3 ONDERWIJSSTAKING ZEELANDHALLEN Vele honderden leerkrachten uit het basisonderwijs kwamen gistermorgen bijeen in de Zeelandhallen. Hun grootste wens: minder werkdruk. 60.000 leraren naar het Zuiderpark Een werkgever als spreekstalmees- ter bij een stakingsactie is geen al ledaags gezicht. „Het stormt buiten, laat het ook stormen in de politiek!" Pim van Kampen, bestuurder van de scholengroep Nobego, was de eerste om de stakende leerkrachten te wijzen op zijn ongebruikelijk rol. De actie in het basisonderwijs werd echter breed gesteund in de sector. Ook veel schoolbesturen, de werk gevers in het onderwijs, schaarden zich achter de actie. Zo'n zevenhonderd meesters en juffen uit heel de provincie hadden gistermorgen regen, wind en de da gelijkse Goese ochtendspits getrot seerd om aanwezig te kunnen zijn bij een korte 'startmanifestatie' in de Zeelandhallen. Zanger én leer kracht Sjef Hermans had weinig moeite om de stemming er in te krijgen op de vroege morgen: „Tot op het bot gemotiveerd, wanneer wordt dat gewaardeerd? Tien pro cent, tien procent." Iedereen steekt tien vingers in de lucht; tien pro cent is de salarisverhoging die de leerkrachten vragen. Maar het gaat de leraren niet al leen om een hogere beloning. Ze willen ook dat er wat gedaan wordt aan de werkdruk op school. Hoe zwaar die eis weegt, bleek toen Van Kampen de leerkrachten vroeg naar hun motivatie om mee te doen aan de staking. Met hun mobieltjes konden ze hun antwoord doorstu ren. Het woord dat het grootst op lichtte op het scherm in de Zee- Totop het bot gemotiveerd, wanneer wordt dat gewaardeerd? landhallen was niet salaris, maar werkdruk. Aan de vooravond van de staking was het nieuws naar buiten geko men dat het nieuwe kabinet 500 miljoen beschikbaar wil stellen om de werkdruk te verminderen. Een beetje doorzichtig, maar, zegt Van Kampen: „Fijn dat het nieuwe kabi net hierin de eerste stap heeft ge zet." Vertegenwoordigers van de on derwijsbonden spraken de Zeeuwse leerkrachten toe. Eugenie Stolk van de Algemene Onderwij s- bond wees op het contrast tussen de lastenverlichting voor de hogere inkomens die het nieuwe kabinet heeft aangekondigd en de moeite die het kost om meer geld voor on derwijs vrij te maken. Voor een kleine tweehonderd leerkrachten was de bijeenkomst in de Zeelandhallen pas het begin van een lange actiedag. Zij stapten na afloop in de bus om zich in Den Haag aan te sluiten bij hun tiendui zenden collega's uit heel het land. vrijdag 6 oktober 2017 Leerkrachten van de Klimopschool in Middelburg hebben als één van de weinigen een spandoek meegenomen, fotos mechteld jansen Sjef Hermans, zelf ook leerkracht, zingt een protestlied in de Zeelandhallen. Pim van Kampen spreekt de stakers toe. Verlichten van werkdruk gaat boven meer salaris Theo Giele Goes -Sjef Hermans, zanger/docent DEN HAAG Bij de protestma nifestatie in het Zuiderpark in Den Haag waren gisteren 60.000 juffen en meesters aanwezig. Twee keer zoveel als de 30.000 die werden verwacht. Vanuit Zeeland wa ren vier bussen naar Den Haag vertrokken. Met de actie protesteerden leraren tegen de lage salaris sen en de hoge werkdruk in het basisonderwijs. Een groot deel van de 6.500 basisscho len in Nederland was donder dag gesloten. De sfeer in het park was goed, maar door het wissel vallige weer moesten velen soms noodgedwongen de tenten van de vakbonden in vluchten. Daar was het op veel momenten flink dringen. De manifestatie bestond uit allerlei activiteiten, waaron der cabaret, filosofie en mu ziek. Onder meer Corry Ko- nings, de band Diep Triest en Imca Marina traden op. Veel leraren zongen uit volle borst mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3