44 Blij ei Benjamin is gek op autorijden 9 MIJN MANCAVE Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. In zijn vrijstaande bijgebouw heeft Ab Meijerink (62) uit Dalfsen al zijn liefhebberijen bij elkaar gebracht. Wanden vol cd's, platen en boeken, een whiskycollec tie op de piano, een drum stel in de hoek en gitaren achter een tot bureau omgebouwde biljarttafel. Een mancave zoals een mancave be doeld is. „Maar het is ook mijn kantoor, ik werk hier twee dagen in de week", haast Ab zich te zeggen. „Met een muziekje erbij. Als ik een mooi stukje hoor, pak ik mijn gitaar en speel mee. Dat dan weer wel." Zijn collectie gitaren is klein met, vier stuks in totaal, maar indrukwek kend. Zo is daar de Zweedse Hag- strom, waarvan Ab er pas na diefstal achter kwam dat deze zeer zeldzaam is. Cuby „Ik had aangifte gedaan, maar het waren de late jaren 80: weg was weg. Ik belde de importeur om te vragen of ze een vervanger voor me hadden. Bleek dat er maar tweehonderd van waren gemaakt en dat ze van elke bas precies wisten waar ie was. Naar aan leiding van het serienummer konden ze me vertellen dat mijn bas als pro motie naar Herman Deinum was ge gaan, van Cuby and the Blizzards en Sweet d'Buster. Hij heeft er nog mee voor het blad Musicmaker geposeerd. Gelukkig is hij later teruggevonden in een winkel in Deventer." Zijn mooiste gitaar is de klassieke Fender uit 1964. „Toentertijd voor 750 gulden op de kop getikt, en ik maak er nog altijd goed gebruik van", vertelt Ab, die als basgitarist jaren optrad met de Boom Boom Blues band en dat tegenwoordig doet met de ssBluesClub. Repeteren doen ze in Abs kantoor. „Een mooie bijkomstigheid: de akoestiek is hier goed. De bandnaam is trouwens een verwijzing naar de gemiddelde leeftijd van de band. Onze zangeres van 24 is een uitzon- De akoestiek is hier goed. Dat is een mooie bijkomstigheid dering, die houdt ons op de been." „Zij is ook de enige reden dat deze hier staat", vervolgt hij, wijzend naar de theedoos. „Mijn vrouw Margie komt hier eigenlijk nooit. Heel soms, om te zeggen dat ik de stofzuiger er weer eens door moet halen." Zijn twee honden vergezellen Ab wel regelmatig. „Liggen ze lekker op het bankje daar. Het is echt een mooi plekje, zo met uitzicht op de tuin." Biljarten Straks, als hij stopt met werken, kun nen de planken weer van het bil- jart.„Dan is Margie hier misschien vaker dan ik: die kan stukken beter biljarten." Maar aan mannenavonden ook dan geen gebrek. „Met muziekliefhebbers uit Zwolle en omgeving hebben we elk jaar een avond waarop we live concertregistraties kijken, op groot scherm in een bedrijfshal. Whisky, kaasjes en borrelnoten mee: prachtig! Vorig jaar kwam ik rond 4 uur 's nachts op het fietsje naar huis." MARIEKE BENJAMIN vrijdag 6 oktober 2017 SS M De vrouw van Ab Meij- erink komt alleen in zijn mancave om te zeggen dat hij moet stofzuigen. FOTOEMIEL MUIJDERMAN Een mooi stukje muziek Karin Veldwachter Ab Meijerink Marieke Vijverberg (31) uit Brouwershaven wilde een waakhond, maar ook een gezinshond. In rottweiler Benjamin vond ze de ideale combinatie. „Mensen zijn vaak bevooroordeeld over rott weilers, dat merkte ik toen we Benjamin mee namen naar de Brou- wersdam toen hij tien weken oud was. Mensen vonden hem leuk en schattig en vroegen wat voor hond het was. De re actie was: 'O ja, nu is hij nog leuk...' Dat viel me wel tegen. Hij is juist ont zettend lief en sociaal en dol op kinderen. Benjamin zit het liefst op schoot. Er zit geen kwaad in, het is een blij ei. Bij het uitlaten wil hij iedereen gedag zeggen en met alle andere honden spelen. We nemen hem overal mee naartoe, dat is goed om te socialiseren. Hij vindt autorijden super leuk. Heeft het rondje naar zijn zin niet lang genoeg geduurd, dan blijft hij gewoon zitten. Benjamin is nu een jaar oud en een beetje aan het puberen. Heel eigen wijs kan hij zijn. Ik heb drie cursussen met hem gedaan. Eigenlijk zijn die meer voor het baasje dan voor de hond, maar het is goed om ermee bezig te zijn. Het is belangrijk dui delijk en consequent te zijn. We hebben een heel trouwe hond aan Benja min. Hij volgt mij overal en blijft zelfs voor de deur van de wc liggen als ik daar ben." Mariska den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53