M 14 ZE Buurten Wie van het buitenleven houdt en graag een fijn contact heeft met zijn buren zit in buurtschap Absdale goed. Maar er is wel veel sluipverkeer. Ik erger me persoonlijk niet aan het sluipverkeer, maar ze moeten wel normaal rijden. Zowel auto's als tractors rij den hier veel te hard. Dat moet veranderen. Zeker omdat er hier veel kleine kinderen wonen", vertelt Caressa Mattheijssen-de Vliegere. Ze woont sinds anderhalf jaar in Absdale, maar kwam vroe ger al veel in de buurtschap, omdat haar vader en opa er woonden. 'Mijn vader had aanvankelijk dit huis gekocht. Maar toen mijn opa overleed, besloot hij in zijn huis te gaan wonen, dat hiertegenover staat. Hij wilde dit huis weer te koop zetten, maar mijn man en ik zeiden: 'Wacht daar maar even mee." Het koppel was net klaar met het verbouwen van hun woning op de Sasdijk en Caressa was zwanger van haar eerste dochter. 'Eigenlijk hadden we alles op orde. Maar het buitenleven lonkte. Bovendien loopt de tuin bij dit huis door tot in de wei, waardoor ik mijn paarden Odessa en Aku dicht bij me kan hebben.' Het echtpaar besloot dus voor de tweede keer een huis te re noveren. Inmiddels zijn ze klaar en is Caressa zwanger van hun tweede kindje. 'Voorlopig zijn we klaar met verhuizen en verbou wen. Het is nu echt de bedoeling dat we hier blijven.' Wie al bijna hun hele leven in Absdale wonen, zijn Adrie en An- nita van de Waart. Het echtpaar woont in een doodlopende straat en heeft dus geen last van het sluipverkeer. 'We zijn dit jaar veertig jaar getrouwd, dus we wo nen hier ook al veertig jaar', zegt Adrie. 'Vroeger waren wij de jong- sten in deze straat, nu zijn we de oudsten.' Absdale is een hechte gemeenschap: iedereen kent ie dereen. 'We houden ieder jaar de Absdaalse kermis en hebben een eigen stichting.' Maar uiteraard zijn er in die veertig jaar ook din gen veranderd. 'Vroeger waren hier vier cafés en lag er in deze Het verkeer is het enige nadeel aan het wonen hier straat nog geen asfalt.' Dochter Marion, die inmiddels in België woont met haar man en twee kin deren, vond het in haar kindertijd maar doods in Absdale. Inmiddels ziet ze echter de charmes in van de buurtschap. 'De vrijheid en rust die je hier hebt, zijn onbetaalbaar. Ik zou het jammer vinden als mijn ouders dit huis ooit verkopen, want ik kom hier nog altijd graag. Ik ben blij dat mijn kinderen ook nog kunnen genieten van de ruimte hier.' Ondanks dat Annita opgroeide in de stad Sint-Niklaas zou ze er niet meer kunnen wonen. 'Ik heb het eerste jaar serieus veel hoofd pijn gehad, omdat ik verhuisde van een stad naar een plek met veel zuurstof. De lucht is hier an ders: landelijk en gezonder.' Al is het toch wel handig dat de buurt schap zo dicht bij de steden Gent en Antwerpen ligt, vindt Frans man Frederic Rocher. Hij woont nu tien jaar in Absdale, samen met zijn vrouw en dochtertje Arwen. 'Wij wonen zogenaamd in het centrum van Absdale, dus wij hebben het meeste last van het verkeer', vertelt hij. 'Maar dat is het enige nadeel aan het wonen hier. Er wonen hier heel fijne mensen, we hebben een goed contact met iedereen.' vrijdag 6 oktober 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: ABSDALE Vrijheid en rust zijn onbetaalbaar -Frederic Rocher Gertie De Boey Het buitenleven lonkte voor Caressa Mattheijssen-de Vliegere, die haar paarden Odessa en Aku nu dicht bij haar heeft. Het is rustig toeven in Abs dale, met uitzondering van sluip verkeer. Frederic Rocher woont met vrouw en dochter Arwen sinds tien jaar in het centrum van Absdale. De ligging ten opzichte van Gent en Antwerpen vindt Rocher handig. Adrie en Annita van de Waart hebben bezoek van dochter Marion en kleinkinderen Florian en Myrthe, die graag in Absdale op bezoek komen, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42