Oranje raakte op weg naar 22 VOETBAL WK-KWALIFICATIE De goals van Oranje zullen niet in de laatste plaats van hem moeten komen: Vincent Janssen, spits van Fenerbahge en bevrijd van het juk van de Premier League. „Ik heb nooit gedacht dat ik het scoren was verleerd. Geen moment." Kort Heynckes: fit genoeg Jupp Heynckes (foto) voelt zich nog fit genoeg om bij Bayern München als hoofd coach aan de slag te gaan. „Maar alles is nog niet in kannen en kruiken", benadrukte de 72-jarige voetbalveteraan, die na zijn vertrek bij de Duitse recordkampioen in de zomer van 2013 met pensioen ging. Heynckes besprak zijn terugkeer bij Bayern onlangs met clubpresident Uli Hoeness, voorzitter Karl-Heinz Rummenigge en technisch directeur Hasan Salihamidzic. Syrië houdt hoop levend Australië heeft in de eerste ontmoeting in de play-offs met Syrië voor het WK voetbal een voorsprong weggegeven. Het team van bondscoach Ange Postecoglou speelde in het Hang Jebat Stadium in Maleisië met 1-1 gelijk. Aanvaller Robbie Kruse bracht Australië kort voor rust op voorsprong. Syrië kwam langszij via een strafschop van Omar Al Soma in de 85ste minuut. De winnaar van de tweekamp speelt tegen de nummer vier uit de Noord- en Midden-Amerikaanse kwalificatiegroep om een WK-ticket. Touré assistent van Wilmots Kolo Touré (foto) is toegevoegd aan de technische staf van de nationale voetbal ploeg van Ivoorkust. De oud-international (36) gaat werken als assistent van bonds coach Mare Wilmots. Touré gaat de functie combineren met zijn werkzaamheden bij Celtic, waar hij ook assistent-coach is. Duitsland, Engeland op WK Duitsland en Engeland hebben zich na België verzekerd van deelname aan het WK voetbal van 2018 in Rusland. De regerend wereldkampioen Duitsland heeft in groep C na de 3-1 zege op Noord-Ierland nog altijd geen puntenverlies geleden. Engeland plaatste zich in groep F met een 1-0 zege op Slovenië ook voor het WK. Harry Kane zorgde diep in blessuretijd voor de verlos sende treffer op Wembley. Quote van de dag 'Mijn auto doet niet altijd wat hem gezegd wordt te doen' Vitesse EK Laser Roda JC 1. De afgekeurde goal Het was misschien wel de beste wedstrijd van de laatste jaren, de uitbeurt in Zweden waarmee Oranje deze WK-kwalificatiereeks in september 2016 begon. 1-1 op bezoek bij de belangrijkste con current, daar kun je mee thuisko men. Maar het had natuurlijk nog beter gekund als de 1-2 van Bas Dost in de slotfase niet ten on rechte was afgekeurd. Hoe vaak je de beelden ook terugkijkt, er is echt weinig tot niets aan te mer ken op het gewonnen luchtduel van de spits. 2. De schande van Sofia De arbitrage, pech; ze speelden geen enkele rol bij de misschien wel slechtste wedstrijd van de laatste jaren. Want die speelde Oranje in deze cyclus óók. Voor de uitbeurt in Bulgarije (maart 2017) stond Oranje op plek twee in de poule, de streefpositie. Maar na een afgrijselijke 2-0 nederlaag was er een vrije val naar plek 4 en blinde paniek bij de KNVB, dat binnen 24 uur bondscoach Danny Blind ontsloeg. Bulgarije-uit was ook een meetmoment voor de beoogde nieuwe leiders van Oranje. Blind had ze negen maanden eerder openlijk aangewezen op trainings stage in Portugal. „Wijnaldum, Strootman, Blind, Promes, Bruma, die groep moet nu de kar gaan trekken." Vier van de vijf speelden die avond in Sofia in de basis, maar ze zakten door het ijs, de midden velders Strootman en Wijnaldum voorop. Eigenlijk is de conclusie nu, bij de climax van de kwalifica tie, dat alleen Blind structureel bijdraagt in Oranje. Hij staat op acht assists sinds de start van het WK 2014, geen enkele andere in ternational komt daar ook maar bij in de buurt. De linksback dus als meest constante factor bij het aan vallen, te weinig voor een ploeg die naar het WK wil. Vincent Janssen (23) zucht een keer. „Ja, er is best wel veel ge beurd ja", zegt de spits, sinds een paar weken speler van Fenerbahge, nu terug bij Oranje. Hij moet glimla chen om zijn eigen understate ment. Sinds de interland tegen Frankrijk, gespeeld op 31 augustus in Parijs, is alles wel zo'n beetje veranderd in het leven van de spits. Destijds was Janssen nog een wisselspeler van Tottenham Hotspur, inmiddels heeft hij twee keer gescoord voor zijn nieuwe club in de Turkse Süper Lig. Van Noord-Londen naar Istanboel. Van de bank naar de basis. Maar dat 'best wel veel ge beurd' zit hem ook in de peri ode daartussen. In de laatste uren voor de transferdead line vooral, die zich afspeel den op de dag van Frank rijk-Nederland in Parijs. Terwijl Janssen zich in het spelershotel voorbe reidde op die cruciale wedstrijd, werd hij ongewild speelbal in een keihard trans- ferspel. „Als ik alles zou vertel len, zijn we nog wel even bezig. Maar op die dag zelfhebikwel met mijn zaak waarnemer afge sproken: vanaf nu focus ik me op de wedstrijd. Toen heb ik me heel bewust afgesloten van alles." De soap kort samengevat: West Bromwich Albion bracht die dag last minute een bod uit van zo'n 27 miljoen euro. Tottenham Hotspur zette Janssen 8c co hevig onder druk om ak koord te gaan, zonder succes. Toen de Nederlander bleef weigeren, dreigde Spurs hem te verbannen naar het tweede team. De transfer ketste echter af, waarop Janssen 'voor straf prompt buiten de Champions League-se lectie van Tottenham werd gela ten. Fenerbahge bood een week later alsnog een uit weg, mede omdat de Turkse transferdeadline later verstrijkt. „Dat was voor mij de perfecte op lossing", zegt Janssen nu. „Een oplossing in blessure tijd, maar wel eentje waar ik echt heel blij mee ben. Het werd concreet op een donderdag, op vrijdag ochtend zat ik om 7 uur al in het vliegtuig." Degradatievoetbal in de Engelse Midlands zag Janssen niet zitten, zeker niet onder druk van Spurs. Naar Istanboel, op huurbasis, wilde de aanvaller wél. „Het was kort dag, maar toch heb ik me vooraf goed ver diept in de club en in de Turkse com- - vrijdag 6 oktober 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL F1-coureur Lewis Hamilton heeft een ruime marge op Sebastian Vettel, maar hij kan niet achteroverleunen. V Vitesse heeft over 2016-2017 een verlies van 10,2 miljoen euro geleden. De Arnhemse club leed daar mee 3,1 miljoen euro minder verlies dan het voorgaande jaar. De club bracht de be drijfslasten terug tot 27,5 miljoen euro. I Zeilster Marit Bouwmeester heeft op de tweede dag van het EK Laser Radial haar leidende positie uitge bouwd. De Friezin won een race en werd een keer tweede. l De licentie commissie van de KNVB heeft Roda JC nu in gedeeld in ca tegorie 2. Dat betekent dat de Limburgse club niet meer onder curatele staat bij de voetbalbond. 'Gretigheid kan Hoe kwam Oranje zo in de pena rie in deze kwalifictiereeks? Een overzicht van de sleutelmomen ten en pijnpunten. Maarten Wijffels Noordwijk Sjoerd Mossou Noordwijk A Vincent Janssen haalt met veel venijn uit en scoort op 7 oktober 2016 de 4-1 tegen Wit-Rusland. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22