NYNKE DE JONG School in hoger beroep na rel om gemiste schoolfoto BOEK NU! C 088 10 30 800 effeweg.nl s ALLEEN bij Effeweg.nl! 6 Supervoordelige busreizen! Column Er zit telkens een kleine knoop in mijn maag. En elke ochtend, bij het wakker worden, kijk ik op mijn telefoon of er al nieuws is. Terwijl ik niet weet wat erger is: niet weten of defini tief wel weten. Al dagen spookt Anne door mijn hoofd. Terwijl ik haar helemaal niet ken. Ik had haar kunnen kennen, dat is zeker. Ze lijkt op vrouwen die ik ken. Het is een Utrechtse, en Utrecht is net een dorp. We kennen vast via via dezelfde mensen. Maar nu is ze al da gen verdwenen. Ze fietste waar ik ook zo vaak fiets. Ik ken al die wegen op mijn duimpje. Maar ik kwam altijd weer veilig thuis. Van haar is er alleen nog een regenjas. En verder geen spoor. Het zijn die banale details die zo'n vermissing zo pijnlijk ma ken: die overbekende fietspaden. De selfie halverwege. Hoe vaak stuur ik zelf wel niet zo'n verre gend, verdrietig gezicht naar een vriend? Die regenjas, die heb ik in een andere kleur. Die fiets is pre cies de fiets die ik ooit had. Die fo to's die er nu van haar gedeeld worden, de obligate vakantie- kiekjes die iedereen heeft. Een foto met haar vriend op het strand. Die herkenbaarheid maakt dat je denkt: ik had het kunnen zijn. Of mijn beste vriendin, of ons buur meisje. En er zullen tal loze ouders zijn die denken: het is pre cies mijn doch- V ter. Het lot is zo wil lekeurig. het tikken van een column en de plaatsing in uw dagblad. Ik hoop dat tegen de tijd dat deze krant bij u op de mat ploft, mijn column al achterhaald is. Omdat Anne ge vonden is. Ongedeerd. Er is vast iets bizars gebeurd. Ze heeft ergens vastgezeten. Ze is er gens gaan schuilen, maar kon daar vervolgens niet meer wegkomen. Ze is naar Schiphol gefietst en heeft een ticket naar een zonnige bestemming gekocht. Ik verzin, wellicht tegen beter weten in, alle maal ongelooflijke scenario's. Ik duim tegen de klippen op. Maar zonder hoop ben je ner gens. Zonder hoop vind je haar nooit terug. Ze fietste waar ik ook zo vaak fiets. Maar ik kwam altijd weer veilig thuis De Maria Montessorischool legt zich niet neer bij de uitspraak van de rechter. Die bepaalde in juli dat de school 500 euro schadevergoe ding moet betalen aan een islami tische moeder. De moeder was boos, omdat haar twee kinderen door het of ferfeest niet op de klassenfoto konden. Haar kinderen waren tij dens deze islamitische feestdag niet op school. Juist op deze dag kwam de schoolfotograaf langs. De rechter oordeelde deze zo mer dat de school hiermee onder scheid heeft gemaakt tussen leer lingen. Dat mag niet volgens de Wet Gelijke Behandeling. De vrouw had een schadevergoeding van 10.000 euro geëist, maar dat ging de rechtbank te ver. De school gaf tijdens de zitting aan dat de leerlingen een alterna tief is geboden en dat de school fotograaf op een latere datum op de school is teruggekomen om de resterende leerlingen op de foto te zetten. Voor het maken van klas- senfoto's was dit echter te laat en dat verklaart volgens de recht bank de schadevergoeding van 500 euro. De Maria Montessorischool houdt vol dat de planning op een misverstand berust: „Volgens ons heeft de rechter niet alle feiten W Volgens de school heeft de rechter niet alles meegewogen even zwaar laten meewegen", zegt een woordvoerder. „We zien dan ook goede kans dat dit in ho ger beroep wél gebeurt." Welke feiten er dan onderbelicht zouden zijn, wil de woordvoerder niet zeggen. „We willen de tegenpartij niet wijzer maken." 10.000 euro De advocaat van de moeder wilde niet ingaan op de stap van de Ma ria Montessorischool. Het is niet duidelijk of de moeder ook in ho ger beroep 10.000 euro eist van de school. Wanneer het hoger be roep dient, is nog niet bekend. Inclusief treinritten Glacier Express, Tasch - Zermatt en Mont Blanc Express GEEN AANBETALING! Hotel Good Night Inn 3* vrijdag 6 oktober 2017 GO @Nynke Anne Er zit altijd een beetje tijd tussen De rel rond een gemiste klas- senfoto op een school in Den Haag krijgt een staartje. De school vecht de rechterlijke uitspraak aan. Peter Koop Den Haag Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa, op een heel bijzonder manier. Er zijn namelijk maar liefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein van de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenland schap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa. De Glacier Express behoort tot één van de mooiste treinreizen ter wereld INBEGREPEN met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Deze eeuwige besneeuwde berg beklimmen we per trein. Geniet van deze busreis naar Zwitserland met de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult vergeten! 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express (Brig - Disentis v.vf in de panoramawagon met lunchpakket Treintje van Tasch naar Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chatelard) Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Accommodatiebeoordeling 8,2! In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje. Op elke verdieping bevindt zich een minibar. VERTREKDATA EN PRIJZEN 499,- 499,- 479,- 469,- 499,- 529,- 2, 10 februari, 10 februari 529,- 549,- 2 9, 16, 23 maart 529,- 549,- 5 10 15, 20, 28 april 569,- MET VERTREKGARANTIE!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6