Vermissina Geen Italiaanse toestanden' in Koegorspolder Nog steeds stakers bij terrein van Yara Gemeentebestuur Sluis herdenkt Van der Laan 2 MAIKEL HARTE 49.999!// Column Het nieuws van de vermis sing van de 25-jarige Anne Faber Utrecht domineert al dagenlang het nieuws. Sinds ze vorige week vrijdagavond ging fietsen is ze spoorloos verdwenen. Het moet verschrikkelijk zijn, als iemand die je dierbaar is plotse ling verdwijnt. Van de gedachte dat het mijn gezin zou overkomen draait mijn maag zich direct om. Vreselijk. Gisteren hoorde ik op de radio dat er per jaar zo'n 40.000 meldin gen van vermissing worden ge daan. Dat varieert van de peuter op het drukke strand tot de opa die in verwarde toestand het rusthuis heeft verlaten. Ik schrok van dat aantal, dat is echt veel. Bij onge veer 80 procent van de gemelde vermissingen, is het binnen 24 tot 48 uur duidelijk waar de vermiste is. Soms is iemand gewoon even niet bereikbaar of is iemand de af spraak vergeten. Bij zo'n 20 pro cent duurt de vermissing langer, maar dan nog worden de meeste mensen gevonden. Bij ongeveer tien personen per jaar is dat echter niet het geval en ook dat vind ik angstaanjagend veel. Toch is de ene vermissing de andere niet. Uit Terneuzen is Hans de Voogt, de ei genaar van de schoenenzaak Wie- land, al weken lang spoorloos. Het lijkt erop dat dit een bewuste keuze van hem is geweest, maar voor zijn omgeving moet het vre selijk zijn. Sinds maandag wordt in Oostkapelle de 50-jarige Gaby Schlusser uit Duitsland vermist. Zij vertrok afgelopen maandag op een huurfiets vanaf haar vakantie adres in Oostkappele en sindsdien ontbreekt ieder spoor. Gisteren zag ik haar foto in een nieuwsbe richt op pzc.nl. Ook zij vertrok dus net als Anne Faber op een fiets om niet meer terug te keren. Maar daar waar bij Anne Faber dus dagelijks de journaals, kranten en sociale media volstaan met berichten over haar vermissing, en terecht, is dat bij een Hans de Voogt en Gaby Schlusser niet het geval. Hoe kan dat? Waarom krijgt de ene vermis sing meer aandacht dan de andere? Ook dat vind ik een eng idee. Het moet verschrikkelijk zijn, als iemand die je dierbaar is verdwijnt DESTELLING Vandaag: Wie fietst zet z'n telefoon uit Reageer op pzc.nl Oneens Toos Henk Paul Kusters 50.000 MENSEN bOEN MEE AAN STOPTOBER Scholenadvies komt iets later Al twee jaar geen ganzen vergast Vlaggen komen uit de kast HUIS TER HEIDE Anne Faber nog niet gevonden De provincie neemt het beheer 'voor eeuwig' over van het afvalbe drijf Indaver. De financiële con structie is solide, aldus De Bat. „We zijn niet over één nacht ijs gegaan met de berekening." Bovendien ligt de voormalige vuilstort er veilig bij. „Het zijn geen Italiaanse toestan den. Er ligt niet een berg afval. Het is keurig toegedekt." De voormalige vuilnisbelt van tien hectare is afgedekt met 60 tot 80 centimeter grond. Daaronder ligt folie die moet zorgen dat er geen regenwater in doordringt. En onder de stort is ook folie aange bracht om ervoor te zorgen dat het grondwater niet vervuild raakt. De Wet Milieubeheer verplicht de provincie tot eeuwigdurende nazorg. Daarvoor krijgt ze van In- daver een 'bruidsschat' van ruim 4 miljoen euro mee. „Zijn de risico's wel goed inge schat?", vroeg Gert-Jan Minder- houd van de Partij voor Zeeland. Adrie van 't Westeinde (Groen- Links) betwijfelde of er wel vol doende geld is gereserveerd, zeker als er straks nog meer stortplaatsen moeten worden beheerd. SP, PvdA en CU wilden weten of de plaatsing van zonnepanelen ook nog geld gaat opleveren. Of het terrein geschikt is voor Er ligt niet een berg afval. Het is keurig toegedekt zonnepanelen moet nog blijken, al dus De Bat. Hij sloot een tekort niet uit, maar opbrengsten evenmin. Voorlopig levert het nazorgfonds al jaren geld op. Over de risico's kreeg hij bijval van Ria Rijksen (CU): „Ik krijg het idee dat er nu wordt ge sproken over een afvalberg, maar het is een groen stukje natuurge bied. Er is niks aan de hand." SLUISKIL De situatie van de sta kers bij het terrein van kunstmest- producent Yara in Sluiskil-Oost is onveranderd. De - met name Roe meense - werknemers van Sim Corporate staan nog steeds vrij massaal aan de poort, wachtend op hun salaris. De pakweg 150 werklui legden maandag het werk neer. Ze zeggen al maanden geen loon te hebben ontvangen. Sim is een onderaanne mer van Tecnimont, een Italiaans bedrijf dat verantwoordelijk is voor de bouw van een nieuwe fabriek op het Yara-terrein. Woordvoerder Gijsbrecht Gunter van Yara kan weinig anders dan dagelijks herha len dat 'Yara nauwelijks partij is in deze kwestie'. „Tecnimont is ver antwoordelijk. Die moet er met Sim uitkomen en een oplossing zoe ken." Overigens krijgen de ruim hon derd stakers het steeds lastiger. Een aantal heeft geen onderdak meer - hun baas heeft de huur van hun on derkomens opgezegd. Toch zeggen de meesten te willen blijven - ener zijds in de hoop alsnog te worden uitbetaald, anderzijds om wellicht weer aan het werk te kunnen. Het gemeentebestuur van Sluis stond gisteravond stil bij het over lijden van de Amsterdamse burge meester Eberhard van der Laan. Dat gebeurde tijdens de installatie van Marga Vermue als nieuwe burge meester van Sluis. Sluis heeft een speciale band met de gemeente Amsterdam, en met Van der Laan in het bijzonder. Op diens initiatief sloten de gemeen ten begin 2014 een stedenband. Amsterdam vond dat het als grote gemeente en hoofdstad steun kon bieden aan 'krimpgemeenten' als Sluis en ook Delfzijl en Heerlen, en andersom dacht Van der Laan te kunnen leren van de creativiteit en flexibiliteit die bestuurders in krimpgebieden aan de dag moeten leggen om problemen het hoofd te bieden. Sindsdien komen bestuur ders en ambtenaren van de betrok ken gemeenten regelmatig samen om te praten over eikaars aanpak. Tijdens de bijeenkomst in de raadszaal in Sluis werd een minuut stilte gehouden voor Van der Laan. Locoburgemeester Peter Ploegaert sprak daarnaast een woordje. zaterdag 7 oktober 2017 Gisteren: Maatschappe lijke dienstplicht is een goed idee 407 stemmen Eens TERNEUZEN Het rapport van de 'Taskforce voortgezet onderwijs Zeeuws-Vlaan- deren', over het behoud van goed en duurzaam onderwijs in de regio, komt uit op maandag 30 oktober. Dat is drie weken later dan voorzien. De groep heeft 'iets meer tijd nodig'. De werkgroep bestaat uit vertegen woordigers van de Zeeuws-Vlaamse middel bare scholen, gemeen ten, provincie, werkge vers en het Rijk. MIDDELBURG In 2015 zijn er één keer ganzen vergast in Zee land. Dit jaar en vorig jaar is het middel nog niet toegepast. Dat vertelde gedeputeerde Jo-Annes de Bat gisteren in de Sta tencommissie Ruimte. Later dit jaar praten de Staten uitgebreider over het bestrijden van de overlast door ganzen, als er een nieuwe Nota Fau nabeheer is gepresen teerd. Volgens De Bat komt die op 20 novem ber. VLISSINGEN Zeeuwse gemeenten hangen woensdag 11 ok tober de vlag uit voor Co ming-out dag. De intentie is iedereen die dit niet durft, aan te moedigen 'uit de kast' te komen. Tholen en Reimerswaal vlaggen niet, maar dra gen met een plaquette met daarop de tekst van artikel 1 van de Grondwet hetzelfde uit: iedere bur ger moet zichzelf kunnen zijn, ongeacht geslacht en seksuele geaardheid. De jas die bij Huis ter Heide is gevonden, is van de vermiste Anne Faber. Dat blijkt uit fo rensisch onderzoek. Donderdag werd in de vijver van een park in Huis ter Heide een fiets gevonden en gisteren een rugzak. De fiets is vrijwel zeker van de Pas op voor doemverhalen over de toegedekte vuilstort in de Koegorspolder bij Terneuzen, waarschuwde gedeputeerde Jo- Annes de Bat gisteren in de Sta tencommissie Ruimte. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Jo-Annes de Bat, gedeputeerde Martijn de Koning Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2