Er gaat meer kapot dan je scherm II Bredabus gaat minder ritten rijden ÏTT 3 liefde laten horen en was aan het zoeken tussen mijn muziek, toen ik in een scherpe bocht tegen een scootmobiel knalde. De scootmo- Zelf heb ik altijd muziek aan als het kan. Op mijn telefoon staan 384 nummers met haar mobiel in de weer te zijn. Onderweg van nummers wisse len of hele gesprekken via de app, dat is er niet meer bij sinds ze twee jaar geleden een ongeluk kreeg. „Mijn zus reed naast me. Ik wilde haar een nummer van Broeder- biel en de bestuurder, een oude man, hadden geen schade. Maar bij mij was de voorkant van mijn fiets flink beschadigd. Ik was met de fiets omver gevallen en had daarbij een flinke schaafwond op gelopen." Daarna zat de schrik er goed in. „Het had echt veel erger afkunnen lopen. Mijn ouders zeiden dat ook. Nu luister ik nog wel muziek op de fiets, maar ondertussen dingen gaan afspreken met vrien dinnen of zoeken in lijs ten, dat doe ik niet meer." De Bredabus, van Hulst via Ant werpen naar Breda, gaat vanaf 10 december minder frequent rijden. Connexxion schroeft de dienstre geling van Lijn 19 terug van too naar 80 ritten per week. Argu ment: de bus loopt te veel vertra ging op door wegwerkzaamheden en bijbehorende files in Antwer pen. Reizigers betreuren de uitge klede dienstregeling. Bo de Boeye uit Hulst, die voor haar werk da gelijks de Bredabus pakt, heeft het gevoel dat Connexxion de werk zaamheden in Antwerpen aan grijpt om te bezuinigen. Tijdelijk is een ruim begrip, want de weg- verbeteringen in Antwerpen gaan een paar jaar duren. Alternatieven De Boeye pleitte gisteren in de provinciale commissie economie voor behoud van een volledige dienstregeling van Lijn 19. Er zijn wel alternatieven bekeken, maar uit een enquête van Connexxion onder een aantal reizigers blijkt dat de meesten vasthouden aan de huidige route via Antwerpen, om dat er werknemers en studenten uit- en instappen. Vandaar is de route via de Liefkenshoektunnel voor hen geen optie. Ontdek de nieuwe Scylla Stories uitvoeringen leolux zaterdag 7 oktober 2017 Jaarlijks vallen er enkele tiental len doden en honderden gewon den door gebruik van een smart- phone in het verkeer. Van de tien miljoen Nederlanders die een smartphone hebben, gebruikt ongeveer de helft die op de weg. Lezen en schrijven van be richtjes op de smartphone ver groot het risico op een ongeval minstens 25 keer. (bron: www.daarkunjemeethuisko- men.nl) De Zeeuwse campagne 'Er gaat meer kapot dan je scherm' is met name gericht op jongeren (maar pakt ook de volwassenen mee) die appen en bellen onder het fietsen. Zeeuwse jongeren uit de provinciale denktank JouwZeeland maakten en bedachten de campagne. Deze be staat uit filmpjes waarin scholieren vertellen wat hen overkwam toen ze even afgeleid waren door hun mo biel. De eerste twee filmpjes vertel len het verhaal van Wessel (18) uit Middelburg en Finn (14) uit Vlissin- gen. Vanaf vandaag zijn ze te zien op YouTube, Instagram en Snap- chat. De campagne bestaat verder -Finn Zegelink Ml -v. Finn Zegelink. uit bioscoopreclame en posters. De komende periode komen er meer filmpjes bij van Zeeuwse scholieren. Ze zijn ook te vinden via de website: www.zeeland.nl/aan- dachtvoorverkeer.nl Reclamebureau Square Fruit zoekt voor de campagne nog jongeren die voor de camera hun ervaring willen ver tellen over appen, bellen of muziek luisteren via de te lefoon terwijl je op de fiets zit. Het hoeven geen mo dellen te zijn, maar de verhalen moeten echt ge beurd zijn. Jongeren tus sen de 13 en de 21 jaar kun nen contact opnemen met Daniëlle Melis op 06- 23091886 of mailen naar danielle@square- fruit.nl. Of laat een berichtje ach ter op www.squarefruit.nl of Fa- cebook: squarefruit. Zeeland Frank Balkenende Middelburg 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, www.pot.nl Ook elke zondag geopend van 12.00-18.00 interieur axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 135