Combinatieteam van Delta Sport en EMM zit nog in gewenningsfase Het is vijf voor twaalf voor de ZLM Tour 13 zv Het nieuwe seizoen betekent een nieuwe start voor de twee hand balverenigingen, die met een ge zamenlijke hoofdmacht de han den verder dan ooit in elkaar slaan. „Een noodzakelijke en unieke stap om het handbal tot op een bepaald wedstrijdniveau in Zeeland te waarborgen', zo werd de samensmelting in juli dit jaar gepresenteerd. „Die intensievere samenwer king tussen de twee verenigin gen, het inpassen van nieuwe spelers en de onregelmatige sa menstelling in de voorbereiding betekent wel dat de competitie start eigenlijk iets te vroeg komt voor ons", zegt Luijsterburg daags voor de eerste speelronde. „We hebben een wisselvallige voorbereiding gehad", blikt de oefenmeester terug op de voor bereiding. „De ploeg moet ook nog wennen aan mijn manier van trainen. Bovendien hebben we te kampen gehad met blessu res en een aantal vakanties die de voorbereiding doorkruisten." Over de doelstelling van dit seizoen kan Luijsterburg nog weinig zeggen. „Wij zitten nog in de gewenningsfase en krijgen dit seizoen te maken met een aantal nieuwe, onbekende ploe gen. Bovendien komen er bij competitiewedstrijden andere zaken kijken dan in oefenwed strijden. Kortom: er zijn nog veel onzekere factoren. Voorlopig kij ken we van week tot week." Wat betreft zijn selectie heeft de geboren Schiedammer in ie der geval te maken met een mee valler op keepersgebied. „Mick Vleeshouwer is in verband met zijn werk in Amsterdam niet al tijd beschikbaar en Elias Speel man zou voor een stage naar het buitenland vertrekken. Daarom heb ik good old Jacco de Looff bij de selectie gehaald. Maar nu blijkt dat Elias toch beschikbaar is. We hebben drie keepers in de selectie, een luxeprobleem." Luijsterburg gaat werken met een selectie van zestien man, waarvan sterkhouder Thijs van Splunder voorlopig nog uit de roulatie is door een kruisband blessure. „Ik heb nu dus twaalf spelers en drie keepers tot mijn beschikking." Naast de bekende namen van Delta Sport van afge lopen seizoen zijn Jordy Nie- mans, Rick de Vlieger (die vorig jaar opnieuw is begonnen bij EMM) en de Franse HZ-student Arthur Grimaldi nieuw in de se lectie. Thomas Houtepen en Sam Coppen, twee jonge spelers van EMM, completeren het team. De ZLM Tour strikte Lidl als spon sor voor de editie van dit seizoen, maar de supermarktketen trekt zich na een jaar al weer terug. Omdat ZLM de financiële steun de komende jaren afbouwt, met 2019 als laatste jaar, is de organisa tie van de Zeeuwse eendagskoers dringend op zoek naar nieuwe geldschieters. Die zoektocht verloopt stroef, geeft Veerhoek aan. „Wij, de Tacx Pro Classic en andere Zeeuwse evenementen vissen allemaal in dat kleine Zeeuwse vijvertje. En wielrennen staat gewoon niet al tijd hoog aangeschreven, laten we eerlijk zijn." Of het voor de ZLM Tour een nadeel is dat de Tacx Pro Classic (voorheen de Ronde van Zeeland Seaports) is teruggekeerd op de kalender? „Mogelijk, maar ik denk dat we prima naast elkaar zouden moeten kunnen bestaan." De ZLM Tour hoopt het beno digde budget om de koers volgend jaar niet van de kalender te laten verdwijnen vooral te verzamelen door veel kleine sponsoren aan zich te binden. „Ik heb liever tien kleine sponsoren dan één grote", zegt Veerhoek. „Met een grote sponsor ben je heel afhankelijk. Dan kan er ineens een gat van honderd procent zijn, zeg maar. Als er een kleine sponsor afhaakt, valt dat vaak nog wel op te vangen in je begroting." Fabian Cancellara, John Degen- kolb, Luke Rowe en Soren Kragh Andersen zijn enkelen van de oud-winnaars of podiumklanten van de voorbije edities. Christop her Lawless schreef de editie van 2017 op zijn naam. De Brit, vol gend jaar prof bij Team Sky, reed in de slotkilometers solo weg uit een omvangrijke kopgroep. Hij kreeg de Belg Jasper Philipsen (tweede) en de Fransman Jérémy Lecroq (derde) met zich mee het podium op. vrijdag 6 oktober 2017 Voor het gecombineerde team van Delta Sport en EMM gaat het handbalseizoen zondag van start met een thuiswed strijd in Zierikzee tegen SOS- Kwieksport. „We hebben er zin in en gaan er tegenaan, maar ik had liever nog een paar weken gehad", bekentt de kersverse trainer Leon Luijsterburg. Menno Kole Zierikzee De organisatie van de ZLM Tour geeft zichzelf tot 1 no vember de tijd om nieuwe sponsoren aan zich te binden. Afhankelijk van de mate waarin dat gelukt is, wordt bepaald of de internationale wedstrijd voor renners tot 23 jaar in 2018 doorgaat of niet. ZLM Tour voorzitter Kees Veerhoek luidt de noodklok: „Ik hoop dat het goedkomt, maar concrete aan wijzingen heb ik daar momen teel niet voor." Arwin Willemsen Vlissingen ze nooit gedragen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41