Gemeente heeft overschot van ruim een miljoen euro op de begroting Op de begroting van de gemeente Terneuzen voor volgend jaar prijkt een overschot van ruim een miljoen euro. Een gevolg van de economisch goede tijden, maar ook deels dankzij eigen kracht, meent wethouder Van Hulle. Tevreden, zonder achterover te leu nen. Wethouder Frank van Hulle kan de Terneuzense gemeenteraad een begroting voorleggen met een vrij ruim overschot. Wat met dat geld - ruim een miljoen - moet ge beuren, is wat Van Hulle betreft echter aan een volgende gemeente raad. De begroting voor volgend jaar in Terneuzen laat een plus zien van ruim een miljoen euro, verder op lopend in de jaren erna. Een direct gevolg van de verbeterde economi sche omstandigheden, geeft Van Hulle aan. „We hebben meer in komsten uit bouwleges, de verkoop van bedrijvengrond trekt aan. We verwachten dat dat alleen nog maar beter wordt door de fusie tussen Zeeland Seaports en de haven van Gent." Daarnaast heeft Terneuzen ook op eigen kracht de financiële posi tie verbeterd. „Een jaar of vijf, zes geleden was onze schuldenlast echt te hoog. We hebben toen een aantal maatregelen genomen: gesneden in het personeelsbestand, kritisch ge keken naar hoe hard onderhoud nodig was aan wegen en riolering, en daarnaast jaarlijks de belastin gen laten stijgen met drie procent. Dat beleid werpt nu z'n vruchten af." Die belastingstijging van drie procent staat voor volgend jaar weer op het programma. „We hebben aan het begin van deze coalitieperi ode afgesproken dat tot en met 2018 te doen", vertelt Van Hulle. Dat is best te verdedigen, meent hij. „Op het lijstje van goedkoopste ge meenten in Zeeland staan we vijfde. Als je dan ziet hoeveel voor zieningen we in stand houden, doen we het prima." Daar komt bij dat de afvalstoffenheffing met 4,6 procent daalt. De gemeente is daar zelf ook minder kosten aan kwijt, dankzij een nieuw, Zeeuws-breed gesloten contract voor afvalverwer king. In de begroting vanaf 2019 is overigens geen rekening gehouden met nieuwe belastingverhogingen. „Het is aan een nieuwe raad om Het is aan de nieuwe gemeenteraad om te besluiten wat we met dat geld doen daar besluiten over te nemen", wijst Van Hulle vooruit naar de ver kiezingen van maart volgend jaar. Om diezelfde reden noemt de wet houder geen doelen voor het over schot van een miljoen. „Een nieuwe raad en bijbehorend college moet daar volgend jaar naar kijken. Voor lopig zien we dat geld als buffer." Bovendien zijn er genoeg onzeker heden om wat geld voor vrij te hou den, zoals de Wmo-uitgaven, de steeds wisselende inkomsten van uit het Rijk en - erg actueel - de ontwikkelingen in het onderwijs. „Er staat op dat vlak natuurlijk wel wat te gebeuren. Als gemeente ko men wij in beeld als het gaat om huisvestingskosten. We hebben nu nog geen idee wat dat straks con creet inhoudt, maar dat er op z'n minst iets gaat veranderen, is wel zeker." Wel al in de begroting opgeno men zijn zaken als de ontwikkeling van de Veerhaven, de transformatie van de Markt in Terneuzen en het doortrekken van de Laan van Othene. Ook voor de aankoop van het beeld De Ballerina van Walter de Buck en de verdere ontwikke ling van de kinderboerderij tot brede stadsboerderij is geld uitge trokken. De gemeenteraad moet de begroting nog wel goedkeuren. Die besluit er komende maand over. It donderdag 5 oktober 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Jaarlijks komen er 400 riviercruiseschepen naar Zeeland. Moeten dat er meer worden? ZEELAND 2 Eng was het gistermiddag wel in de bieb in Oostburg tijdens het openingsfeest van de Kin derboekenweek. Skeletten, pi raten, heksen met grote zwarte spinnen en een heel gevaarlijke Mega Toby zaten samen aan ta fel. Ze knutselden nog veel meer zwarte spinnen en enge spoken. Ellen en Jessica (foto rechts), op normale dagen lees- consulenten, kropen in de rol van leesheks. De ideale manier om het Kinderboekenweekge- schenk van dit jaar te promo ten: Kattensoep van Janneke Schot veld. foto boaz timmermmi's Terneuzen op de goede weg Martijn de Koning Terneuzen - Frank van Hulle, Wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78