Schulting blijft maar penalty's ontvangen 24 In het Wevers-kamp schieten ze niet zo snel in de stress. Natuurlijk had Sanne gisteren buikkrampen van de verprutste WK-kwalificatie. Het vergeten van een verplicht ele ment kostte de olympisch kampi oene een plek in de toestelfmale van zondag. De tegenvallers stapelen zich op. 'Slechts' vijfde op de EK afgelopen voorjaar, valpartijen in de aanloop naar deze WK bij internationale wedstrijden in Duiven en Parijs en nu roemloos veertiende op het we reldpodium in Montréal. „Het is vrij pijnlijk. Jammer dat het voor de buitenwereld lijkt dat ik een aantal keren heel slecht presteer. Zie je mij in de trainingshal, dan ben ik wel olympisch kampioen waardig, vind ik zelf', zei een aangeslagen Sanne Wevers (26) na afloop in de mixed zone van het Olympisch Stadion. In de trainingshal worden echter geen medailles uitgereikt. Regiefoutje Van paniek of doemdenken is bij Sanne en vader/coach Vincent We vers nog geen sprake. Het vergeten element - flikflak achterwaarts - kan afgedaan worden als een inci dent, een regiefoutje. Hoe een doorgewinterde balkkampioene Zie je mij in de trainingshal, dan ben ik wel olympisch kampioen waardig dat kan overkomen? Simpel. Met het ingaan van een nieuwe olympi sche cyclus schrijft de internatio nale gymnastiekfederatie nieuwe regels voor. Wevers, en zij niet alleen, is nog druk zoekende naar de juiste ver bindingen en combinaties. Haar hoofd is tijdens de anderhalve mi nuut dat een oefening duurt net een snelkookpan. Alle automatis men van voor Rio zijn weggevallen, het hele programma is op de schop gegaan. Het is een worsteling, waarvoor ze op weg naar Tokio 2020 een paar jaar heeft uitgetrok ken. „Een strijd", noemt ze het zelf. „Ik deins niet terug omdat het moeilijk is. Balkturnen is gewoon moeilijk. Ik vraag me alleen af of ik mezelf wel de tijd gun die er voor staat." Vier jaar geleden, bij het ingaan van de vorige puntencode, stond Wevers er veel beroerder voor. Op de WK in Antwerpen vergooide ze al binnen twee seconden haar kan sen. Na de opsprong, een flikflak salto, gleed ze met twee benen naast de evenwichtsbalk. Ze had er net twee jaren blessureleed (schou der en enkel) opzitten. Ze dreigde daardoor zelfs verloren te gaan voor de topsport. Het was een ellendig hoopje mens dat vader Vincent en twee lingzus Lieke probeerden te troos ten in het Sportpaleis. Het persoon lijke drama was destijds maar een voetnoot in het toernooi. Wevers had internationaal nog geen grote staat van dienst. Vergrootglas Wat er na Antwerpen 2013 is ge beurd, is geschiedenis. WK-zilver in Glasgow, olympisch goud in Rio. Sindsdien wordt alles wat ze doet onder een vergrootglas gelegd. Ze ker wat zich in de turnhal afspeelt. Ze geniet van het respect waarmee ze overal wordt ontvangen. Maar ze heeft ook meer uit te leggen als het een keertje fout gaat. „Soms win je, soms leer je. Su perstom dit. Maar ik moet ook stil staan bij wat er wel goed ging", pro beerde ze zichzelf moed in te pra ten. Een half puntje meer en Sanne Wevers had komende zondag wel kunnen schitteren in de finale. Want om met de woorden van de olympisch kampioene te spreken: balk is balk. Op de EK in Cluj-Napoca fun geerde Eythora Thorsdottir binnen de Nederlandse vrouwenploeg nog als bliksemafleider door zilver en brons te winnen. In Montréal bleef een Oranje-surprise uit. De 19-ja- rige Thorsdottir verbeet de pijn van een ribblessure, maar schoot te kort op balk en vloer. Ga lekker uitwaaien op het strand, fietsen door de bossen en ontdek de gezellige dorpjes! Boek nu de laatste kamers en appartementen in de Herfstvakantie! www.westcordhotels.nl/herfst DORDRECHT „Ik voel me goed, ik heb er zin in", sprak Suzanne Schulting aan de vooravond van de wereldbeker shorttrack in Dor drecht. Dat was niet vanzelfsprekend, want de Friezin (20) kende afgelo pen weekend moeizame eerste wereldbekerwedstrijden in Boe dapest, waar ze liefst vier penalty's kreeg. Ook gisteren was het weer raak. In de voorronde op de 500 meter werd ze gediskwalificeerd na een tweede valse start. Hoe zelfverzekerd en rustig ze dinsdag UITSLAGEN oogde op een persconferentie, zo erg zat ze gis teren in zak en as na haar pe nalty. En dat ter wijl haar dag zo goed begon. In de heats op de 1500 meter reed ze met overmacht naar de halve fina les. Omdat Lara van Ruijven ten val kwam op de 500 meter is de kans aanzienlijk dat dit een start bewijs voor de vrouwen bij de Olympische Winterspelen kost. vrijdag 6 oktober 2017 GO Sanne Wevers is de regie kwijt Sanne Wevers was in Montréal even de regie kwijt over haar balkoefening. Als een olympisch kampioene de WK-finale niet haalt, moet ze wat uitleggen. Marcel Luyckx Montréal Sanne Wevers zoekt troost bij haar teamgenotes na de mislukte balkoefening. fotoanp —Sanne Wevers (26) Beste prijsgarantie "Condities verschillen per eiland. GOLF St.Andrews (Sch): 1. Colsaerts (Bel) en Paul Dunne (ier) -5,3. Fisher (Eng), Stal- ter (Fra), Hatton (Eng), Lowry (Ier) en Fox (NZI) -4,18. o.a. Luiten -2. TENNIS Peking. Mannen, achtste finales: Nadal (Spa/1) - Chatsjanov (Rus) 6-3 6-3, Isner (VSt/6) - Mayer (Arg) 6-0 6-3, Dimitrov (Bul/3) - Del Potro (Arg) 7-6 7-5, Bautista (Spa/5) - Bedene (GBr) 6-0 4-0 opg, Kyrgios (Aus/8) - Zverev (Dui) 3-6 6-2 6- 2, Darcis (Bel) - Lajovic (Ser) 6-3 6-4, Roeblev (Rus) - Berdych (Tsj/7) 1-6 6-4 6-1, Zverev (Dui/2) - Fognini (Ita) 6-4 6-2. Vrouwen, achtste finales: Strycova (Tsj) - Gavrilova (Aus) 6-0 6-4, Kvitova (Tsj/12) - Wozniacki (Den/5) 6-1 6-4, Svitolina (Oek/3) - Vesnina (Rus) 6-2 7-5, Garcia (Fra) - Cornet (Fra) 6-2 6-1, Ostapenko (Let/9) - Shuai (Chi) 3-0 opg, Cirstea (Roe) - Pliskova (Tsj/4) 6-1 7-5, Kasatkina (Rus) - Radwanska (Pol/11) 4-6 7-5 6-2, Halep (Roe/2) - Sjarapova (Rus) 6-2 6-2. VOETBAL WK-kwalificatie. Groep C: Azerbeidzjan - Tsjechië 1-2. Groep E: Armenië - Polen 1-6. WIELRENNEN Milaan-Turijn (186 km): 1. Uran (Col/Cnd) 4.24.51, 2. Yates (GB/Ori) 0.10, 3. Aru (Ita/Ast) 0.20, 4. Quintana (Col/Mov) 0.28,6. Poels (Ned/Sky) 0.31. ZEILEN Barcelona (Spa). EK Laser Radial, vrouwen, na vier races: 1. Bouwmeester (Ned) 5,2. Rindom (Den) 8,3. Young (GBr) 12,7. Jonker (Ned) 18, 8. Van der Vaart (Ned) 18. Laser, mannen, na vier races: 1. Stepa- novic (Kro) 3. McKenzie (NZI) 5,19. Broekhuizen (Ned) 25, 21. Bos (Ned) 29. Vlieland, Terschelling en Ameland Veel faciliteiten onder één dak Hotelkamers en appartementen Gratis bus- en bagagevervoer*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24