Gaatjes vullen 6 INDE ETALAGE In de jaren 80 wilde iedereen een bar in huis. Tegenwoordig hoor je er niet bij zonder een hoge tafel met hoge krukken (en dat is iets héél anders dan een barmeubel). Laat maar bungelen, die beentjes! Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: plamuren 6. Draaibaar 2. Ribcord 3. Donkerblauw 1. Groen DE KLUSVROUW Vullen we hout of een muur? Gebruik twee plamuurmessen vrijdag 6 oktober 2017 GO Wel een bartypt 326,70, Magis Design 189, Zuiver €419, Gispen 245, Normann Copenhagen Eerst kies je het vul middel. Welk middel het wordt, hangt af van de te vullen ondergrond. Er zijn grofweg twee mo gelijkheden: hout of muren, en dan nog bin nen of buiten. Vervol gens kun je vaak kiezen of je een kant-en-klaar product wilt of zelf men gen. Voor het zelf men gen is het plankje dus erg handig. Het ene plamuurmes gebruik ik om een voor raadje vulmiddel op te bewaren. Daar haal ik met het andere mes dotjes vanaf. Ik blijf on dertussen een beetje mengen, zodat het vul middel niet opdroogt. Na gebruik direct schoonmaken met water of afvegen aan een stuk keukenrol. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Plamuren lijkt de makkelijkste klus. Maar is het dat ook? Ooit werd ik ge vraagd voor de casting voor een klusprogramma. Ik keek rond in mijn eigen klushuis en zag een soort gatenkaas; onder het be hang dat ik had verwij derd, kwamen zoveel gaten tevoorschijn dat ik het niet kon geloven. Ik had mijn onder werp voor de video: plamuren. Hoe vul je een gaatje? In elk geval heb je verschillende maten pla muurmessen, een bakje water en een plankje no dig. Let op het materiaal: bij hout kies je een ander vulmiddel dan bij muren. Je kunt het kant-en-klaar kopen of aanmaken met water. Doe wat vulmiddel op het plankje, maak er een gaatje in (net als een kuiltje voor de jus in stamppot). Daar doe je water in. Mengen met een plamuurmes. Vulmiddel in een tube kan handig zijn, want je steekt de tuut ge woon in het gaatje en knijpt het gat gemakkelijk vol. Het gat moet kleiner zijn dan je plamuurmes, anders lukt het niet om het helemaal egaal glad te strijken. Hoe gladder je het gat afwerkt met een nat plamuurmes, hoe min der je hoeft te schuren. Scheelt tijd en stof. Ik heb trouwens nooit wat gehoord na mijn casting. Belachelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50