Steun raad voor betere toegang tot Karreveld Consortium biedt tien miljoen euro 6 Geen reden voor protest tegen plan Essenvelt TopParken is een bedrijf dat in Ne derland negentien recreatieparken heeft. Het heeft nu nog geen parken in Zeeland en wil daar met het bod verandering in brengen. Het biedt tien miljoen euro voor de complete boedel. Het wil daar een park met maximaal 350 recreatiewoningen bouwen. Curator Benne van Leeu wen kon gisteren niet bevestigen dat er een bod is gedaan door een consortium rondom TopParken. „Er is een mail binnengekomen Het heeft voor anderen geen zin biedingen te doen maar ik heb die nog niet kunnen bestuderen." Willem Drent van Rembrandt State Legal Department bevestigde het bod. Hij hoopt dat het vol doende is om in gesprek te raken met de curator en tot een snelle overname te komen. Van Leeuwen meldde echter dat hij sinds enige maanden in gesprek is met een andere koper. Wie dat is, wilde hij niet kwijt. „De onderhan delingen verlopen moeizaam en stroperig. Dat komt vooral omdat er heel veel eigenaren en andere be langhebbenden bij dit proces be trokken zijn." Hij kon dan ook nog niet aangeven wanneer er meer duidelijkheid is. Wel zei hij dat hij lopende de onderhandelingen niet met een andere partij in gesprek gaat over Waterpark Veerse Meer. „Ik probeer er met deze partij eerst uit te komen. Het heeft voor ande ren dus geen zin om biedingen te doen." Drent deed eerder dit jaar na mens een aantal beleggers en on dernemers al een bod van 4,5 mil joen euro op het Waterpark. Hij verhoogde het al snel tot vijf mil joen toen de curator geen interesse toonde. „Nu hebben we ons bod verdubbeld." In zijn oorspronkelijk plan werd uitgegaan van minder De onderhandelingen verlopen moeizaam en stroperig woningen. „Nu willen we evenveel bouwen als Fraanje." Lange tijd on derhandelde de curator namelijk met de drie directeuren van Fraanje over aankoop van het Waterpark. Ze hadden een overeenkomst maar Fraanje en een Roosendaalse part ner kwamen hun verplichtingen niet na. Daarop werden ze in ge breke gesteld. Ze hebben zich in middels helemaal terug getrokken als kandidaat-kopers. Wel zijn ze nog bij het project betrokken als schuldeisers. Waterpark Veerse Meer ging no vember 2015 failliet. De gemeente Middelburg zit voor vijf miljoen in het project. Dat de bescheiden uitbreiding van het bedrijventerrein - on danks een flinke subsidie van de provincie - niet genoeg opbrengt om de toegangsweg te financie ren, zat een aantal fracties een beetje dwars. Het zou 'budgettair neutraal' moeten kunnen, vonden ze. Die toezegging kon wethouder Jaap Melse niet doen. Maar Melse kon de raad wel een eindje tege moet komen. Zo is er al een wachtlijst voor Karreveld. De ver wachting is dan ook dat het be drijventerrein veel eerder vol is dan de tien jaar waarmee in het voorstel rekening wordt gehou den. Melse: „Stel dat we de nieuwe bedrijfsgrond in vijf in plaats van in tien jaar uitgeven. Dan scheelt ons dat al tachtig mille aan rente." Ook op het bouwrijp maken van de grond valt waarschijnlijk nog wel wat winst te boeken, ter wijl de saneringskosten nog niet precies vast staan, meldde de wet houder de raadsleden. Hij vond het dan ook te vroeg om de grond prijs bij voorbaat te verhogen. Veel raadsleden hebben er moeite mee dat B en W illegaal gebouwde zomerwoningen op diverse plaat sen in Veere willen legaliseren. Zo mag een bewoner van de Zoek weg in Vrouwenpolder nieuwe zomerwoningen neerzetten op de plaats van enkele verouderde. Melse was het met raadsleden eens dat inwoners, die de regels overtreden, daarvoor niet beloond mogen worden. Maar, legde de wethouder uit, Snelle uitgifte bedrijfsgrond levert Veere geld op het gaat in dit geval om een bewo ner die het perceel van iemand had gekocht zonder te weten dat de zomerwoningen illegaal waren neergezet. De zomerhuizen staan er al zo lang dat de gemeente ze niet meer kan laten afbreken en bovendien kocht de bewoner een stuk aangrenzende grond om zijn perceel 'groener' te maken, waar door de kavel beter in het land schap aan de rand van Vrouwen polder past, betoogde Melse. Be halve de drie DTV'ers overtuigde de wethouder alle raadsleden. De Middelburgse woningbouw plannen voor de wijk Essenvelt, op de noordgrens met Oost-Souburg, vallen onder de oude, lopende wo ningmarktafspraken op Walcheren. Daarom heeft de Provincie Zeeland niet gereageerd, niet omdat de reac tietermijn verstreken was. Dat laat het Middelburgse college weten. Wethouder Sem Stroosnij- der zei woensdag dat de provincie te laat was om op tijd te kunnen reageren op het bouwplan. Vlissin- gen heeft een zienswijze tegen Es senvelt ingediend. Het plan zou de bestaande wijkontwikkeling in Souburg-Noord schaden door con currentie en de bouwruimte op het Scheldekwartier inperken. Bouwen in de stad gaat boven bouwen in de polder, aldusVlissingen. Middelburg heeft het plan Essen velt al tijden op de plank liggen, maar vergrootte vorig jaar het aan tal woningen tot 400. De extra wo ningen komen uit bouwplannen elders in de stad en daarmee blijft Middelburg binnen de gemaakte bouwafspraken, heeft gedepu teerde Carla Schönknecht beves tigd. Wel doet Middelburg dat vlak voordat de provincie met Walche ren nieuwe woningbouwafspraken zou maken. Zowel Vlissingen als Middelburg zijn erop gebrand hun bouwgronden te verkopen om de gemeentekas op orde te krijgen. IN DE REGIO Cursus stads geschiedenis Fotowandeling natuurgebied Neeltje Jans MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Pianorecital Péter Tóth vrijdag 6 oktober 2017 WA Nieuwe kandidaat voor Waterpark TopParken wil het failliete Wa terpark Veerse Meer kopen voor tien miljoen euro. De curator on derhandelt echter met een an dere partij. Emile Calon Arnemuiden - Benne van Leeuwen, curator - Benne van Leeuwen De gemeenteraad van Veere is gisteravond akkoord gegaan met de aankoop van een per ceel aan de Braamweg in Kou- dekerke om een betere toe gangsweg naar bedrijventer rein Karreveld te kunnen reali seren. René Hoonhorst Domburg - Jaap Melse, wethouder Claudia Sondervan Middelburg MIDDELBURG De Zeeuwse Volks universiteit houdt in samenwerking met het Zeeuws Archief op vrijdag 6 en 13 oktober een korte cursus over de 800 jaar stadsgeschie denis van Middel burg. Tijdens deze cursus leren deel nemers zelf onder zoek te doen en op welke manieren het onderzoeksonder werp verwerkt, vormgegeven en gepresenteerd kan worden. De cursus gaat van daag van start om 14.00 uur bij het Zeeuw Archief. Op geven kan via 0118- 634800. VROUWENPOLDER Fotograaf Karin den Boer houdt morgen, zaterdag, een foto wandeling door na tuurgebied Neeltje Jans. Vooraf en tij dens de wandeling krijgen de deelne mers uitleg en tips. Deelname is moge lijk met elk type ca mera of smart- phone. Het vertrek is om 10.00 uur op de parkeerplaats van deltapark Neeltje Jans in Vrouwenpolder. De kosten zijn 25 euro. De wandeling duurt tot ongeveer 12.30 uur. Aanmelden kan via telefoonnummer 06-29441561. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt KOUDEKERKE CBS 't Klinket, 15.15- 19.00 uur - Kinder kleding- en speel goedbeurs en culi- fair MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur- Inloopmoment met koffie en thee; Gale- rieGerritse, Lon- densekaai 19, 13.00-17.00 uur - Tentoonstelling Nel Douma en Ina Sponselee; Kruit- molenlaan 125, 19.00-22.00 uur- MIDDELBURG De Hongaarse pia nist Péter Tóth geeft morgen, zar- terdag, een piano recital in Middel burg. Hij speelt werken van Robert Schu mann, Johannes Brahms en Franz Liszt. Karel Mulder geeft een inleiding over het pianoreci tal om 19.15 uur in de Salon. Bezoekers zijn om 20.00 uur welkom in de Zeeuwse Concertzaal. De toegang bedraagt 18,50 euro, jonge ren tot en met ze ventien jaar en stu denten betalen 5 euro. Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; De Likkepot, Nieuwe Kerkgang 1, 19.30-22.00 uur- Hoogbegaafden Café; De Spot, Bed- dewijkstraat 15, 22.00 uur - Muziek avond 90's now' NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur-Optre den Frederique Spigt OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Duinvliet- weg 6,13.00-13.30 uur - Activiteit 'Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium' bij Terra Maris RITTHEM Klein Theater de Verwachting, 20.15 uur - Cabaretshow Fuad Hassen VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Boekhandel 't Spui, overdag - Expositie 'Vlissin gen ontmoet Italië'; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8,09.00 uur - Peu- tergym; De Piek, Hellebardierstraat 13, 21.00 uur- Openingsvoorstel- ling De Piek, optre den Sari Schorr. BOMENWANDELING KOP MIDDELBURG IVN Walcheren verzorgt morgen, zaterdag de laatste rondleiding dit seizoen door de monumentale bin nenstad in Middelburg. De rondleiding begint om 13.30 uur vanaf de Markt voor de Drvkkerij en duurt ongeveer twee uur. De kosten bedragen 3,00 euro voor volwassenen en 1,50 euro voor kinderen. Leden betalen geen kosten. Aan melden is niet nodig. Op de foto zo'n 180 jaar oude vleugel- noot in de Gasthuistuin, die acht meter in omtrek is. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34