Raad van State test gebiedsverbod drugsdealer Goes 'Borsele mag zichzelf wel meer laten zien' Burgemeester legde al vijftien verboden op Inloopavond in Goes over spoorproject 6 De Raad van State doet over enkele weken voor het eerst in hoger beroep uitspraak over een gebiedsverbod dat de burgemeester van Goes heeft opgelegd aan een straatdealer in softdrugs. Een man uit Goes die van de burge meester twaalf weken lang niet in het centrum mocht komen, vecht het gebiedsverbod aan bij de hoog ste bestuursrechter en eist een schadevergoeding van too euro per dag. De politie betrapte hem op 2 juli 2015 toen hij softdrugs, die hij in coffeeshop High-Life had gekocht, doorverkocht aan een Duitse toe rist. Op 22 juli dat jaar zou hij voor een dertienjarige jongen twee joints en wat weed hebben gekocht. Verder sprak hij volgens de politie twee mensen op straat aan met de vraag of ze stuff moesten hebben. De woordvoerder van de burge meester zei gisteren in Den Haag dat dealen op straat een probleem is geworden sinds buitenlanders niet Ze moeten niet na korte tijd alweer op het muurtje bij de friettent kunnen gaan zitten meer de twee Goese coffeeshops in mogen. De burgemeester heeft al vijftien gebiedsverboden opgelegd waarvan er nu een bij de Raad van State op tafel ligt. De Raad van State vroeg waarom voor twaalf weken is gekozen en niet een kortere tijd. Volgens de burgemeester moeten de dealers een tijdje uit het straat beeld zodat ze hun klanten verlie zen. „Ze moeten niet na korte tijd alweer op het muurtje bij de friet tent kunnen gaan zitten", aldus de woordvoerder. Verder zei hij dat een gebiedsverbod wordt opgelegd als de dealer drie keer door de poli tie is betrapt. Daar krijgt de burge meester een melding van. Daarna volgt een schriftelijke aanzegging die persoonlijk wordt overhandigd. De inwoner van Goes die naar de Raad van State is gestapt kreeg het gebiedsverbod aan de deur uitge reikt door de wijkagent op 3 augus tus 2015. Het verbod ging meteen in. De man vindt het niet terecht dat hij niet eerst bezwaar heeft kunnen maken. Zijn advocaat ver scheen niet in Den Haag wegens ziekte. De Raad van State zal hem om een reactie vragen. Daarna volgt uitspraak. „Wij willen de bevinden over de eerste 150 dagen graag van u ho ren", hebben de fractievoorzitters bij zijn aantreden tegen burge meester Gerben Dijksterhuis ge zegd. Daar heeft Dijkstershuis zelf maar 100 dagen van gemaakt. Hij staat te popelen om aan de slag te gaan, want er valt nog wel wat te winnen. Neem de bekendheid van Borsele. Mensen kennen de kerncentrale, maar veel verder ko men ze vaak niet terwijl Borsele volgens Dijksterhuis veel te bie den heeft op recreatief en econo misch vlak. „Laat maar zien wie we zijn. We mogen onszelf wel wat beter verkopen", zegt Dijk sterhuis. Borsele moet dus beter op de kaart worden gezet. Dat geldt ook voor de gemeenteraad. Dijkster huis prijst de onderlinge verhou dingen. „De raad is erg aan het be sturen en dat is positief. Maar als je vindt dat iets belangrijk is, als je het college opdrachten wil geven, moet je dat ook uitspreken. Dat zou scherper kunnen." Dijkster huis refereert aan de algemene be schouwingen, zijn eerste vergade ring. Toen werden suggesties ge daan maar geen enkele partij maakte die proefballonnetjes con creet waardoor er niets mee ge beurd. Dijksterhuis wil ook aandacht voor de contacten met de inwo ners. Hij ziet wel wat in een jeugd raad met kinderen uit groep acht en vindt dat er serieus met de dorpsraden moet worden omge gaan. Dat inwoners vaak om hun mening wordt gevraagd is positief volgens hem. „Maar je moet er wel voor waken dat je niet zeven keer achter elkaar bij mensen komt." Een voorbeeld is Nieuwdorp, waar de inwoners eerst werd ge vraagd mee te doen aan het toe komstproject Borsele 2030 en korte tijd later stond de gemeente alweer op de stoep om de mening te peilen over de dorpsvisie. Dijksterhuis heeft zijn bevin den gisteravond aangeboden aan de gemeenteraad en wil er zo snel mogelijk mee aan de slag. GOES De gemeente Goes en Pro- Rail houden woensdag 11 oktober vanaf 19.00 uur een inloopavond over de stand van zaken van het spoorproject. Die bijeenkomst vindt plaats in het stadskantoor in Goes. Belangstellenden kunnen deze avond vragen stellen aan diverse deskundigen van de gemeente Goes over de aan te leggen spoor- onderdoorgang nabij de Van Her- tumweg. Daarmee worden de ver keersveiligheid, de bereikbaarheid en de verkeersdoorstroming aan zienlijk verbeterd en de barrière werking wordt verminderd. De voorbereidende werkzaam heden voor de infrastructurele monsterklus staan begin volgend jaar op de rol. Eind 2018 zijn de meer ingrijpende werkzaamheden gepland. Ook is er gelegenheid aan des kundigen van ProRail over de plaat sing van de geluidschermen. Dit najaar wordt begonnen met de voorbereidende werkzaamheden. Op www.goes.nl/geluidschermen is te zien waar ze precies komen te staan. De gemeente Goes graag weten hoeveel bezoekers ongeveer ver wacht kunnen worden tijdens de inloopavond. Belangstellenden kunnen zich (vóór 9 oktober) melden door een mail te sturen naar projectbu- reau@goes.nl of te bellen naar (0113) 249 763. IN DE REGIO Maritieme Leestafel Concert in Gasthuiskapel MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Rommelmarkt vrijdag 6 oktober 2017 BE Adri Klinkenberg Goes - Woordvoerder burgemeester De eerste honderd dagen van burgemeester Gerben Dijkster- huis van Borsele zitten er op. Zijn ervaringen heeft hij op ver zoek van de fractievoorzitters op papier gezet en dat levert een actielijst op. Ook de ge meenteraad moet aan de bak. Melita Lanting Heinkenszand Burgemeester Dijksterhuis COLIJNSPLAAT GalleryMaritime in Colijnsplaat houdt iedere woensdag 'De Maritieme Lees tafel'. Tot april 2018 liggen er op de leestafel maritieme boeken en reisver halen van bekende wereldomzeilers klaar. Zo kunnen bezoekers met een kopje koffie boeken over het maritiem erfgoed en mari tieme kunst lezen. De leestafel is ie dere woensdag ge opend van 10.00 tot 17.00 uur en is gra tis toegankelijk. Voor meer informa tie: gallerymari- time.nl. THOLEN Vocal Group About Music onder leiding van Heieen Bout geeft op zaterdag 7 oktober een con cert in Tholen. About Music be staat vijf jaar en viert dit door haar fans te vragen wat hun favoriete num mers zijn. De keuze van het publiek is geworden: Against all odds, Bridge over troubled water, Blue Moon, Opzij/ Annabel, de Saint- Louisblues en You GOES Galerie Van den Berge, Albert Joa- chimkade 5,12.00- 17.00 uur-Ten toonstelling schil derijen van Ditty Ketting en werken in papier en objec ten van Mark Kra mer; Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie zilveren camera winnaar Poike Stomps; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur- Gratis Streetball& Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Tiender- dreef 5,17.00-22.00 uur - Reünie Auris De Kring; Konings traat 9, 20.00 uur - Improvisatie thea tertraining 'S-HEERENHOEK Jeugdhoeve, 09.30- 11.30 uur - Kinder- kledingbeurs KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur - are so beautiful. Verder zullen ze laten horen: Every thing I do, Fly me to the moon en Sister Act. Het concert begint om 14.30 uur in de Gasthuiska pel. KORTGENE In de schuur aan de Oudedijk 3 in Kort- gene is zaterdag weer een rommel markt. De schuur is open van 09.00 tot 16.00 uur. De en tree is gratis, even als parkeren. De opbrengst van deze rommelmarkt is voor de Nicolaas- kerk in Kortgene. Biljarten voor seni oren SCHERPENISSE Sassegrave, 20.00 uur - Uitwisselings concert Muziekver eniging Euterpe en Harmonie Semper Crescendo THOLEN Museum De Mee stoot, 19.30 uur - Lezing Kees Slager over zijn boek 'De Thoolse Geschie denis' YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 10.00-16.00 uur- Expositie 'De Oos- terschelde in vroe gere tijden'. RONDJE KRUININGEN Het favoriete rondje voor bewoners van Hof Cruninghe? „Naar de punt, bij de verkeerspost en dan over de dijk via de oude veerhaven weer terug." Duofietsvrij- williger Wim Overbeeke gaat vier middagen per week op stap met ouderen van Ter Weel, vanuit Kruiningen en Krab- bendijke. De duofiets in Kruiningen begon kuren te verto nen. „Je kon bijna niet meer de Zeedijk opkomen", zei hij. Met de nieuwe duofiets die gisteren werd gepresenteerd is dat een peulenschilletje. „En die kan ook veel verder. Wel 40 kilometer!" De gemeente Reimerswaal financierde de nieuwe fiets grotendeels. Aan wethouder Hans de Kunder en mevrouw Van de Parel de eer om het eerste rondje te fietsen, foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67