Dordtse probeerde tien therapieën en schreef een boek over oorsuizen 'Tinnitus treft duidelijk een grote groep mensen' 10 Opeens was er een indringende piep in haar oor die niet meer wegging. Na een paar dagen overwoog Barbara Muller van een brug te springen. Ze deed dat niet, maar schreef een boek over tinnitus, haar aandoening. Na zes dagen lang continu een intens geluid te horen overwoog Barbara Muller in blinde paniek van de brug af te springen. Als ze maar van de gek makende herrie af zou zijn. Tinni tus had bezit van haar genomen en heel even leek de dood een verlos sing. De wanhoop en angst voor het altijd aanwezige geluid in haar oor, maakten echter plaats voor vecht lust. Ze ging op onderzoek uit naar haar aandoening en volgde tien behandelingen. Over deze ervarin gen schreef ze het boek Onbesuisd. „Ik schreef dit boek voor de twee miljoen Nederlandse lotgenoten, die vaak in een diep dal zitten. Het is een boek over het zoeken van een oplossing, het vinden van evenwicht en hoop. Het is een op roep aan de medische wetenschap: doe meer onderzoek." Twee miljoen Nederlanders, on der wie veel kinderen, gaan gebukt onder tinnitus. Een hardnekkige, onverklaarbare indringende suis, piep of zoemtoon in het oor. Soms komt dat door gehoorschade, soms is het bijwerking van medicatie, soms is het een gevolg van een whiplash. Het kan ook een reactie zijn op de schelle klanken of stra ling van een mobiele telefoon. Waanzin Fantoomgeluid; de medische we tenschap heeft er nog geen ant woord op. Muller kon daar geen genoegen mee nemen. „De weten schap dat er niets aan te doen is, drijft velen tot waanzin." Muller, die in Nederland ook de vondelingenkamers oprichtte, vond na een zware periode haar vechtlust terug. „Ik kon het pas aanvaarden nadat ik alles in zijn werk had gesteld de suis te bestrij den. Met dit boek hoop ik andere patiënten een hart onder de riem te steken. Ik weet hoe bang, over prikkeld, wanhopig en eenzaam je Barbara Muller volgde een serie alternatieve therapieën om van oorsuizen af te komen, foto victor van breukelen kunt zijn. Vanbuiten blijf je het zelfde, maar vanbinnen is het oor log." Muller was nog steeds wanho pig toen ze van haar kno-arts vijf jaar geleden als enige remedie een recept voor zenuwpillen kreeg. „Maak je niet druk. Je kan er 90 Je bent bang en de artsen kunnen je leed niet verzachten RUN OP VOORLICHTING mee worden", dat was de bood schap. „Die manier waarop ik be handeld ben, dat hoor ik van meer mensen. Je bent bang en de artsen kunnen je leed niet verzachten. Ze kunnen je niet helpen. Je kunt een recept meekrijgen voor oxazepam en antidepressiva." Maar op een dag nam ze zich voor: 'Ik ga niet mijn karakter om zeep helpen.' Muller raapte zich zelf op en zocht een oplossing. Ze bezocht tien therapeuten. Het werd een bijzondere ontdekkings reis waarbij ze haar hoop vestigde op de leeman, bij wie ze zich on derdompelde in ijswater. Ze dronk ook hallucinerende ahayhuasca thee en liet botox achter haar oor spuiten. Ook ging ze naar Ibiza voor een laserbehandeling in haar oren, van de Duitse arts Lutz Wilden. En ze volgde biofotonentherapie bij Yo- landa Potting. Nu, twee jaar later, is het oorsuizen niet weg, maar is het dragelijk geworden. Muller schrijft dat toe aan de biofotonen therapie, in combinatie met het ijswater. Stofzuiger Op haar website staat een link waar mensen Mullers tinnitus kunnen horen. „Het is vergelijk baar met geluid van 70 tot 80 deci- bel, het volume van een scheerap- paraat of stofzuiger." De ontdekkingsreis heeft Muller veel gegeven. „Ik ben dankbaar voor mijn helende weg Eerst kwalificeerde zij de belas ting van haar tinnitus met een 9 op een schaal van 1 tot 10. „Nu geef ik het een 6. Het is er. Maar het is te doen." Via therapeut Potting kwam Muller er achter dat de oor zaak van het oorsuizen bij haar de ziekte van Lyme is. In haar boek Onbesuisd memo reert Muller Gaby Olthuis, die 47 jaar is geworden. Zij pleegde eu thanasie omdat ze ondragelijk leed door tinnitus. Mullers leven heeft glans verloren, maar genoeg kleur behouden. „Tinnitus heeft veel van me afgenomen, maar er blijft voldoende over. Na vijfjaar worstelen, durf ik nu te zeggen dat er veel voor is teruggekomen. Ik zoek de gezelligheid niet langer meer buiten de deur. Thuis is mijn oplaadpunt, mijn plek van rust." Ze heeft altijd oordopjes op zak om zichzelf te beschermen tegen meer gehoorschade. Feestjes met luide muziek mijdt ze. „Een gereedschapskistje tegen tinnitus bestaat niet", zegt Muller. „Dat leerde ik al snel tijdens mijn zelfstudie. Leer er maar mee te le ven. Dat maakte de uitdaging gro ter om de ontmoediging niet te la ten winnen." vrijdag 6 oktober 2017 'Vanbuiten blijf je hetzelfde, maar vanbinnen is het oorlog' Ingrid de Groot Dordrecht i Barbara Muller Tinnituspatiënt Barbara Muller vertelt in haar boek dat ze de Dordtse kno-arts Mark Friebel leerde kennen. Friebel én het Dordtse Albert Schweitzer zie kenhuis hielden afgelopen week een voorlichtingsavond over oor suizen. Volgens zegsman Frank van den Eisen zat de zaal nokvol. „Het is overduidelijk dat tinnitus een grote groep mensen treft die je normaal niet echt ziet of ont- Het ASz. FOTO/ dekt." Muller richt zich in haar boek tot de specialist die volgens haar echt moeite doet voor pa tiënten met oorsuizen. „Een arts uit Dordrecht die zijn tinnitus- patiënten serieus neemt en openstaat voor nieuwe ontwikke lingen. Ik wens iedereen die in de spreekkamer van een kno-arts komt iemand als hem toe. Omdat het helend is als je werkelijk ge zien wordt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10