1 Minicruise Kleine fijne bootjes I Fooien I f MIJN BUCKETLIST De wereld van Hans Avontuur 1 De meeste cruise schepen zijn drijvende vakan- tieresorts waar het de passagiers aan niets ontbreekt. Van ijsbaan tot golfslagbad en van mid deleeuwse kroeg tot winkel promenade. Allemaal mooi en prachtig, maar met de aloude romantiek van het varen heeft het nauwelijks nog iets te maken. Gelukkig zijn er ook schepen waarop je de golven nog wel voelt en die in de kleinste havens kunnen aan leggen. Mijn drie favorieten: H LaEstrella I Amazonica Een schip om van te dromen. Geen disco, theater, hardloop- baan, wellnesscentrum of'fine dining restaurant, maar een zonnedek met waanzinnig uitzicht. En dat is precies waar het bij de cruises met de Estrella om gaat: genieten van het Amazone-gebied van Peru. Er is plaats voor 31 passagiers en excursies draaien allemaal om de unieke natuur. Nachtleven? Dat wordt hier letterlijk geno men. Met kleine bootjes op zoek naar de dieren die tevoorschijn komen zodra de duisternis invalt. ietravel.com 2 Ms Lofoten, Hurtigruten Hoewel er langs de Noorse kust ondertussen tal van op ties zijn in routes en reisduur, is er maar één het meest au thentiek: in zeven dagen van Bergen naar Kirkenes boven de poolcirkel. De route langs fjorden en eilanden werd in 1893 geopend om de afgelegen steden en dorpen met elkaar te verbinden. Het ms Lofoten (340 passagiers) uit 1964 doet de oude tijden het best her leven dankzij het klassieke interieur vol hout en koper. Vermaak? Overbodig! Daar zorgt moeder natuur wel voor. 3 Wind Spirit, Tahiti Voor de ultieme loveboat- ervaring zou ik all the way gaan: met de Wind Spirit (148 passagiers) door de Stille Zuidzee. Dit is geen schip waar je in bikini en zwem broek de hele dag je gebeeld houwde sportschoollichaam etaleert, maar waar je in je mooie linnen tropenjurk een cocktail drinkt bij de poolbar. Alles aan dit schip is stijlvol en elegant. En hoe fijn klinkt deze route: Tahiti, Rangiroa, Tahaa, Raiatea, Huahine, Bora Bora, Moorea, Tahiti. 41 windstarcruises.com magazine 45 reizen Met een ijsbreker door de dicht- gevroren poolzee H hans.avontuur@persgroep.nl Ik parkeer mijn motor in de buik van de Pride of Huil, waar het naar olie en teer ruikt in plaats van Gucci en Chanel. De overtocht naar Engeland wordt weieens als minicruise aan geprezen. Fijn, maar met een glamour- cruise uit een glossy magazine heeft het weinig te maken. En daarom vind ik het juist zo leuk. Nadat ik de bagage in mijn eenvoudige maar prima hut heb gelegd, zoek ik een plek in de goedgevulde bar. Nee, dit is geen drijvend luxehotel zoals je die in glanzende brochures ziet, maar een schip met reizigers. Om me heen zie ik motorrijders, fietsers, scholieren, caravaners, vrachtwagenchauffeurs, eters en stevige drinkers. Met een pint of bitter, ik ben tenslotte onderweg naar Engeland, zet ik me aan het raam. Buiten begint het lang zaam te schemeren. Aan het tafeltje naast me zitten Georges (jasje, dasje) en Rose (bloemetjesjurk) met ieder een gin and tonic in de hand. Ondanks hun hoge leeftijd lijken ze nog altijd innig verliefd. „Elk jaar vieren we onze huwelijksdag met een overtocht van Huil naar Rot terdam en terug", zegt Rose. „Ja jon gen, je zou het misschien niet zeggen, maar dit is een echte loveboat, onze loveboat!" hurtigruten.com Wanneer wordt er eindelijk eens een definitief einde gemaakt aan dat achterhaalde systeem van verplichte fooien? Maatschappijen moeten hun personeel gewoon netjes gaan betalen en dat ver rekenen in de prijs. Kom op. Dit is de 21ste eeuw. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 109