen. Op elke vinger een andere Max-verwijzing. Zijn racenummer, de leeu wenprint van zijn racehelm, RB13, zelfs het speciale MV-logo. Kan allemaal hier. Verliefd Ze is met haar 9-jarige zoon Hugo speciaal voor Verstappen een weekendje over uit To kio. „Eerst waren we fan omdat Max de jongste coureur was, nu vanwege zijn rij stijl. Dat aanvallende, daar zijn we gek op", vertelt ze, onderwijl transformerend in een verliefd bakvisje. Ze zijn hier in hartje Honda-land over duidelijk nog in de minderheid, de Max- fans. De meeste Japanners stappen op Su zuka rond in shirts van McLaren-Honda. Ook Ferrari is 'hot', net als Lewis Hamilton. „Maar Max Verstappen wordt ook elk jaar Eerst waren we fan omdat Max de jongste was, nu vanwege zijn rijstijl. We zijn gek op dat aanvallende populairder, hier", merkt Yoriko. „Komt ook omdat de zanger van de populaire boyband KinKi Kids een groot fan van Max is." Die zanger blijkt de 38-jarige Domoto Koichi. Noem hem gerust de Japanse Nick, of Simon. Niet van de tv te slaan én groot fan van Formule 1. Zelfs Formule t-colum- nist voor tijdschriften en sportkranten. Als zo'n Japans idool zijn liefde voor je uit spreekt, dan maakt dat dus wat los. Elk kwartaal laat manager Raymond Ver meulen de bekendheid van Verstappen uit rekenen aan de hand van de DBI-index, een enquête die aantoont waar een beroemd heid mogelijk het aankoopgedrag van con sumenten kan beïnvloeden. „In Nederland had Max vorig jaar al 95 procent naamsbe kendheid, maar ook Amerika begint nu aan te trekken", ziet Vermeulen. „En Engeland krijgt ook steeds meer rode vlekken." Al in 2014 reed Max Verstappen zijn eer ste vrije training in de Formule 1 op Su zuka, waar hij gisterochtend achter win naar Sebastian Vettel zesde werd in de eerste training en 's middags binnen bleef tijdens de totaal verregende ses sie. In de vier Japanse bezoekjes maakte hij de gekste dingen mee. „Fans zijn hier wat enthousiaster, wat extremer. Ontbijten in mijn hotel doe ik niet meer. Niet te doen, joh." zaterdag 7 oktober 2017 GO GOLF Joost Luiten heeft zich op de tweede dag van het Alfred Dunhill Links Championship in Schotland gehandhaafd in de subtop van het klassement. De 31- jarige Rotterdammer had gisteren 69 slagen nodig voor zijn rondgang over de achttien holes van Kings- barns, één slag minder dan een dag eerder op Car noustie. Luiten heeft zes slagen achterstand op de twee leiders, Tyrrell Hatton en Tommy Fleetwood. Het Alfred Dunhill Links Cham pionship wordt gespeeld op drie verschillende banen (Carnoustie, Kings- barns en Old Course). TENNIS De internationale tennisfederatie ITF begint volgend jaar met de her vorming van de Davis Cup. De partijen in de landen- wedstrijden van buiten de wereldgroep zullen met in gang van 2018 in maximaal drie sets worden beslist (best-of-three) in plaats van vijf sets. Mede daar door gaan de duels in het weekeinde nog maar twee dagen duren in plaats van drie, met twee duels in het enkelspel en een dubbel spel op de eerste dag en twee enkelspelpartijen op de tweede dag. De opzet van de wereldgroep blijft voorlopig ongewijzigd, met partijen van best-of-five verspreid over drie dagen. MÜNCHEN Jupp Heynckes keert voor de vierde keer terug als coach bij Bayern München. De landskampi oen heeft de 72-jarige Duit ser voor de rest van het seizoen aangesteld. Hij volgt de Italiaan Carlo An celotti op, die vorige week werd ontslagen. Heynckes maakte bij Bay ern in de zomer van 2013 na een topseizoen met drie hoofdprijzen plaats voor de Spanjaard Pep Guardiola. Sindsdien genoot hij van zijn pensioen. Voor Heynckes was het geen moeilijke beslissing. „Voor geen enkele club zou ik terug zijn gekeerd. Maar Bayern is een andere zaak. Dan spelen er andere sen timenten mee." Verstappen in actie tijdens de vrije training op het circuit^^ van Suzuka. foto getty images Op tv: Ziggo Sport, vandaag kwalifi caties (8.00 uur NL) en morgen de race (7.00 uur NL). - Yoriko (Verstappen-fan) Max Verstap pen gisteren in Japan. „Ontbijten in mijn hotel doe ik niet meer. Niet te doen, joh." F0T0AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31