MIJN HOBBY 5 3 11 Tim Fakkeldij (73) uit Kapelle heeft al vijftig jaar een zwak voor schildpadden. Verzorgen van echte schildpadden is nu te zwaar, maar hij heeft nog wel zon vijfhonderd beeldjes en aanverwante zaken. me „Het moet in 1967 of 1968 zijn geweest dat ik op de markt in Uithoorn schildpadden te koop zag, toen kon dat nog gewoon. Ik vond het leuke dieren en mijn toenmalige echtgenote zei: dan krijg je er één. Dat was een Griekse landschildpad. Zo'n tien jaar later ben ik beeldjes van schildpadden gaan verzamelen. Dat begon met een schildpadje dat ik voor m'n verjaardag kreeg." „Ik vind dieren op zich heel fascinerend. Schild padden liggen meestal stil een beetje met hun kop te schudden, ik vind het echt bijzondere beesten." „Op het hoogtepunt hadden we er twaalf. Bij onze scheiding kreeg mijn ex de landschildpadden en ik de waterschildpadden. Daar heb je nog het meeste werk aan, omdat het verschonen van het water heel veel tijd kost en het binnen anderhalf uur weer zo vies kan zijn dat het niet meer te harden is in huis. De verzorging werd fysiek te zwaar, dus heb ik ze weggedaan. De tijd die ik aan de verzameling besteed, is te verwaarlozen. Maar als je ze allemaal wil afstoffen, ben je wel 2,5 dag verder hoor." „Een verzekeringsexpert heeft de waarde van de verzameling eens op 1000 gulden geschat. Als ik een beeldje voor 25 euro zie, moet-ie wel heel bijzonder zijn wil ik 'm kopen. De verzameling heeft meer een emotionele waarde." „Toen ik nog levende schildpadden had, was ik lid van de Nederlandse Schildpadden Vereniging." „Ik had tien of vijftien boeken over schildpadden, maar die heb ik weggedaan. Voor nieuwe beeldjes kijk ik vooral op rommelmarkten, in winkels zie je ze de laatste tijd niet meer zo vaak." „Die vindt het ook leuk. De beeldjes staan overal in huis, maar het overheerst niet, vind ik. En één vi trinekast is voor haar verzameling schoentjes." „Ik ken een vrouw die ook ongeveer zo'n grote ver zameling heeft. We hebben af en toe contact, ze wil haar verzameling nu opruimen omdat ze verhuisd is." „Dat is moeilijk te zeggen. Het dierbaarste is een kettinkje dat ik van een vriendin heb gekregen en altijd draag. Verder is het zo verschillend. Ik heb er één waarbij het schild een vergrootglas is, maar ik heb ook beeldjes van schildpadden die de trom of de viool be spelen." I 1 I „Nee, dat is me nooit overkomen. Er zijn hoog- uit grapjes gemaakt over mijn werktempo. Als medewerker van de kerncentrale in Borssele ben je een halve ambtenaar." „Gebrek aan ruimte is de grootste beperking. Bin nenkort krijg ik er weer twee vitrinekasten bij. Dan hoe ven ze niet zo kort op elkaar te staan en wordt het zicht beter. Misschien is er dan ook nog plek over voor nieuwe beeldjes." donderdag 5 oktober 2017 Schildpadden zijn bijzonder Joeri Wisse 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te I breiden? Tim Fakkeldij bij zijn verzameling schildpadden, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 84