u Staking in onderwijs zorgt voor topdrukte bij clubs en ondernemers PZC geeft een rondje! Eric van Rootselaar exposeert schilderij in d'Ouwe Kerke 7 Ongehinderd app voor een toegankelijk Terneuzen „Vijfhonderd miljoen jaar, daar kijkje naar", zegt Eric van Rootselaar over zijn vijftien meter lang kunstwerk. Het is nu te zien in Retranchement. 6, 7 en 8 oktober in Zoutelande TERNEUZEN Kijken of dat ene restaurant rolstoeltoegankelijk is, of dat er een ringleiding voor slechthorenden aanwezig is in het museum. Lichamelijk gehan dicapten kunnen voortaan via een handige app zien welke (openbare) gebouwen, horecage legenheden, attracties en winkels in Terneuzen voor hen toeganke lijk en gebruiksvriendelijk zijn. Via de Ongehinderd app en de website kunnen mensen met een beperking snel zien waar ze moe ten zijn of juist niet. Een keu ringsteam van Ongehinderd heeft de afgelopen tijd al veel (openbare) gebouwen bezocht in Terneuzen. De app werd gisteren Na Hulst heeft nu ook Terneuzen Ongehinderd app gelanceerd in Terneuzen, in het bijzijn van onder andere wethou der Cees Liefting, Gerard de Nooij (directeur ongehinderd), ondernemers en belangengroe pen. De toegankelijkheid voor men sen met een beperking is via de Ongehinderd app al van bijna twintig gemeenten te controle ren. Hulst was de eerste ge meente in Zeeland die zich aan sloot bij de app. Voorzitter Ge orge van Lieshout van het Plat form Drempelvrij Hulst is tevre den over de app. „Het is zaak dat nu ook zoveel mogelijk bedrijven zich aansluiten." Het werk '500 miljoen jaar evolutie van het leven op aarde' ontstond toen Eric zijn zoon naar basisschool De Re genboog in Sint Laureins bracht. Hij liet zich ontvallen dat hij de binnenplaats van de school, die was 'opgesierd' met een paar ge schilderde grassprieten en een bloem, nogal kaal vond. Of hij het soms beter kon, vroeg de schooldi recteur, niet wetende dat Eric te kenaar en illustrator is. Hij ging de uitdaging aan en dat resulteerde in het enorme schilderij. „Tweehon derd uur heb ik eraan geschil derd", vertelt hij. Print Een digitale print van het werk siert inmiddels het schoolplein, bestand tegen weer en wind, maar het origineel stond daar maar te staan bij Eric thuis. De zes houten panelen zijn beschilderd met acrylverf en intrigeren ook vol wassen bezoekers. Verhoudingen Zoals de verhoudingen van dier tot mens, hoe klein de oermensen waren en hoe oud of relatief 'nieuw' sommige dieren op aarde zijn. „Ik ben van alles op gaan zoeken en heb er zelf ook veel van opge stoken", zegt de tekenaar en illu strator lachend. Alles is gedetail leerd geschilderd, zoals een oer mens die besprongen wordt door een tijger. En als je met je neus bo venop het schilderij staat, zie je Ik heb er zelf ook nog veel van opgestoken ineens piepkleine aapjes in een boom zitten. De zusjes Beate (5) en Felitcia (3) uit Zuidzande maken ondertussen een kleurplaat waar dino's op staan. En ook al staan ze niet op zijn schilderij, Eric tekent voor de bezoekers ook nog even een konijn of een kat. Het schilderij is nog tot en met zondag te zien in d'Ouwe Kerke, dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag en zondag kunnen kinderen van 15.00 tot 16.00 uur komen kleuren. Extra kinderfilms in de bioscoop, topdrukte in de speeltuin en speci ale activiteiten bij de sportclub. De staking in het basisonderwijs zorgt vandaag voor stilte in klaslokalen, maar voor grote drukte en extra omzet daarbuiten. CineCity vertoont in Terneuzen en Vlissingen meer kinderfilms en in speeltuin 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke is het volle bak. In boekhandel De Drvkkerij in Mid delburg lezen medewerkers tussen drie en vijf voor uit bekroonde kin derboeken. Bij 't Klok'uus is het vandaag alle hens aan dek. De speeltuin heeft 'heel veel reserveringen' zegt mede-eigenaar Anne-Marie Lo- kerse. „Toen bekend werd dat van daag gestaakt zou worden, kregen we gelijk allerlei appjes van vrien den en kennissen dat het voor ons een drukke dag zou worden." Die voorspelling is uitgekomen, 't Klo- kuus heeft voor vandaag extra per soneel ingehuurd. Cine City twitterde gisteren op de stakingsdag 'de leukste kinder films' te laten zien. Er draaien in Terneuzen en Vlissingen liefst ze ven kinder- en jeugdfilms, drie meer dan op vrijdag. In totaal zijn vandaag overdag dertien voorstellingen in Vlissin gen en acht in Terneuzen, twee keer zoveel als op vrijdag. Tijdens de 15de editie van de Kustmarathon Zeeland pakt de PZC uit! Met een reuzenrad natuurlijk! Beleef de finish in Zoutelande vanaf grote hoogte en juich de duizenden sporters die voorbijrennen toe! Als abonnee van de PZC hoeft u enkel de PZC-app te downloaden of deze advertentie te laten zien voor gratis toegang! Knip de advertentie uit en neem mee! Ga naar pzc.nl/club donderdag 5 oktober 2017 Meer informatie: ongehinderd.nl ZV Evolutieverhaal op 15 meter Sophie Stockman Retranchement Eric van Rootselaar besteedde 200 uur aan het schilderen van zijn kunstwerk foto boaztimmermans - Eric van Rootselaar. kunstschilder De staking in het basisonderwijs leidt tot extra activiteiten buiten de klas om de kinderen bezig te houden. Theo Giele Vlissingen Deze advertentie geeft recht op deelname voor maximaal 4 personen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82