Brandende fakkels 7 MAISON MARLOUS 5. Zacht Vullen doe je in etappes Een nat mes doet wonderen Let op: wil je nog gaan boren? Van asbak tot zitzak 4. Goud In een ver verleden was ik secretaresse. Niemand die me nog gelooft, maar er is beeld en geluid om het te bewijzen. Tot mijn werk gever en ik uit ons lijden werden verlost door de cri sis (ik werkte in de bouw - nog zo'n detail dat ik zelf amper geloof) sleet ik mijn dagen met het stroomlijnen van kantoorprocessen. Of, beter gezegd, met het doen alsof ik Zeer Bedreven en Koelbloedig was, terwijl ik in feite een keer of tien per dag op de rand van men taal breken balanceerde. Respect Want dat is wat ik na al die jaren kantoorwerk onder de streep wel kon concluderen: de corebusiness van de secretaresse is het oplossen van vraagstukken waar niemand zin in heeft/nog heil in ziet. Ik heb om die reden nog altijd diep respect voor iedereen met een poort wachtersfunctie. Mensen in die functies moet je te vriend houden. Sta je op slechte voet met een direc tiesecretaresse, dan kan je het met het plannen van die afspraak in de agenda van haar directie ook direct ver geten. Secretaresses hebben macht, mensen. Eng veel macht. Een gratis tip van een ervaringsdeskundige. Secretaresses hebben eng veel macht, mensen. Houd ze te vriend Een ander aspect uit mijn ondraaglijk lichte bestaan als secretaresse was: archief beheer. Hoe ontzettend hard ik ook mijn best deed, mijn extreem chaotische brein wist altijd gemene trucjes met me uit te halen. Kabouters Het moet in die tijd zijn ge weest dat ik in kabouters ben gaan geloven. Dacht ik écht, nee echt serieus, dat een origineel rapport veilig in mijn archief opgeborgen te hebben, bleek het tóch spoorloos als ik het nodig had. Gék werd ik ervan. Fakkels Mijn opvolgers waarschijn lijk ook. Vandaar ook mijn gerede angst dat ooit een meute woedende secreta resses met brandende fak kels en pikhouwelen bij me op de stoep zal staan. Het bewijs hoe onge schikt ik was voor het kan toorleven werd recentelijk weer geleverd. Zelfs na al die kantoor jaren zag ik in de kringloopwinkel een bilate raal ophangsysteem in eer ste instantie aan voor een plantenbak. Wie niet weet wat een bilateraal ophang systeem is: helemaal niet erg. Je mag het ook een hangmappenkast noemen. Een plantenbak is trou wens een supergoede nieuwe bestemming, want uiteraard ben ik nog steeds niet in het bezit van een goed georganiseerde admi nistratie om erin te hangen. WAT DOEN WE ERMEE? vrijdag 6 oktober 2017 GO ALLES VUUER sctieotTRWR* vanaf 1471, Moooi Om een gaatje echt netjes af te werken is het beter om in twee keer te vullen. De eerste keer vul je de diepte, want vaak zakt het tij dens de droging nog wat in of uit. Daarom vul je een tweede keer echt glad af. Hoe gladder je afwerkt, hoe minder je hoeft te schuren en dat scheelt tijd en stof. Sommige vulmiddelen laten zich helemaal niet zo glad afwerken als ze een maal droog zijn, dus voorkomen is beter dan genezen. Een nat plamuurmes doet won deren. Opnieuw boren in een gevuld gat? Dat kan al leen als jouw vulmiddel daar geschikt voor is. Kijk goed op de verpak king of er 'schroefbaar' op staat. Zorg sowieso dat het gat schoon, droog en stofvrij is, anders hecht het vulmiddel niet goed. 174,95, House Doctor De titel 'secretaresse van het jaar' is aan Marlous voorbijgegaan. En dat vindt ze helemaal niet gek. vaak grote partijen indu striële meubels of kantoor boedels aangeboden voor een scherpe prijs. Denk buiten de box. In het digitale tijdperk raakt veel kantoormeubilair sim pelweg uit de tijd, zoals de hangmappenkast. Als plan tenbak werkt het weer prima. Een prettige bijkom stigheid is dat veel kan toormeubilair uitgevoerd werd met wieltjes, wat stofzuigen vergemakkelijkt. Bespaar flink op de inrichting van een thuiswerkplek door te kiezen voor vintage meubi lair. Kies voor eenvoudige oplossingen voor bergruimte: grappige mokken, oude draadmanden of houten kis ten. Een mooi groot blik kan ook een prullenbak zijn. Let er bij de keuze van een (vintage) bureaustoel op dat je er prettig en lang op kunt zitten. Speur op Markt plaats naar een goede vintage bu reaustoel van bij voorbeeld Vitra. Op Marktplaats worden sowieso

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51