29 WIELRENNEN RONDE VAN LOMBARDI JE Zeges uit een grijs verleden IRETTORE O! CORSA Ruim drie decennia werd de Ronde van Lombardije niet door een Nederlander gewonnen. Maar deze gene ratie wielrenners heeft het in zich om vanaf nude gedroomde zeges te boeken. NEDERLANDERS Tourwinnaar Chris Froome wel licht volgend jaar al een antwoord moet vinden op weg naar Parijs. „Dat Tom die Giro won, is echt al belachelijk goed. Maar we kunnen, denk ik, nog veel meer verwach ten", zegt zijn ploegmaat Kelder man, zelf de nummer 4 van de voorbije Vuelta. „En ik ga er niet vanuit dat dat mijn beste resultaat blijft. Ik ben op de goede weg. Dat geldt voor meer jongens. En gezien onze leeftijd kunnen we nog een tijd mee." Boogerd Aan Kelderman en Oomen vandaag de taak om zo diep mogelijk in de finale een rol te spelen, in eerste in stantie in dienst van hun Franse kopman Warren Barguil. Bij Sky aast Poels op de overwinning. In het verleden zag Kelderman Michael Boogerd vaak vooraan koersen in de najaarsklassieker. „Lang hadden we op het klassieke gebied niemand die een koers als Lombardije kon winnen. Dat is nu wel anders." Dat denkt Kuiper ook. „Alle na men die voorbij zijn gekomen, gaan we van voren zien. Winnen is iets anders, maar dat het kan is al bij zonder. Bij alle wedstrijden de ko mende jaren hangt succes in de lucht." Mijmerend: „Ik ga zo nog even nagenieten van dit telefoonge sprek." ORANJEBOVEN! COTE D OB zen wielergeneratie. Dumoulin werd in mei de eerste Nederlander die de Giro won en bevestigde zijn status in het peloton met tweemaal goud op de WK in Bergen (tijdrij den en ploegentijdrit). Dylan Groe- newegen zorgde in Parijs voor de eerste sprintzege in de Tour sinds 1998. Eerder werden al andere hia ten weggevaagd. Drie jaar geleden was Niki Terpstra de beste in Parij s- Roubaix, vorig jaar schreef Poels Luik-Bastenaken-Luik op zijn naam. Groot is de leegte nog op Itali aanse klassieke bodem. Garanties zijn er uiteraard niet, maar deze ge neratie heeft de kwaliteiten om de komende jaren meer monumentale zeges te boeken. In klassiekers als de Ronde van Lombardije, Milaan- Sanremo en de Ronde van Vlaan deren zag de jongere garde onder de fans nog nooit een Nederlander jui chen. En na de roze trui van Dumoulin in de Giro is gevoelsmatig ook het geel in de Tour, of anders wel het rood in de Vuelta, weer dichterbij gekomen. Dumoulin is het absolute uithangbord, op wie viervoudig Lang hadden we niemand die een koers als Lombardije kon winnen. Dat is nu wel anders Ronde van Lombardije 111° editie 243 km Zo'n twee keer per jaar gebruikt Hennie Kui per zijn mobiele tele foon iets vaker dan ge bruikelijk. Half maart en begin oktober. In maart vragen ze hem hoe het toch komt dat hij met zijn zege in 1985 voorlopig de laatste Nederlandse winnaar van Milaan-Sanremo is. En rond deze tijd of hij dan eindelijk zijn opvol ger krijgt in de Ronde van Lombar dije. Nederlands succes, het bleek in beide Italiaanse monumenten qua beleving en prestaties ruim dertig jaar onmogelijk. „Ja, mensen weten mij en Jo de Roo te vinden wanneer de koers van de vallende bladeren er weer aankomt", zegt Kuiper. Hijzelf won de klassieke Italiaanse koers in 1981, De Roo in 1962 en 1963. In 110 edi ties van de Ronde van Lombardije zijn zij de enige Nederlandse win naars. De kans dat daar vandaag na lang wachten verandering in komt? „Het blijft heel moeilijk de Ronde van Lombardije te winnen na een slopend seizoen, maar het zou kun nen." Afmakers Door specialisten en erkende afma kers als Julian Alaphilippe, Daniel Martin, Philippe Gilbert, Vincenzo Nibali, Michal Kwiatkowski wordt ook vandaag niet gerekend op een Nederlandse zege in finishplaats Como. Maar toch. Met Wout Poels (30), Bauke Mollema (30), Steven Kruijswijk (30) en het Sunweb- blok met onder anderen Wilco Kel derman (26) en Sam Oomen (22) is dit een sterke Nederlandse afvaar diging. Enige, forse tegenvaller: Tom Dumoulin meldde zich giste ren ziek af. Maar wat zijn 'we' verwend met de al zo vaak besproken en gepre- zaterdag 7 oktober 2017 GO De opvolger van Kuiper dient zich eindelijk aan Tom-Jelte Slagter (Cannon- dale), Maurits Lammertink (Katoesja), Steven Kruijswijk, Koen Bouwman, Stef Cle ment, Daan Olivier en Antwan Tolhoek (Lotto-Jumbo), Wout Poels (Sky), Lennard Hof stede, Wilco Kelderman, Sam Oomen en Laurens ten Dam (Sunweb), Bauke Mollema (Trek) Vandaag op tv: eurosport 1, 15.30 uur Vuelta, laatste zege 1979, Joop Zoetemelk Tour, laatste zege 1980, Joop Zoetemelk Ronde van Lombardije, laatste zege 1981, Hennie Kuiper Milaan-Sanremo, laatste zege 1985, Hennie Kuiper Ronde van Vlaanderen, laatste zege 1986, Adrie van der Poel Muro di Sormano Como Bergamo -Wilco Kelderman (26) Pim Bijl Rotterdam Como Muro di Colle colle Sormano Gall° Brianza 196,2 248 km 10 km Hennie Kuiper gaat juichend over de finish in de Ronde van Lombardije 1981. Hij is de laatste Nederlandse winnaar van de Italiaanse koers. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29