Topkaas voor een dumpprijs Meer dan alleen maar een mooi plaatje 3 er ni Het zijn geen kerels die je 's nachts wil tegenkomen. Potige kerels Het is inmiddels 13 en 14 jaar gele den dat respectievelijk Miranda Slabber uit Middelburg en Sanne de Regt uit Goes de titel Miss Neder land wonnen. Maar maandagavond krijgen zij misschien een opvolg ster in de persoon van Deborah van Hemert (22) uit Heinkenszand. Zij vertegenwoordigt Zeeland in de fi nale van de wedstrijd. De namen van de Zeeuwse oud-winnaressen zeggen haar trouwens niets, ze was destijds zelf nog een kind. Maar kleine meisjes worden groot en zo kwam het dat ze twee jaar geleden werd gescout voor de verkiezing Miss Beauty of Zeeland. Die won ze prompt, net als de titel Miss Earth Netherlands, die zij vorig jaar in de wacht sleepte. Voordien was Debo rah naar eigen zeggen nooit bezig met modellen- of schoonheids wedstrijden. „Ik was al eens eerder gevraagd, maar dat hield ik altijd af." Aanzien Inmiddels heeft ze dus wel aan het wereldje geroken, maar Miss Ne derland is met een decennialange historie een instituut dat toch wat Ik ben heel erg geïnteresseerd in andere culturen meer aanzien heeft. De verkiezing onderscheidt zich doordat deel neemsters niet 'alleen maar' een mooi plaatje moeten zijn, maar vooral persoonlijkheid moeten hebben en maatschappelijk betrok ken moeten zijn. Dat spreekt de Heinkenszandse, die de admini stratie van het familiebedrijf van haar vader bijhoudt, aan. „Ik ben heel erg geïnteresseerd in andere culturen", zegt ze. Zelf is Deborah half Indonesisch, haar exotische looks heeft ze van haar moeder. Sinds Deborah op de castingdag in juni uit meer dan honderd meis jes werd gekozen om mee te dingen naar de titel, is het rennen en vlie gen. „Netwerkevenementen, foto- shoots, beurzen, mediatrainingen en repeteren voor de finaleshow in Hilversum", somt ze op. „Het hoort erbij en je ontwikkelt je als per soon." Ze durft haar kansen niet in te schatten. „We zijn allemaal totaal verschillend, ik gun het de anderen ook. Er is onderling absoluut geen haat en nijd." Maar of ze nu wint of niet, verliezen is er niet bij. „Ik zou nu eigenlijk in Australië zitten, want mijn neef trouwt daar. Als ik niet win, vlieg ik denk ik alsnog." vrijdag 6 oktober 2017 wisten precies wat ze deden PT mssenaar Boerenkomij Nisi>titiaar Eoerenkomijn Jong belegen C 10,45 /kg Nissenaa. Boerenkomijn belegen C 12,55/kg mssenaar boerenkaas Jong H I C 8,95 1 7'^ 1 Nissenaar Boerenkaas I fcrwitinagel-fcomijn G 12,55 /kg Mssenaar Boerenkaas Belegen C 10,95kg Nissénaar Lege schappen bij kaasboerderij Ter Nisse. Dieven hebben ruim honderd kazen uit de voorraad meegenomen, fotos mechteld jansen Een partij van merken ont dane kaas dook op in een marktraam in Spanje. Inge kocht voor 2,50 de kilo in Ne derland, zei de verkoper. Ondine van der Vleuten Vlissingen Bestuurslid Cees Slob van de Bond van Boerderijzuivelberei- ders (BBZ) wijst erop dat de af gelopen jaren steeds kaas ge stolen werd in de laatste drie maanden van het jaar. Bewijs heeft hij niet, maar wat hem be treft is het duidelijk: de kazen worden meegenomen door sei zoensarbeiders uit de tuinbouw of bouw, die aan het eind van het jaar terugkeren naar huis. Met kaas, dus. BBZ-lid Johan Noordam van zui- velboerderij Noordam in Hellouw is dit jaar niet aan de beurt ge weest, maar zowel op 1 oktober 2015 als 1 oktober 2016 werd hij beroofd van het gele goud. Slob: „Ik zei nog tegen hem, je mag wel bij de kaas gaan liggen, want vandaag of morgen komen ze weer." Of het gaat om daders die in vaste groepjes te werk gaan, is niet duidelijk, maar netjes zijn ze wel, zegt Noordam cynisch. „Bij een andere kaasboer hebben ze na afloop zelfs de winkelvloer ge dweild. Om geen sporen na te laten, natuurlijk." En ze zijn slim. „Bij een collega hadden ze eerst alle banden lekgestoken en de hekken geblokkeerd om te voor komen dat ze achtervolgd kon den worden. Zelf namen ze een vluchtroute over de akker." Steeds meer kaasboe ren beveiligen hun bedrijf met camera's. Bij een van hen, die desondanks bestolen werd, is te zien dat de dieven de nacht vóór de diefstal al poolshoogte komen nemen. Slob: „Het zijn geen mannetjes die je 's nachts wil tegenkomen. Potige kerels. Type werklieden." Fijnproevers zijn het ook. Bij Noordam werden alleen de beste kazen gestolen: de kazen die klaarlagen voor de jaarlijkse -Cees Slob, bestuurslid BBZ keuring, een dikke tweehonderd. Extra zuur is het om dan te horen dat het gestolen goed voor een appel en een ei weer op de markt komt. „Verleden jaar april kreeg ik foto's toegestuurd van een marktkraam in Spanje. Daar lag kaas waar het merk vanaf was. De verkoper had verteld dat hij die kaas voor 2,5 euro de kilo opkocht in Neder land." „Op dit moment hebben wij niet de indruk dat er sprake is van een reeks kaasdiefstallen", zegt politiewoordvoerder Alwin Don. Gisterochtend is de politie bij kaasboerderij Ter Nisse langs geweest om de aangifte van diefstal op te nemen. Het on derzoek is nog gaande. Inmid dels is er ook een buurtonder zoek gehouden. „Als mensen informatie hebben die voor dit onderzoek van belang is, laat ze vooral contact opnemen", bena drukt Don. Wordt Deborah van Hemert de opvolgster van Sanne de Regt en Miranda Slabber? Het zou zo maar kunnen. Maandagavond staat de Heinkenszandse schone in de finale van de Miss Nederland-verkiezing. Luc Oggel Heinkenszand Deborah van Hemert. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA -Deborah van Hemert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75