4 dagen Berlijn 13 INTERVIEW VOGUE-HOOFDREDACTEUR KARIN SWERINK Discussies over donkere modellen, het vijfjarig bestaan en een eigen festival. Turbulente tijden voor Vogue. Hoofdredacteur Karin Swerink (48) merkt dat het Nederlandse modelandschap aan het veranderen is. Van de Paris Fashion Week tot het Vogue Fashion Festival. Ka rin Swerink haast zich van het ene eve nement naar het andere. De mo deparades in de Franse hoofdstad blijken gesneden koek voor haar: ze schat dat ze de afgelopen week getuige was van haar duizendste show op de catwalk. Maar de eer ste editie van het eigen feest, gisteren en vandaag, voelt als een debutantenbal. In het Amstel Ho tel verdringen ontwerpers als Vik- tor&Rolf, Jan Taminiau, de ster renstylisten van de Kardashians en Michelle Obama en een batterij topmodellen zich voor masterclas- ses en seminars. „Om de passie voor mode te vieren en om liefhebbers de kans te geven ontwerpers als Viktor&Rolf en Ronald van der Kemp live te ont moeten. Dat is gewoon leuk. Daar naast zet je hiermee het merk Vo gue extra op de kaart. Dat is niet het doel, maar wel een mooie bij komstigheid." Lezeressen van Vogue, Tina en Libelle hebben nu een evene ment, 65-plussers en veganisten ook. Waarom heeft iedereen be hoefte aan een eigen festival? „Vroeger ging je gezamenlijk naar de kerk. Of naar gymnastiek. Dat gebeurt nu stukken minder. Maar het buikgevoel 'met z'n allen er gens naartoe' bestaat absoluut nog. Het is een natuurlijke drive om ge lijkgestemde zielen te ontmoeten, interesses te delen. Daarnaast heeft iedereen het zo druk dat mensen bewust zoeken naar mo menten om te lachen en bij te pra ten. Dat kan op festivals." „We zijn minder serieus. In het begin wilden we te graag laten zien: wij weten alles, Vogue was het beste meisje van de klas. Dat resulteerde in verhalen en mode reportages van meer dan twaalf pagina's, compleet met archief beelden en voorzien van analyses van ontwerper Fong Leng en sty list Frans Ankoné om het verleden uit te leggen. Nu focussen we op het heden. Zijn de verhalen min der zwaar en intens en soms kor ter: een reportage van zes pagina's is ook goed." „Het eerste. En het blad waarin we de 30ste verjaardag van Doutzen Kroes vierden met fotoreportages. Recent onze jubileumeditie waar voor topfotograaf Mario Testino een mooie serie schoot met Lara Stone en Doutzen. Van alle drie de nummers verkochten we 100.000 tot 120.000 exemplaren, onze ge middelde oplage ligt rond de 65.000. Mijn doel is een langzame groei. Maar wel door mooie verha len te brengen en niet door mak kelijke commercie. Geen gratis slippers, handdoeken, kraaltjes of shirtjes. De kiosk is tegenwoordig een grote Albert Cuyp." „Die heeft mij geraakt en bewust gemaakt dat ik niet divers genoeg bezig was. Ik dacht dat ik het goed deed, maar alle heftige en boze re acties op sociale media zorgden er voor dat ik zag dat ik het onder werp niet hoog genoeg op de agenda had staan. Ik belandde in een rollercoaster, heb gepiekerd, voelde me ongemakkelijk: zo was het niet bedoeld. Ik ben langs mo dellenbureaus gegaan op zoek naar goede donkere modellen. Nu zie ik hoe ik andere keuzes kan maken." „Misschien. Het gaat mij erom dat het geen trend is, maar beklijft. Op www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg een natuurlijke manier. Sowieso zijn we diverser geworden: we hebben reportages met transgen- ders, lesbiennes en met Danielle van Grondelle, het model met een maatje meer. Zij krijgt haar eigen tv-programma. Diversiteit hangt in de lucht, je ziet het ook op de catwalk tijdens shows." „Zeker. En die droom zit in onze theatrale concepten, mode en bij zondere locaties: een shoot op IJs land, naar New York voor een re portage. Kleur, maten of geaard heid hebben daar niets mee te maken." „Dat is wel onze bedoeling. De Amerikaanse Vogue bestaat sinds de Eerste Wereldoorlog en is veel klassieker. Als jongste zusje van de familie kunnen wij ons meer ver oorloven. Een wat rauwer karak ter, een Turks Fruit-achtig gevoel gecombineerd met mode en trends. Die vrijheid past ook bij Nederland. Het is hier uiteindelijk toch in je mooiste couturejurk op de fiets naar dat feest. En later op de avond: hakken uit en dansen." „Ik denk het wel. Sinds Sex and the City zie je al dat er meer geëxperi menteerd wordt met kleding en lifestyle: er wordt eens vaker champagne besteld in plaats van alleen maar witte wijn. Wij heb ben er zeker toe bijgedragen dat mensen durven genieten en dur ven kopen. Ook duurdere kleding: Gucci, Vuitton en andere merken kunnen je vertellen dat niet alleen buitenlanders voor hun kassa's staan. Je ziet het aan de komst van nieuwe winkels als Hudson's Bay. En ook op straat zie je dat zowel mannen als vrouwen meer aan dacht aan hun uiterlijk besteden en durven te mixen in outfits." Kasteel Luxemburg Vechtdal diner zaterdag 7 oktober 2017 GO 'Er zit diversiteit in de lucht' Annemart van Rhee Amsterdam Waarom dit festival? Je staat vijf jaar aan het roer van Vogue, wat is volgens jou de grootste verandering? Wat is het bestverkochte num mer? Je lag onder vuur door je uit spraak dat er te weinig ge schikte donkere modellen waren. Wat heeft die discussie met je gedaan? Het septembernummer stond ineens vol donkere modellen, is dat niet overcompenseren? Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Hoofdredacteur Karin Swerink. FOTO ERNST COPPEJANS Maar je runt toch geen sociaal magazine, Vogue wil boven alles een droom verkopen? Je bracht Doutzen en Lara Stone naakt op de cover, blijf je experimenteren? Heeft Vogue bijgedragen aan een verandering van het mode landschap? Voor maar: Verblijf in hartje centrum om de hoek bij Potsdammer Platz en Checkpoint Charlie! 3 nachten in 3* Holiday Inn Express City Centre (8,0) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik van wifi en koffie- en theefaciliteiten Verblijf 3 dagen voor slechts 59,50 p.p. 4* Chateau d'Urspelt (8,3) 4* Hotel Boerderij De Gloepe (8,2) 2 nachten incl. uitgebreic Incl. zwembadkaartje Gratis parkeren en wifi ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx diner (dagschotel) CQ5 Gratis wifi parkeren 3#» 50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13