Modeblog voor vrouwen van middelbare leeftijd Zuiddorpe kan fluiten naar peuteropvang 6 Hulp voor modebewuste veertigplussers Korenroute door hart Terneuzen zv Karin werkt al bijna 27 jaar als ver koopster in een kledingwinkel. „Een tijdje geleden was ik voor mijn werk op zoek naar een goede blog over mode en lifestyle. En dan vooral voor dames van boven de veertig. Hoe goed ik ook zocht, ik kon maar weinig interessants vinden." Gek, vindt ze, want dat is een doelgroep op zich. „Er veran dert veel voor vrouwen op mid delbare leeftijd. Dat wordt nog weieens onderschat. Nu heb ik erg weinig verstand van computers, maar ik besloot toch te kijken of ik zelf geen blog kon beginnen." Zo gezegd, zo gedaan. Ondanks Dat er veel verandert voor vrouwen op middelbare leeftijd, wordt onderschat haar beperkte kennis van het in ternet, publiceerde Karin afgelo pen april haar eerste blog. „Dat ging eigenlijk makkelijker dan ge dacht. Tot mijn verbazing kreeg ik al snel veel leuke reacties. Het doet natuurlijk deugd als mensen je op straat aanspreken over je blog. Toch schrijf ik niet voor de reac ties. Ik vind het vooral ontzettend leuk om te doen." In de tussentijd is de blog van Karin van naam veranderd. Heette deze eerst nog 'modevoordeveer- tigplusvrouw', nu is dat 'xbyka'. „Eigenlijk vind ik veel te veel din gen leuk om alleen maar over mode te schrijven. Ik blog nu bij voorbeeld ook over reizen, het ge zinsleven en eten. Ik blijf dicht bij mezelf." Als Karin écht helemaal met de tijd wil meegaan, zou ze eigenlijk ook moeten vloggen. Maar die kans lijkt niet groot. „Ik hoef niet zo nodig op de camera hoor. Laat mij maar lekker veilig achter mijn computertje zitten." „We hebben er ons best voor ge daan, maar er is kennelijk geen in teresse", moet Annemie van Roij, secretaris van het platform conclu deren. Niemand gaf tijdens de ver gadering van het bewonersplat form aan zitting te willen nemen in een ouderraad van een op te richten peuteropvang. „Met twee ouders waren we nog aan de slag gegaan, maar het waren er nul. Ja, dan houdt het voor ons op." Naar aanleiding van een eerder gehouden enquête onder inwo ners van Zuiddorpe concludeerde het bewonersplatform dat er be hoefte is aan voorschoolse opvang. „De school is gesloten. Er is hier helemaal niks meer aan onder wijsvoorzieningen en een meer derheid van de doelgroep gaf in de enquête aan dat er wel een wens is. Er zijn in Zuiddorpe ook veel kin deren. Voorschoolse educatie wordt door de regering gepromoot. Die heeft er daarom ook zestig mil joen voor gereserveerd. Het is be langrijk en daarom wilden we onze schouders er onder zetten. Maar wanneer we niemand voor een ouderraad kunnen krijgen, krijgen we de dekking niet rond en is het risico te groot." Een alternatief voor een peuter speelzaal voor Zuiddorpe was gast- ouderopvang. Maar, hoewel hier wel een paar mensen bij het plat form naar de eisen geïnformeerd hebben, is hiervoor ook niemand gevonden die aan gastouderop- vang wil doen. TERNEUZEN Door het hele cen trum van Terneuzen galmen zater dag koorklanken. Voor de derde keer houdt popkoor Eigenwijs uit Terneuzen de Korenroute. Op elf locaties door het centrum, zoals in de Grote Kerk, poppodium De Pit, bij verschillende horecazaken en in de buitenlucht op de Markt en het Arsenaalplein, wordt vanaf 12.45 uur uit volle borst gezongen. Er hebben zich 26 koren aange meld in alle denkbare genres. Er klinkt veel popmuziek, maar bij voorbeeld ook klassiek, shanty, a- capella of Nederlandstalige lied jes. De koren wisselen elkaar op de verschillende locaties steeds af, al les bij elkaar geven ze ruim vijftig optredens. Ieder concert duurt on geveer drie kwartier. De route ein digt om 17.30 uur met een spektakel op de Markt. IN DE REGIO Concertavond fanfare in 'tHeike Woonbeurs bij Morres Expositie van Han ter Keurs Vogelbeurs in het Meulengat MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 6 oktober 2017 Wie een blog of vlog over mode zoekt, hoeft maar een seconde of vijf te zoeken op internet. Maar de doelgroep is vooral de jonge vrouw. Dit viel ook Karin Kox (49) uit Schapenbout op, die daarom zelf een blog begon. „Mode en lifestyle zijn niet al leen interessant voor vrouwen onder de veertig jaar hoor." Bas Dingenouts Schapenbout -Karin Kox, blogger De blogs zijn te lezen op www.xbyka.com. Er komt geen voorschoolse op vang in Zuiddorpe. Vanwege een gebrek aan animo onder jonge ouders heeft het Bewonersplat form Zuiddorpe besloten de handdoek in de ring te werpen en verdere pogingen te staken. Guido van der Heijden Zuiddorpe Het hele programma met alle loca ties is te vinden op popkooreigen- wijs.com. HEIKANT Muziekvereniging Heikant, onder lei ding van Etiën Fer- ket, houdt morgen avond in gemeen schapscentrum 't Heike een concert avond. Ook de slag werkgroep Heikant treedt op. Te gast is harmonie Neder land en Oranje uit Rucphen. De con certavond begint om 19.30 uur. HULST Wie ideeën wil op doen op het gebied van bouwen, wonen en lifestyle kan dit weekeinde naar de Woon- en bouw- beurs bij Morres in Hulst. Alle branches en specialisten uit de regio op dit ge bied presenteren zich daar. Naast info over bouwen en verbouwen, inte rieur- en tuindesign, woning aan- en ver koop en duurzaam heid wordt ook fi nancieel advies ge geven. De beurs is beide dagen te be zoeken van 10.00 tot 18.00 uur. DRIEWEGEN In zijn atelier aan de Oudeweg in Driewe gen exposeert Han ter Keurs dit week einde tekeningen en schilderijen met het thema 'Land'. Het atelier is open van 13.00 uur tot 18.00 uur. Het is ook mo gelijk op afspraak te komen door te mai len naar hanterk@kpnmail.nl. SLUISKIL Vogelclub De Sluis- kilse Vogelvrienden houdt zondag in zaal het Meulengat de eerste vogel- beurs van het sei zoen. De bezoekers kunnen vanaf 10.00 tot 12.30 uur allerlei informatie krijgen over het kweken van diverse vogel soorten als kana ries, parkieten en tropen. Verder is er een stand met al lerlei spulletjes voor vogeltoegbehoren. WESTDORPE De kruising Zwartenhoek op de Tractaatweg (met de Langeweg richting Hulst en de Eversdam richting Westdorpe) is vanaf vandaag het hele weekeinde dicht. Er wordt gewerkt aan de aanleg van een viaduct. Het is tot en met maandagochtend 05.00 uur niet mogelijk vanaf de Tractaat weg af te slaan richting Hulst of Westdorpe. Ook kan het ver keer uit Westdorpe en Hulst niet de Tractaatweg op. Recht- doorgaand verkeer ondervindt geen hinder. Het verkeer rich ting Westdorpe/Sas van Gent wordt omgeleid via de Oost- poortweg (N683), verkeer richting Hulst gaat via de N290 Ter- neuzen-Terhole. Vanaf maandag is de kruising Zwartenhoek weer open en is er een tijdelijk kruispunt, foto boaztimmermans AXEL Gregoriuscentrum, 14.00 uur: Bingo; BIERVLIET Kwekerij In Goede Aarde (Kapita- lendam), 10.00 - 17.00 uur: Herfst- grassen- en aster- dagen; HENGSTDIJK R.K. Kerk, 20.00 uur: Concert Jef Neve ensemble in kader Festival van Zeeuwsch-Vlaande- ren; HULST De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Honden kynologenclub Axel; Zoutestraat 28, 14.00 uur: Dieren dag; Den Dullaert, 20.00 uur: Toneel 'De familie van mijn vrouw' van de Transfiguratie; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; De Binnendeur, 10.00 uur: Wandel club; PHILIPPINE Mosselmonument, 14.00 uur: Rond wandeling met gids; SINT JANSTEEN De Warande, 09.30 uur: Tekenen; SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERHOLE Kantine VV Terhole, 19.30 uur: Prijskaar ten; TERNEUZEN Oud-Terneuzen, vanaf 17.00 uur: Ok- toberfest met Wür- stenball De Veste, 13.00 uur: Soos; De Vliegende Vaart, 14.00 uur: Aange past bewegen; Portaal van Vlaan deren aan Binnen- vaartweg 9,10.00 - 17.00 uur: Rondlei dingen over slui- zencomplex en rondvaarten; Diverse locaties, 18.30 uur: Wijn route 'Terneuzen proost'; De Kame leon, 19.00 uur: Disco; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE De Kirke, 16.30 uur: Oesterparty Rotary. Karin Kox uit Schapenbout kon weinig interessante blogs over mode voor veertigplussers vinden en besloot daarom zelf te gaan bloggen. fotoboaztimmermans AFSLAG TRACTAATWEG DICHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76