OZCAN AKYOL 'Ook kortgestraften hebben hulp nodig na hun vrijlating' Formule 1 Grand Prix Abu Dhabi •AMAÉht, ctim*AI7An 111 of bel ons 088 - 70 70 600 (StlP 6 donderdag 5 oktober 2017 Column @ÖzcanAkyol Een paar dagen geleden werd ik door iemand gewezen op een facebookpagina met de titel 'huisallochtonen'. De initia tiefnemer stoort zich aan mensen met een migratieachtergrond die kritiek uiten op de gemeenschap waaruit ze komen. Wie zich open lijk met het 'witte establishment' identificeert, moet digitaal aan de schandpaal, want zulks is verder felijk. Op de pagina zag ik niet alleen een foto van mezelf, maar ook van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb én Kamervoor zitter Khadija Arib, die om uiteen lopende redenen verwijten wer den gemaakt dat ze 'een bijdrage leveren aan het in stand houden of stimuleren van xenofobie'. Het woord 'huisallochtoon' dook het afgelopen jaar wel vaker op in mijn mailbox. Als ik het me goed herinner, kwam politieke bewe ging Denk voor het eerst in Ne derland met dit begrip naar bui ten. Ze wilden hiermee een on derscheid maken tussen allochto nen. Zij mikken namelijk vooral op het conservatieve en religieuze deel, dat zich graag in een slacht offerrol wentelt en oprecht gelooft dat alle ellende op de wereld voortkomt uit één groot complot. Gastarbeiderskinderen die goed geïntegreerd of zelfs geassimileerd zijn, worden gecriminaliseerd om dat die levenshouding inmiddels is beoordeeld als een vorm van verraad. Daar zit de grote ironie: terwijl er naar eigen zeggen een strijd wordt gevoerd tegen het 'demoni seren van moslims' en alle vormen van 'institutioneel racisme', ma ken de mensen die zo scheutig strooien met termen als huisal lochtoon zich schuldig aan precies hetzelfde. Ze willen dat alle mi gratiekinderen het zelfde denken en doen, zonder grondige zelfreflectie die kan leiden tot onge makkelijke inzichten. Zowel in de politiek als op sociale media wak keren ze de tegenstellingen tussen mensen aan met een onduidelijk doel - of polarisatie moet het be langrijkste motief zijn. Maar wie wordt daar beter van? De stroming die deze mentali teit koestert, is oververtegenwoor digd - ze zit zelfs in het parlement. Hun agressieve jacht op anders denkenden wijkt nauwelijks af van hoe rechtsextremisten min derheden benaderen. Er is eigen lijk helemaal geen verschil tussen deze twee groepen: beide zijn even onverzoenlijk ten aanzien van mensen die afwijkende ge dachten huldigen. In Nederland ben je dus al gauw een 'huisallochtoon' of een 'onge wone Nederlander' (Buma). Zie hier de tragiek van vele jongeren die op een fatsoenlijke manier wil len meedoen in onze samenle ving. In Nederland ben je dus al gauw een 'huisallochtoon' Jaarlijks worden zo'n 17.000 gedetineerden op straat gezet zonder enige hulp bij hun te rugkeer in de maatschappij. Victor Schildkamp Den Haag Jaarlijks verlaten in Nederland 35.000 mensen de gevangenis. Slechts de helft krijgt hulp bij het zoeken naar een huis, baan of uit kering en het aflossen van schul den. Ongeveer 30 procent van alle gevangenen zit na twee jaar weer in de cel. De adviescommissie van de Raad voor Strafrechttoepassing vraagt staatssecretaris Dijkhoff ervoor te zorgen dat alle gevange nen voor een re-integratietraject in aanmerking komen. Gevange nissen en gemeenten krijgen dat nu niet voor elkaar. Met name in de communicatie gaat veel mis. De uitgewisselde informatie is vaak onvolledig of klopt niet. De grootste groep gedetineer den die re-integratie misloopt, bestaat uit kortgestraften: men sen die vier weken of minder moeten zitten. Te makkelijk wordt gedacht dat zij weinig 'te- rugkeerproblemen' ondervinden. „Dat is de denkfout", zegt Ruud Boelens, voorzitter van de advies commissie. „Uit onderzoek is al lang gebleken dat kortgestraften vaak dezelfde problemen hebben als mensen die langer moeten zit ten: geen huis, geen uitkering, geen ID-bewijs. Het zijn vaak de verwarden, werklozen, mensen met diepe schulden. En ze recidi veren even vaak als langgestraf ten." i Duizenden ex- bajesklanten komen weer in problemen Een deel van de oplossing die de Raad voor Strafrechttoepassing aandraagt, is minder vaak korte celstraffen opleggen. „Een taak straf of elektronisch toezicht werkt beter." De kans dat gedeti neerden dan hun baan of inko men verliezen en wéér het crimi nele pad op gaan, is daarmee klei ner. Overigens maakt Justitie sinds een jaar of tien werk van de 'te- rugkeerhulp' aan bajesklanten. De afgelopen tien jaar is het aan tal recidivisten ongeveer met 5 procent gedaald. Nu v.a. Emirates eest Inclusief vliegreis per Emirates (Airbus A380) Inclusief 2-daagse Abu Dhabi Hill Pass en transfers Verblijf in het gloednieuwe Tryp by Wyndham Dubai 4*+ hotel incl. ontbijt Laatste race van het seizoen! V Kijk voor nog méér informatie op onze website! lij Ij U I I I (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) VTelzen Znl GO Verraad Met Stip naar de Formule 1! U vliegt met Stip Reizen organiseert een spectaculaire reis naar de Formule 1 Grand Prix in Abu Dhabi! Boek nu en bezoek de allerlaatste race van het seizoen. Inclusief vliegreis per Emirates vanaf Düsseldorf of Amsterdam, alle transfers, verblijf in een 4*+ hotel incl. ontbijt, een 2-daagse Abu Dhabi Hill Pass (zaterdag en zondagl én het After Race concert waar onder andere Pink een spetterend optreden zullen verzorgen. Zaterdag bent u getuige van de kwalificaties en zondag van dé race! Wij hebben beslag kunnen leggen op kaarten voor de Abu Dhabi Hill plaatsen (upgrade tegen betaling mogelijk). Vanaf Abu Dhabi Hill kunt u alle acties zien vanaf de 2e bocht helemaal tot de 6e bocht en vanaf een afstand het lange rechte stuk! Maak uw reis compleet met enkele optionele excursies zoals een bezoek aan het hoogste gebouw ter wereld de Burj Khalifa of een stadstour in Dubai. Een must is natuurlijk de 4WD tour naar de woestijn inclusief een barbecue. Een schitterendeen spectaculaire ervaring die u nog lang zal bijblijven! Boek snel dit 5- of 6-daagse arrangement en geniet MAXimaal van deze unieke belevenis op het prachtige Yas Marina Circuit in Abu Dhabi! i 22 november 22 november 23 november 23 november 23 november 23 november 23 november 23 november 6 dagen 6 dagen 5 dagen 5 dagen 5 dagen 6 dagen 6 dagen 5 dagen Emirates vanaf Amsterdam VOL stipreizen.nl/aegpeb Emirates vanaf Düsseldorf €1089 stipreizen.nl/aegpdb Emirates vanaf Amsterdam VOL stipreizen.nl/aegpab Emirates vanaf Amsterdam €1079 stipreizen.nl/aegpeb Emirates vanaf Düsseldorf €979 stipreizen.nl/aegpdb Emirates vanaf Amsterdam VOL stipreizen.nl/aegpab KLM vanaf Amsterdam VOL stipreizen.nl/aegpkb stipreizen.nl/aegphb Transavia vanaf Amsterdam VOL zie stipreizen.nl/formulel BB Prijs o.b.v. 2 personen in een 2-persoonskamer, exclusief reserveringskosten (€29,-), Calamiteitenfonds en lokale toeristenbelasting. Voor deze reis zijn ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6