Tommy #ieringa 1 1 'Schooldirecteur al schuldig bevonden' Goudse misbruikverdachte langer vast 23 DEC 2017 GELREDOME 14:30 uur ARNHEM 15 Niemöller, Bosma, Baudet: de ruiters van de Apocalyps, zeg maar Van oud-WD-Ka- merlid Ybeltje Berckmoes weten we nu dat ze zes jaar heeft zitten niksen in het parlement. Niemand wist waar haar werkkamer zich be vond, bij de verkiezing voor 'minst zichtbare Kamerlid' kon niemand op haar naam komen. Zes jaar zonder één politiek wa penfeit; je zou je geld voor min der terugvragen. Haar politieke memoires gaf ze uit bij een uitgeverijtje waar ook Martin Bosma en Joost Niemöller publiceren. Op een bijeenkomst van Forum voor Democratie had Berckmoes zowel de uitgever als Niemöller leren kennen, en zo kwam deze vrouw zonder eigen schappen in één beweging aan een boek, een uitgever en een ghostwriter. Met haar boek heeft Berck moes min of meer postuum als nog een plaatsje in de WD-an- nalen opgeëist; als pratend kada ver en buikspreekpop van Thierry Baudet ineen. Op de vraag of ze via Forum voor Democratie terugkeert in de politiek, antwoordt ze: „Dat weet ik nog niet. Maar ik wil best pra ten." Eigenschappen als eerge voel of loyaliteit ontbreken ge heel in Ybeltje Berckmoes, zoveel leegte doet je zeer aan de ogen. Na al die jaren zonder opvat tingen zal het wennen zijn dat ze zich nu in gezelschap bevindt van mensen met heel veel opvat tingen. Niemöller, Bosma, Bau det: de ruiters van de Apocalyps, zeg maar, voor wie de ondergang van het Avondland niet vlug ge noeg kan komen. De angst voor de ondergang is hun politieke verdienmodel: elke dag zonder islamitisch geïnspireerde aanslag of verkrachting door een asiel zoeker is een beetje een verloren dag voor ze. Joost Niemöller ken ik nog uit zijn vorige leven, toen hij een ge respecteerd auteur was bij uitge verij De Bezige Bij. Ik herinner me hem als iemand die met een sceptisch glimlachje altijd wat achteraf stond, wat eigenlijk ook wel een beetje gold voor zijn ro mans. De laatste jaren kwam ik hem tot mijn verbazing steeds vaker tegen als rechtsradicaal pu blicist op sociale media. Zijn opvattingen schoven met Geert Wilders mee naar rechts. Steeds verder schoven ze, de ruimte op rechts was oneindig. Uit een pervers soort adoratie voor Poetin vroeg Niemöller Trump in een open brief om 'on afhankelijk onderzoek' naar de ramp met de MH17, uit weten schappelijke publicaties maakte hij op dat zwarten minder herse nen en meer testosteron hebben, en nog onlangs meende hij dat de HEMA met genderneutrale kin derkleding de witte voortplan ting wilde beëindigen. hoor zeggen dat het zo'n aardige man was waar je niks aan merkte, denk ik steeds vaker aan Joost Niemöller. De rem is eraf, bij Joost, zoveel samenzwering en ondergang in één mens, dat kan niet goed voor je zijn. Je vraagt je af of hij eigenlijk nog wel iemand heeft die soms vraagt: „Hoe gaat het nou eigenlijk met je, Joost?" Bij deze bied ik me aan als vriend van Joost Niemöller, om op ge zette tijden te informeren naar zijn welzijn, en hem gerust te stellen en te troosten. De Haagse rechtbank vindt dat er voldoende bewijs is tegen de Gou wenaar om hem nog ten minste 90 dagen vast te houden. De schooldi recteur van de Alphense islamiti sche basisschool An Noer wordt verdacht van seksueel contact met een 13-jarig meisje in Gouda. Volgens zijn advocaat Shirley Splinter is het bewijs tegen T. ge ring en is hij publiekelijk al berecht. Zo besloot de PvdA hem afgelopen weekeinde uit de lokale fractie te zetten en te royeren als lid. „Gaan ze dat terugdraaien als de aantijgingen niet waar blijken te zijn?" Ook zijn school An Noer heeft al te kennen gegeven dat T. niet meer welkom is. „Hij is nu nog verdachte, maar terugkomen op deze school is geen optie", meldde bestuurslid Said Boukayouh. Splinter noemt het onbegrijpelijk dat het Openbaar Ministerie (OM) burgemeester Milo Schoenmaker van Gouda persoonlijk heeft inge- licht over T.'s aanhouding en daar mee de lokale politiek. Mede daar door is volgens haar al een oordeel over hem geveld in Gouda. Haar cliënt ontkent de aantijgin gen dat hij seksueel contact zou hebben gehad met een 13-jarig meisje uit Gouda, in augustus. Splinter wil hier alleen over kwijt dat T. het meisje inderdaad kent en dat ze geen familie van hem is. „Er is ook geen aangifte gedaan in deze zaak", voegt ze daaraan toe. „Het gaat om één verdenking, één meisje en geen bewijs." Het OM zegt zich niet in de be schuldigingen van de advocaat te herkennen en stelt 'zéér terughou dend' geweest te zijn in de zaak. Een woordvoerder wijst erop dat al leen een tweet is verstuurd over de hechtenis. Moslim De arrestatie van T. kwam voor zijn omgeving als een verrassing. „Ik ben erg geschrokken", zei de Goudse burgemeester Schoenma ker al. Veel Goudse moslims geven aan moeite te hebben T. weer toe gang te geven tot de moskee. Splinter en haar cliënt vrezen voor zijn toekomst. „Zeker voor een man is dit een van de ernstigste aantijgingen die je tegen je kunt krijgen. Khalid is een moslim en Marokkaan die hard zijn best heeft gedaan in de maatschappij. Juist om te laten zien dat hij een goede Ma rokkaan is. Het zou als publiek fi guur héél stom zijn om zoiets te doen. Nu is van wat hij heeft bereikt niets meer over." Volgens de advo caat gaat het 'zichtbaar slecht' met T. „Ik hoop dat hij zich nog enigs zins bij elkaar weet te rapen." v BOEK EEN VOLLEDIG VERZORGD BUSARRANGEMENT VIA WWW.OAD.NL OF TELEFONISCH VIA 0547 - 28 44 88 LOSSE TICKETS VIA WWW.NTK.NL OF 0900-9203 vrijdag 6 oktober 2017 GO Als ik op televisie de buren van een geradicaliseerde eenling Schooldirecteur en raadslid Khalid T. (32) moet voorlopig in hechtenis blijven op verdenking van ontucht met een minderja rige. Zijn advocaat is ontstemd: „Hij is publiekelijk al berecht." Marco Gerling Alphen/Gouda A Schooldirecteur en raadslid Khalid T. FOTO PIM MUL SCOTLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15