'Had je een mooie reis?' 'Baby'tje in de klas!' 'Ik moest er weieens uit' 'Laatjes opruimen' 'Nu is ze mijn collega' 'Ze hielp me met Engels' 'Beeldje van drie biggetjes' 'Ze gaf me een tien!' 'Ze lakte onze nagels' 9 Ik vind net belangrijk dat kinderen zich ook ontwikkelen als mens donderdag 5 oktober 2017 GO Joyce Alleblas (25) uit Naaldwijk, verpleegkundige, had juf Ella in groep 5 en 8. „Ze wist dat ik in de vakantie verre reizen maakte, omdat mijn vader vaak voor zijn werk naar het buiten land moest. Als ze mijn moeder ziet, vraagt ze nog steeds: heeft Joyce weer een mooie reis gemaakt?" Braihim Mohcin (25) uit Naaldwijk, dj Bombastic, had juf Ella in groep 6. „Ooooh, juf Ella! Die had altijd het zelfde parfum op. We hadden een drukke klas - best een rotklas. Andere leraren hadden moeite met ons, maar zij niet. Ze was meer dan een juf, liet ook wat van zichzelf zien. Zo nam ze een keer haar baby'tje mee." Gaby de Bruin (20) uit Naaldwijk, hbo-student, had juf Ella in groep 8. „Ik was in die tijd best druk, en juf Ella stuurde me af en toe de klas uit. Ik vond dat stom, maar ze kwam het op de gang altijd wel weer uitpraten; ik bleef nooit lang boos." Daniël Hortensius (23) uit Honselersdijk, beveiliger, had juf Ella in groep 8. „Bij haar moesten we altijd onze laatjes opruimen. Dan keek zij wie het netste laatje had en ik won nooit, want ik was niet zo'n opruimer. En nee, netjes ben ik nog steeds niet, haha!" Maaike van den Berg (32) uit Naaldwijk, juf, had juf Ella in groep 3. „Ik zat in een drukke klas maar ze had ook aandacht voor mij, al was ik wat rustig. Nu is ze mijn collega. Dat iemand die al zo lang in het onderwijs zit nog zo enthousiast meedoet aan alle vernieuwingen!" O G O O Christian Hortensius (26) uit Roelofarendsveen, service engineer in theaters, had juf Ella in groep 4 en 8. „Ik was wat zwak in talen en zij hielp me extra met lezen en Engels. Daar heb ik echt wat aan gehad. Ik werk nu bij een internationaal be drijf waar Engels de voertaal is." Daphne van der Scheer (29) uit Naaldwijk, kleuterjuf, had juf Ella in groep 3. „Ik kreeg waterpokken en kon niet mee op schoolreis naar Madurodam en Linnaeushof. Dat vond ik heel erg, maar juf Ella kwam later op zie kenbezoek, met een beeldje van drie biggetjes. Dat heb ik nog steeds." Julian Kuyvenhoven (11) uit Naaldwijk, nu in groep 8, had juf Ella in groep 4. „Ik vond plus- en keersommen best moeilijk. Als ik zei dat het niet lukte, kwam juf Ella bij me zitten, en dan lukte het wel. En juf zei dat ik talent heb voor presenteren. Voor mijn boekbespreking kreeg ik een tien!" Yvon van de Wetering (28) uit Naaldwijk, diëtist, zat in groep 3 bij juf Ella. „Om ons het verschil tussen rechts en links te leren, lakte ze van ons allemaal - óók van de jongens - de linkerpink." Ella van der Kooij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9