A m 5 Wonen op het platteland van Schouwen-Duiveland m KIJK VERGELIJK 'i - k;: Ik begin 's morgens graag in de zon op het terras met een sigaret tuin gaat halen voor het avondeten." Leonard: Ik vind het lekker om 's ochtends in de zon op het terras voor de woonkamer te beginnen met een sigaretje. We hebben veel zitjes in de tuin. Bij het zwembad, aan de pick- nickbank of onder de fruitbomen. In het weekend hebben we vaak visite, we houden van gezelligheid." Landelijk Het huis heeft een landelijke uitstra ling; vooral in de keuken en de rode tegelvloer zie je dat terug. Martin: „Het is landelijk ja, maar wel op een mannenmanier. We houden niet van tuttebellendingen. Onze inrichting hebben we zorgvuldig bij elkaar ge zocht. Vroeger in Rotterdam gingen we wel op zoek naar spullen. Dat doen we nu niet vaak meer." Leonard: „Dat hoeft ook niet, want er slijt nauwelijks iets. We zijn maar met zijn tweetjes. De bank hebben we dus al twaalf jaar. Ooit kochten we een loveseat. In je eentje zat hij wel lekker, maar het zag er in huis niet uit. Die hebben we weggedaan." Martin: „Ons pronkstuk is de litho van de dikke dame gemaakt door Ada Breedveld. Ik zag hem in een galerie en toen heb ik Leonard gebeld. We hebben hem samen gekocht. Van het geld dat we kregen voor ons huwelijk kochten we later het bijpassende bronzen beeld van de potvis." Televisiekamer Martin: „In de woonkamer staat be wust geen televisie. Daar zitten we lekker bij de haard met een boek. Te levisie kijken doen we in de televisie kamer." Leonard: „Daar hebben we ook shutters, de zon staat volop op deze kant van het huis. In de woonkamer ernaast hebben we daarom juist niets voor de ramen. Het is fijn dat daar zo veel licht binnen komt." Martin: „Het klinkt cliché, maar op de een of andere manier beleef je hier de seizoenen beter. Voor ons gevoel schijnt de zon iedere dag. Dat viel ons meteen op toen we hier voor het eerst kwamen. Het licht is zo mooi." Even voorstellen vrijdag 6 oktober 2017 Martin en Leo nard Howard wonen samen met kat Mies en hond Sidney in Dreischor. Ze heb ben het gevoel dat de zon er iedere dag schijnt. FOTO'S MARIEKE MANDEMA- landelijk 44 —Leonard Howard Martin (58) en Leonard Howard (52) zijn zo'n twintig jaar samen. Leonard komt uit Australië. Martin werkt als casemana ger voor een over heidsinstelling en Leonard werkt in de IT. Ze zijn vrijwilliger bij filmtheater fiZi in Zierikzee. Ze wonen samen met hond Sid ney en kat Mies. -i m-.f Serooskerke Adres: Prunjewekken 3 Prijs: €439.000 Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Woon boerderij voor per manente en recrea tieve bewoning, 4 slaapkamers, 3 bad kamers, gelijkvloers woonprogramma. Perceel van 2950 vierkante meter. Nieuwerkerk Adres: Galgeweg 9 Prijs: €619.000 Bouwjaar: 1985 Kenmerken: De wo ning heeft 8 kamers waarvan 5 slaapka mers. Er zijn 2 keu kens en 2 badka mers, waardoor dub bele bewoning moge lijk is. Binnenzwem bad aanwezig. Scharendijke Adres: Elkerzeese- weg 45B Prijs: €299.000 Bouwjaar: 1990 Kenmerken: Be drijfswoning met 2 slaapkamers. Luxe badkamer met sauna. Mogelijkheid om op het terrein een bedrijfsloods bij te bouwen. Burgh-Haamstede Adres: Omloopsweg 12 Prijs: €559.000 Bouwjaar: 1925 Kenmerken: Vrij staande eengezins woning met zomer huis. Gelegen op een perceel van 1500 vierkante meter. Zonnige tuin rondom met veel privacy. Nieuwerkerk Adres: Sluisweg 2 Prijs: €479.000 Bouwjaar: 1955 Kenmerken: Woon boerderij aan rustige weg buiten de be bouwde kom. Met schuren en 2,3 hec tare grond, geschikt voor bijvoorbeeld paardenliefhebbers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49