L, 25 Richardsson coach Oranje Uran beste in Milaan-Turijn Baas Rio 2016 gearresteerd Half Nederland verwacht dat Max Verstappen (20) komend weekeinde ook in Japan wint. „Maar we moeten het eerst maar weer eens laten zien", zegt de coureur zelf. Ik had niet gedachtdat ik van een Mercedes zou wegrijden In het filmpje ziet hij er best wel stoer uit, in zijn bogu-harnas, ge wapend met een shinai-zwaard van bamboe. Maar zo sterk en zelfverze kerd als een ware Kendo-meester voelde Max Verstappen zich aller minst, toen hij zich eerder deze week voor een promotieclip van werkgever Red Buil waagde aan de Japanse zwaardvechtkunst. Zijn na sale stem verraadt dat hij als zwaardmeester in Tokio uitstekend acteerde. Rondom de twee verplichte pro motiemomenten zag hij helemaal niks van al dat duizelingwekkende moois wat de Japanse hoofdstad te bieden heeft. Ja, zijn bed. En de bin nenkant van zijn ogen. Uit pure noodzaak. „Ik voelde me na de race in Maleisië zó slecht. En meteen doorvliegen naar Japan, dat was ook niet echt fijn. Dus in Tokio heb ik bijna alleen maar geslapen", vertelt Verstappen, als hij redelijk opge knapt ('het gaat de goede kant op, voor het weekeinde ga ik weer goed zijn') aanschuift in de paddock van Suzuka. De ochtend voor de race in Malei- sië voelde hij het al. Een geblok keerde neus. Hoofdpijn. Niet dat er twijfel was of hij wel zou rijden. „Met een gebroken been stap ik zelfs nog in, niemand anders rijdt in mijn auto. Maar ziek was ik wel. Dus uitrusten leek me richting de volgende race hier in Japan even het beste." Nagenieten Ook van nagenieten is het dus nog niet gekomen. Een paar fragmen ten, meer heeft hij nog niet terug gezien. Of dat het er ooit nog van gaat komen, is ook nog maar de vraag. „Na de eerste vier rondjes is het toch alleen maar saai", klinkt het lachend uit de mond van de Limburger die zo vroeg al Lewis Hamilton inhaalde en de leiding niet meer afstond. Op sociale media feliciteerden onder anderen premier Rutte en Geert Wilders hem met zijn tweede Formule i-zege. En ook zijn telefoon explodeerde zo ongeveer weer van alle berichten. „Daar ben ik wél even mee bezig geweest, ja. Ik denk dat ik nu nog meer reacties heb gekregen dan vorig jaar na Bar celona. Ik heb ook meer vrienden nu, hè.Ach, dat allemaal bijhou den lukt me toch al niet meer, joh. Op Twitter kijk ik sowieso al niet meer. En ook op Instagram bijna nooit meer." Jubelstemming De jubelstemming die in eigen land opeens weer aan de oppervlakte kwam na zijn onverwachte eerste zege in dit rampseizoen, heeft dan ook geen vat gekregen op de hoofd rolspeler zelf. „Ik had de zege in Ma leisië ook helemaal niet aan zien komen. Wist wel dat we nu een veel betere auto hebben dan bij de sei zoensstart in Australië. Maar ik had niet gedacht dat ik van een Merce des weg zou rijden en 'm zo zou winnen. De manier waarop ik won, was sterk. Maar dat alles betekent niet dat ik hier in Japan weer even kan gaan winnen. Bij Mercedes en Ferrari mogen ze dat roepen, wij zitten nog niet in die positie. Eerst maar weer eens de juiste afstellin gen zien te vinden." Na alle ellende van eerder dit jaar is de 20-jarige Verstappen wat voor zichtiger geworden. En tegelijker tijd ook positiever, zo meent hij zelf. Eerder dit jaar riep hij op don derdag ook al wel eens dat het toch wel weer niks zou worden. „Met zo'n negatieve houding ga je ook forceren", weet hij nu. „En als je niet lekker in je vel zit, krijg je die auto ook niet optimaal afgesteld. Dan ga je 'overdriven'." Dus wat het ook wordt in Japan, in wat lang een rampseizoen was telt Verstappen nu vooral zijn zege ningen. „Hier moeten we het alle maal eerst nog maar eens laten zien. Maar goed, tot Maleisië was het een seizoen om te vergeten, nu heb ik tenminste nog iets positiefs om op terug te kijken." vrijdag 6 oktober 2017 HANDBAL De IJslander Erlingur Richardsson is de nieuwe bondscoach van de Nederlandse handballers. Richardsson heeft een driejarig contract getekend en begint per direct met zijn werkzaamheden. Hij maakt zijn debuut op 25 oktober tijdens de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Griekenland in Rotterdam. Richardsson is de opvolger van Joop Fiege, die vorige maand uit onvrede over het topsportbeleid van het Ne derlands handbalverbond (NHV) zijn functie als bondscoach neerlegde. De Nederlander had begin augustus zijn contract bij het NHV nog met twee jaar verlengd. WIELRENNEN Rigoberto Uran heeft de semiklassie- ker Milaan-Turijn op zijn naam geschreven. In de lastige slotbeklimming van de Superga plaatste de dertigjarige Colombiaan van Cannondale-Drapac zijn aanval. Hij kwam solo aan. De Brit Adam Yates van Orica-Scott eindigde op tien seconden als tweede. De Italiaanse kampioen Fabio Aru van Astana werd derde. Wout Poels was de beste Neder lander op de zesde plek. De Fransman Julian Alaphi- lippe werd op acht kilome ter van de meet ingelopen. Milaan-Turijn wordt al sinds 1876 georganiseerd. ALGEMEEN De Brazili aanse politie heeft Carlos Arthur Nuzman, de grote baas van de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016, gearresteerd op verdenking van omkoping en corruptie. De 75-jarige Braziliaan zou een illegale rol hebben gespeeld bij het binnenhalen van de Spelen, in 2009. Daarbij zouden leden van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) zijn omgekocht. De federale politie van Brazilië deed vorige maand een inval in het huis van Nuzman. Met Nuzman werd ook Leonardo Gryner aangehouden. Hij is de voormalige directeur van het Braziliaans olympisch comité. Arjan Schouten Suzuka Max Verstappen poseert als Kendo-meester; het was ook voor hem even wennen. Het zetten van handtekeningen ging hem heel wat makkelijker af. FOTO PHOTO NEWS/RED BULL —Max Verstappen (20)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25