Rutte hutspot 2 Internet in buitengebied Borsele loopt vertraging op Kleurplaat Burgemeester Veere helpt mensen uit auto na ongeluk Op het Scheldemond College in Vlissingen vertelde Finn (14) gisteren wat er gebeurde toen ze op haar mobieltje van muziek wilde wisselen. „M'n fiets was kapot en m'n hand lag helemaal open." CAMPAGNE MOBIELTJE OP DE FIETS Commentaar Rutte III presenteert begin volgende week het regeerakkoord. De afgelopen dagen lekten verschillende onderdelen uit. Die informatie zal niet altijd precies kloppen, maar in grote lijnen ontstaat wel een beeld van de plannen. Wie werkt, zal netto meer overhouden. Wie consumeert, moet meer betalen. De belastinghef fing wordt eenvoudiger met twee schijven, maar het woud van toe slagen blijft. De hypotheekrenteaftrek wordt beperkt, maar het ei- genwoningforfait ook. De burger moet gissen naar het effect onder de streep. Zo is het op meer terreinen heel moeilijk te beoordelen wat dit re geerakkoord precies betekent. Verdeelt Nederland de koek eerlijker onder alle burgers? Het lijkt er meer op dat middeninkomens en be drijven worden bevoordeeld. Maakt Nederland eindelijk grote stap pen voor het klimaat? Moeilijk te zeggen: er komen wel bindende nieuwe milieudoelen, maar er komt ook veel extra asfalt. Gaat Ne derland beter om met vluchtelingen? We regelen de bed-, bad-, en broodopvang, maar verder zijn we vooral onvriendelijk. Statushou ders krijgen minder financiële hulp. We sluiten deals met Noord- Afrikaanse landen om vluchtelingen buiten Europa te houden. Dit regeerakkoord is een soort hutspot waarvan elke coalitiepartner trots kan zeggen: 'Kijk, dat ingrediënt heb ik aangedragen.' Je zou het bijna vergeten, maar het is de bedoeling dat dit plan recht doet aan de verkiezingsuitslag. Dit mag de Tweede Kamer bin nenkort beoordelen. Behalve de liberalen moeten alle fracties het akkoord met de nodige argwaan bekijken. Want als de uitgelekte plannen kloppen, trekt de WD straks aan het langste eind. Met minder winstbelasting voor bedrijven en met veel extra geld voor asfalt. Hiermee vergeleken stelt de buit van de overige coalitiepart ners weinig voor. En de oppositie zal zich helemaal verbijten. VVD trekt aan langste eind met minder belasting voor bedrijven en meer asfalt „Op zich is het niet rampzalig, maar het heeft wat meer tijd nodig", legde wethouder Ad Schenk uit op vragen van de SGP/CU en het CDA. Het blijkt dat het bedrijf dat de in ternetverbinding wil aanleggen in contact is gekomen met een andere partij die misschien bereid is te in vesteren. „En daar had het bedrijf dat ermee bezig is wel oren naar. Daarover wordt nu gesproken." Hoeveel vertraging het project gaat oplopen is niet duidelijk. Schenk verwacht niet dat het oponthoud tot grote problemen gaat leiden. De vraag over het internet kwam aan de orde tijdens het bespreken van de jaarlijkse programmarap portage. Een rapport waaruit blijkt hoe ver het college is met het uit voeren van de begroting. En dat gaat goed, constateerden de fracties. Het college zit op koers en financi- Je zou wel eens lekker willen mopperen eel gaat het ook voor de wind. „Als oppositie vind je dat wel eens jam mer", grapte Levien de Putter (D66). „Je zou wel eens lekker wil len mopperen zo vlak voor de ver kiezingen maar er valt niks te mop peren." ALMANAK In de Retranchementse kerk toonde een kunstenaar deze week een enorm schilderij met tal van dieren. Kinderen maak ten er kleurplaten. De journaliste uit Hulst deed verslag. Konijnen fanaat als ze is sprak ze bij de kerkbeheerder haar teleurstel ling uit dat er geen knaagdieren op het doek figureerden. Die re ageerde doortastend en vroeg de kunstenaar om een kleurplaat van een konijn. Voor wie die plaat was, vroeg de tekenaar aan de aanwezige kleuters. Van het bedremmelde gezicht van de 31- jarige verslaggeefster keek hij toch wel even op. Parochie viert heiligverklaring Onderwijsprijs voor echtpaar Inspectie en reiniging riolering KRUININGEN Springkussenfeest in Reimerswaalhal Gedeputeerde Harry van der Maas was gisteren op het Scheldemond College om Finn Zegelink een pluim te geven van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Zij is namelijk één van de gezichten uit de campagne 'Er gaat meer kapot dan je scherm' (zie ka der). „Ik keek even op mijn tele foon, drie seconden later lag ik op de grond", vertelt de 18-jarige Wes- sel uit Middelburg, die ook aan de campagne meedoet. Gewoon even je smartphone op stil zetten als je fietst, zodat je niet wordt afgeleid door meldingen, tipt het ROVZ. Maar afleiding is juist wat scholieren zoeken: het maakt het fietsen minder saai, legt Finn uit. „Zelf heb ik altijd muziek aan als het kan. Op mijn telefoon staan 384 nummers. Als ik met mensen in gesprek ben, heb ik maar één oortje in en als het mag onder de les ook." Meldingen hoort ze niet bin nenkomen, maar ze verschijnen wel op het beginscherm. „Als ik hem even uit mijn zak pak, kijk ik toch even wat er staat", zegt ze eer lijk. Toch kijkt het boegbeeld van de verkeersveiligheidscampagne te genwoordig wel uit om volle bak VEERE Burgemeester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere heeft donderdagochtend twee mensen geholpen die met hun auto in een greppel waren gereden op de Bosweg in Veere. „Vreemd dat er niemand stopte om te helpen", al dus de burgemeester. Een moeder en zoon kwamen door slik op de weg in een greppel terecht. Door de klap zaten ze be kneld in de auto. Een voorbijko mende hardloper probeerde de au todeuren te openen, maar had daar voor onvoldoende kracht. Ze maande meerdere auto's om te hel pen, maar niemand stopte. Van der Zwaag was onderweg naar werk en stopte wel. „Ik vroeg hen om naar achteren te gaan en sloeg de zijruit in met zo'n noodha- mer uit mijn auto. Ze hadden zelf geen noodhamer bij. De deur ging vervolgens open, ik gaf ze een hand en ze klommen eruit." De burgemeester is verbaasd dat andere voorbijgangers de slachtof fers niet hielpen. „Ik vind het vreemd dat niemand voor hen stopte, dat is toch je burgerplicht? Als er een auto in een greppel ligt, moet je toch even stoppen om te kijken of je kan helpen?" De twee inzittenden liepen door het ongeluk enkele kneuzingen op, maar ze hoefden niet naar het zie kenhuis. Met hun auto liep het minder goed af. Het voertuig bleek totaal vernield bij de klap in de greppel. zaterdag 7 oktober 2017 n De aanleg van snel internet in het buitengebied van Borsele loopt wat vertraging op. Dat bleek donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering. Melita lanting Heinkenszand -Levien de Putter (D66) Tip? redactie@pzc.nl 'S-HEERENHOEK De katholieke geloofsge meenschap op Zuid-Be veland en Schouwen- Duiveland viert morgen de heiligverklaring van pater Damiaan. Dat ge beurt in de katholieke kerk in 's-Heerenhoek. De parochie boven de Westerschelde draagt de naam van deze Vlaamse priester en missionaris. De eucharistieviering is om tien uur. In de overige acht kerken van de paro chie is morgen geen vie ring. OOSTDIJK Marcel (I) en Regina Ruis (m) zijn door reformatori sche vakorganisatie RMU uitgeroepen tot Leraar van het Jaar 2017. Regina Ruis werkt als juf van groep 3/4 op CBS De Bornput in Oostdijk. Mar cel Ruis is docent Duits op het Calvijn College in Goes. Volgens RMU blinkt Marcel uit door zijn werk voor de medezeggen schapsraad en verzame ling lesmaterialen. Regina wordt geschetst als een betrokken en creatieve juf. OUD-VOSSEMEER De komende vier weken wordt in Oud-Vossemeer de riolering gereinigd en geïnspecteerd. De ge meente meldt dat dit voor bewoners enige overlast kan geven. Er kan stank ontstaan of water naar boven komen. De reini- gings- en inspectievoor- tuigen kunnen op straat voor wat hinder zorgen. Soms zal het verkeer wor den omgeleid. De riolering wordt eens in de tien jaar onder handen genomen. De Reimerswaalhal in Kruiningen wordt ko mende herfstvakantie weer volgezet met springkussens. Maandag en dinsdagmiddag kun nen kinderen van de ba sisschool zich uitleven. Maandagochtend is ge reserveerd voor peuters en kleuters; maandag avond kunnen tieners te recht. Plek reserveren of meer info over activitei ten: jonginreimerswaal.nl Ondine van der Vleuten Vlissingen jj Klasgenoten van Finn zijn gewend iets met hun mobieltje te doen als ze l fietsen, foto's ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134