Ze stelen mijn kazen! de leraaft Lerarenstaking Bevelandse Deborah (22) gaat op voor titel Miss Nederland Jonge vrijwilliger krijgt voorkeur bij sollicitatie Jongeren die zich eerst vrijwillig hebben ingezet voor de samenleving, krijgen straks de voorkeur als zij solliciteren op een baan bij de overheid. Walcheren Honderden actievoerders in Goes, tienduizenden in Den Haag »P3 Het nieuwe kabinet gaat een vorm van maatschappelijke dienst invoe ren, maar wil die niet verplich ten. Daarover hebben de forme rende partijen VVD, CDA, D66 en Christenunie een akkoord geslo ten, melden bronnen. Tijdens de verkiezingscampagne maakte vooral het CDA zich hard voor herinvoering van een dienst plicht voor jongeren bij defensie, politie of in de zorg. Andere par tijen wilden uiteindelijk niet zo'n verplicht karakter. Jongeren die vrijwillig een 'maat schappelijke diensttijd' doorlopen, krijgen een certificaat dat voorrang biedt bij sollicitaties bij de over heid. Met het bedrijfsleven wordt onderhandeld om zo'n 'diploma' ook daar een plusje te laten zijn op het cv van een sollicitant. Jongeren krijgen straks de kans om bijvoorbeeld in de zorg, met vluchtelingen of in wijkcentra vrij willigerswerk te doen. Zij ontvan gen hiervoor geen vergoeding. Het werk mag niet ten koste gaan van betaalde krachten. Het CDA en de Christenunie wilden het liefst dat het verplicht zou worden voor jongeren om een tijdje maatschappelijke dienst te doen. In een steeds individualisti- schere samenleving, zou dat ge meenschapszin bevorderen. VVD en D66 moeten echter niets hebben van dienstplicht. Om die reden het het CDA een plan voor een vol waardige militaire dienstplicht al vroeg in de onderhandelingen va ren. De vier formerende partijen heb ben nu een formule gevonden die meer appelleert aan de maatschap pelijke stages, waar ook D66 voor is. Het is niet de bedoeling dat ze aan de slag gaan bij hun eigen voetbalclub De VVD is veel minder voor dit soort plannen, maar kan leven met deze uitkomst. Over een naam voor het vrijwilligerswerk is aan de for matietafel lang nagedacht, het is uiteindelijk 'maatschappelijke diensttijd' geworden. Door toch een mogelijkheid te bieden voor maatschappelijke dienstverlening denken CDA en Christenunie dat jongeren aan hun cv kunnen bouwen, terwijl ze ook nog iets terugdoen voor de samen leving. „Het is de bedoeling dat zij op plekken komen waar ze normaal niet zouden komen. Dus geen werk bij hun eigen voetbalclub", aldus een ingewijde.P11 Nieuwsmedia ZEELAND 3 'Burgerdienst' in ruil voor job Jan Hoedeman Tobias den Hartog Den Haag —Ingewijde rond de formatie Koel herfstweer met zon en 14°C buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Lenny Nieuwenhuijse van kaasboerderij Ter Nisse zit niet bij de pakken neer nu dieven bijna haar volledige kaasvoorraad hebben gestolen. Pas over een week of drie kunnen klanten weer Ter Nisses eigen jonge kaas kopen. Tot die tijd moeten de klanten het met kaas van elders doen. ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1