20 MEE VINCENT ,21 LUISTERT m Het is zo'n typisch ambtenarenwoord: roosterprobleem. Een verhullend woord, een woord dat grote menings verschillen terugbrengt tot 'een dingetje'. Radio 2 heeft zo'n roosterprobleem. Het zit zo. Rob Stenders is van de zender verdwenen, 's middags, tussen 2 en 4. Voor hem in de plaats is Annemieke Schollaardt gekomen. Hé, einde lijk een vrouw in de dagprogrammering. Dat was een belofte van NPO-radiodirecteur Jurre Bosman, die hij sneller dan verwacht kon nakomen. Het vertrek van Stenders had te ma ken met gedoe tussen omroepen onderling. Ik wil dat nog wel eens uitleggen, maar daar heb ik dan wel een hele krantenpagina voor nodig. De NPO luistert graag naar de luisteraars en kwam op het besluit terug. Stenders komt per 1 januari 2018 hoogstwaarschijnlijk terug op zijn oude tijd. Maar dan moet Schollaardt, die daar net lek ker zat, weer weg. Ze gaat naar 's avonds tussen 8 en 10, is de bedoeling. Daar zit nu Stefan Stasse. Hij presenteert tot ieders tevredenheid De Staat Van Stasse, dat uitstekend beluisterd wordt. Stasse moet naar Radio 5, de doorsluis- zender van rijpere Radio 2-jocks. Velen gingen hem al voor: Hijlco Span, Hans Schiffers, Bert Kranenbarg en Bert Haandrikman. Maar Stefan Stasse wil helemaal niet naar Radio 5. Het is namelijk een station dat nooit de plaats heeft gekregen die het verdient. Het heeft de naam van een oudemensenzender. De muziekkeuze is vaak verschrikkelijk. Die sluit totaal niet aan bij de luisteraars die de NPO naar Radio 5 wil dirigeren. Bovendien heeft Radio 5 geen FM-frequenties. Je luistert via de kabel, DAB+ of internet. Het hele roosterprobleem zou zo opgelost kunnen worden als de NPO Radio 5 niet meer beschouwt als een bijzendertje. Daarom zeg ik: Verdeel het budget voor radio beter over de zenders. Verlaag met onmiddellijke ingang alle salarissen van de dj-goden op Radio 2. Geef Ra dio 5 een FM-frequentiepakket. Jazeker, dat kan; geef 5 het pakket van 3FM. Want als er één doelgroep is die in staat is op alternatieve ma nieren naar de radio te luisteren, dan is het wel die van de 3FM-jongeren. Jurre Bosman, om- roepmanagers, neem alsjeblieft de radio seri eus, maak presentatoren en programma's geen speelballen van jullie belangen. De radio is van iedereen. Quote van de dag Ik heb dus gedroomd dat ik heb gerookt vannacht. Haha. Ik werd diep teleurgesteld in mezelf wakker Hoffman in komedie DJ Mattie vormt trio Han Peekei verloor vorig jaar zijn echtgenote en balanceerde zelf op het randje van de dood. Nu vecht zijn dochter voor haar leven. Vandaag, op zijn 70ste verjaardag, verschijnt het liedjesalbum Jij droeg mijn naam, een hommage aan zijn vrouw. „Een goed lied sterft nooit." Het schrijven van liedjes.Ik zie het als de beste psychiater bij wie je op de bank kunt liggen. Het was voor mij pure the- rapie. Je schrijft j e verdriet, wanhoop en eenzaamheid van je af. Zonder deze liedjes had ik het niet overleefd. Jij droeg mijn naam heet het album. Dat Theya mijn naam wilde dragen, is een gebaar van ultieme liefde. Ze droeg niet alleen mijn naam, maar ook mijn luimen, mijn gewicht. En ze droeg me op handen. Net zoals ik haar heel mijn leven op handen heb gedragen. Uiteindelijk is ze in mijn armen gestorven. Ik voelde haar doodgaan. Dan houd je een lichaam vast dat je zo dierbaar is, maar dat is veranderd in een zinloze, lege huls. Ik heb haar gekust en omhelsd. Daarna heb ik haar niet meer willen zien. Ik wil het beeld van een levende, bewegende, warme en stralende vrouw behouden. We kenden elkaar 50 jaar, waarvan we er 47 jaar getrouwd waren. Kanker had ze, laat ontdekt. Toen onze huisarts voor haar langskwam, zei hij tegen mij: 'Ik maak me ook zorgen om jou als ik zo naar je kijk.Hij onderzocht me en 20 minuten later lag ik in een ambulance. Ik schijn nog zes keer te hebben gebeld met mijn vrouw, maar daar weet ik niets meer van. Negen dagen lag ik in coma: de ene na de andere li chaamsfunctie viel uit. Toen ik vier dagen in het ziekenhuis lag, werden mijn naasten ontboden. 'We weten niet of hij de avond haalt...' Mijn vrouw werd steeds slechter. Eerst lag ze in een ander ziekenhuis, later werd ze ook naar het ziekenhuis in Hilversum gebracht. De oncoloog zei tegen haar op een onnodig keiharde manier: 'U heeft geen toekomst meer. Het is een kwestie van dagen. Zeker niet van weken'. Baf! Wat kun je op zo'n moment anders doen dan el kaar op de rand van het bed troosten, heel verdrie tig zijn en er voor elkaar zijn. Ik op de rand van de dood, mijn vrouw al boven de dood zwevend. We wilden naar huis. 'Meneer Peekei, dat gaat tegen mijn eed in', riep de arts. 'Dat is een mooie eed in andere omstandigheden', zei ik. En we zijn, achter elkaar aan rijdend in een ziekenauto, naar huis gegaan. Daar is ze zeven dagen later, 67 jaar oud, overleden. Totale ontreddering Vervolgens trad de verbijstering, de totale ontred dering in. Toen ben ik, zoals ik al vanaf mijn jeugd heb gedaan, liedjes gaan schrijven. Het moest een hommage aan haar worden. Gek eigenlijk... We kennen zeven emoties, maar verdriet wordt het minst bezongen. Ja, Jacques Brei Shuffle Opstand onder luisteraars was het gevolg. Reageren? vincent@persgroep.nl Zanger Nielson op Twitter TELEVISIE Jennifer Hoff man, Henry van Loon en Bianca Krijgsman spe len de hoofdrol len in Luizen moeder, een nieuwe kome dieserie. In ja nuari komt de serie op tv. Luizenmoeder speelt zich af in en om een basisschool. RADIO Qmusic-dj Mat tie Valk vormt vanaf maandag in de ochtend show een trio met Fien Ver meulen en Igmar Felicia, die van SLAM! komt. Tot afge lopen seizoen presenteerde Mattie zijn show met Wietze de Jager. vrijdag 6 oktober 2017 Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20