Middellandse Zee cruises 519 13 Opoef iets als die van Anne op honderden nieters van gevonden jas Kras.nl/zeecruise De vermissing van die doodnormale jonge Utrechtse vrouw Anne Faber (25) houdt de regio Utrecht al een week in de greep. Rond een vijver in Huister Heide bereikte het drama gisteravond een hoogtepunt. 519 799 Die knappe blonde meid, met een leuke vriend, gescheiden ouders en een lekker leven. Hoe langer de ver dwijning duurt van Anne Faber, hoe meer Nederlanders in ban ra ken van het drama rond de jonge Utrechtse vrouw die een week ge leden ging fietsen en ergens in het buitengebied van Baarn in het niets verdween. Gisteravond bereikte de span ning een hoogtepunt toen in een vijver bij Huis ter Heide haar fiets leek te zijn gevonden. Politie en brandweer zetten meteen de omge ving af, plaatsten grote lampen rond de vijver en gingen met een dregteam te water. De spanning be reikte een dramatisch hoogtepunt: zou Anne dan in de vijver liggen? Het laatste beeld van Anne Faber is van een week geleden: een selfie dat ze nam op vrijdag 29 september om 18.50 uur en naar haar vriend Nathan Fidder stuurde. Daarop maakt ze een V-teken en kijkt be teuterd. Is er daar al wat aan de hand, vlak voordat ze het niets ver dween? Het lijkt toch vooral een grappig selfietje van een fietsende vrouw die door een enorme plens bui wordt overvallen. Niks geks aan. Ook niet aan het feit dat ze ineens een fietstocht ging maken terwijl noodweer was voor speld. Volgens haar oom Hans, woordvoerder van de familie, kijkt niemand die Anne kent er raar van op dat ze zo laat op de dag nog op haar opoefiets sprong. „Dat deed ze regelmatig." De zaak Anne Faber is een nacht merrie voor vrienden en familie. En een frustratie voor de politie. Met fiets en al lijkt ze een week geleden na dat laatste selfie in het niets te zijn verdwenen. Al straalt haar tele foon om 19.30 uur ook nog aan bij de Soester Duinen. Of Anne daar zelf dan ook is, is niet zeker. Een appje van haar vriend Nathan wordt nog gelezen (blauwe vinkjes in het scherm), maar niet beant woord. De appjes die Nathan na 19.45 uur stuurt, komen niet aan. In het scherm van Nathan verschijnt slechts één vinkje, wat betekent dat het bericht Annes telefoon niet heeft bereikt. De telefoon staat uit. Ook verdwenen. Beroving Enorme zoektochten, flyers op haar fietsroute, speurhonden, helikop ters met warmtecamera's, het le vert aanvankelijk niets op. Tot eer gisteren, als in het bosgebied rond de Amersfoortseweg bij Huis ter Heide een jas wordt gevonden. Een jas die van Anne lijkt te zijn en nu bij het Nederlands Forensisch In stituut ligt. „We willen zeker weten dat het haar jas is, maar ook eventu eel dna van anderen vinden," zegt Bernhard Jens. Ook wordt gekeken naar een onopgeloste beroving die in datzelfde gebied enige tijd gele den plaatsvond. En bij de jas kwam dus gister avond de vondst van een fiets. Een opoefiets als die van Anne. Op slechts enkele honderden meters van de jas. Eigenlijk vreest iedereen voor het vreselijke scenario van een verdronken Anne Faber in de vijver, door welke oorzaak dan ook. De ouders van Anne deden giste ren nog een oproep om de zoek tocht uit te breiden met hulp van het leger. Zover kwam het niet, maar wel mobiliseren oud-militai ren zich.. „Afgezwaaide jongens die getraind zijn om op de juiste ma nier door het terrein te lopen en weten naar wat voor soort oneffen heden en sporen ze moeten zoe ken", zegt veteraan (tweemaal Bos nië, eenmaal Afghanistan) Dennis van der Kraats die honderden oud collega's bereid vond mee te doen. Mocht dat nog nodig zijn. of bel 088-0885 886 m ML Bilt Ilia Zeecruises md. vliegen transferal vrijdag 6 oktober 2017 GO Enorme zoektochten, speurhonden en helikopters met warmte camera's leverden aanvankelijk niets op. fotoanp Zoektocht Anne (25) lijkt vanuit Utrecht een ANWB-route te Anne Faber hebben gevolgd. Bij Soest loopt het spoor dood. Victor Schildkamp Utrecht Cruise met Kras deze winter in Mediterraanse sferen en ontdek de mooiste plaatsen. Natuurlijk compleet verzorgd: incl. vliegreis, transfers en alle maaltijden aan boord. Zoals u van ons gewend bent tegen de beste prijs. Pracht en praal met Costa Cruises Per Costa Diadema**** naar Mallorca, Sicilië, Civitavecchia, Savona en Marseille. Ontspan in de Samsara Spa van 7800 m2 Bezoek het Colosseum in Rome! Vertrek: nov. t/m maart '18 Zie: Kras.nl/37705 Semi All Inclusive met AIDA Cruises Per gloednieuw AIDAperla"*** naar Mal lorca, Civitavecchia, Livomo en Marseille. Tafeldranken en fooien inclusief Een extra lange stop in Palma de Mallorca Vertrek: t/m februari 2018 Zie: Kras.nl/37671 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. N Den Bilthoven Dolden Hilversum 18.15 uur: Anne meldt via Whatsapp haar vriend dat ze in Hollandsche Rading is. vr 29 sep. 17.00 uur: Anne vertrekt op de fiets uit Hollandsche Radinc 18.50 uur: Anne stuurt haar vriend een selfie in Baarn. Utrecht. UTRECHT De Op 19.30 uur: Registratie p3$ laatste signaal telefoon Anne. Fiets gevonden in de vijver van het Blookerpark, Huis Ter Heide 8 dagen v.a. Prijzerf per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage, reserveringskosten ?n Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13