t 44 Woezel en Pip zoeken de Sloddervos, maar hoe ziet hij eruit? 9 CHECK DIT! Dies van den Berg (23) sloot zijn bachelor piano injunicumlaudeaf. Hij treedt regelmatig op, is pianodocent en studeert rechtsgeleerdheid aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Jeugd „Ik groeide op in een gezin waarin klassieke muziek een vrij beperkte rol speelde. Beide grootmoeders speelden piano. Er stond in onze huiskamer een piano, maar die ont dekte ik pas op mijn twaalfde. Ik heb daarvoor enkele jaren met plezier klassiek gitaar gespeeld, maar na de ontdekking van de piano, benutte ik elk vrij moment om achter dat in strument te zitten. Dat is het com promisloze aspect van mijn karakter: alles of niets." Bruinisse „Tijdens mijn studie aan het conser vatorium ben ik thuis blijven wonen. De reis naar Rotterdam is gemakke lijk. Thuis had ik de vleugelpiano en in Bruinisse had ik al wat pianoleer lingen. De stad is leuk, maar ik ben echt geen stadsmens, ik zou er niet kunnen wonen. Ik houd van de ruimte die we op Schouwen-Duive- land nog hebben. Nadeel is wel dat je voor een heleboel dingen moet rei zen, maar dat neem ik als autolief hebber voor lief." Piano „Ik heb mijn bachelor op zak en heb het lesgeven kunnen uitbreiden. Ik geef nu ook les aan de Zeeuwse Mu ziekschool in Middelburg en Goes. Ik IVjvniNNsaMHrawn vind de diversiteit van het lesgeven leuk, geen leerling is hetzelfde. Als docent probeer ik samen met, en vooral ook vanuit de leerling zelf, het beste resultaat te behalen. Ik heb ook de studie rechtsgeleerdheid weer op gepakt, waar ik direct na het vwo aan was begonnen. Ik had die onderbro ken omdat ik me eerst wilde focussen op de piano, maar het recht is me al tijd blijven interesseren. Taal is een belangrijk onderdeel in mijn leven en muziek en het recht zijn daar beide zeer nauw mee verbonden. Student „Mijn grote voorbeelden zijn de pia nisten Jean-Bernard Pommier (mijn Ik ben solitair ingesteld en moet ervoor waken dat ik een kluizenaar word docent), Martha Argerich en Inez Weski. Ik wil een goede pianist wor den en ik weet dat talent alleen niet genoeg is. Je moet gedisciplineerd zijn en hard werken. Dat houdt in dat je sommige dingen moet laten. Ik ga dus niet veel uit, ik sta vroeg op om piano te studeren. Veel medeleerlingen begrepen dat niet. Ik werd tijdens mijn studie wel eens 'de man die alleen maar stu deert' of'hij die geen plezier maakt', genoemd. Ach, dat heeft wel iets ko misch. Ik heb me er nooit druk over gemaakt. Ik denk dan: 'ieder zijn ding'. En gelukkig had en heb ik nog steeds een aantal goede, gelijkge stemde vrienden." Kruisbestuiving „Ik ben zelf vrij solitair ingesteld, ik heb niet constant mensen om me heen nodig. Wel moet ik ervoor wa ken dat ik een kluizenaar word, want het contact met anderen brengt je vaak verder in het leven. Daarom is samen musiceren belang rijk. Samenspel is fijn en het werkt inspirerend. Door samenwerking ontstaat een wederzijdse kruisbe stuiving. Favoriete plekjes „Ik rijd, als liefhebber van klassieke auto's, graag door het mooie Zeeuwse landschap. Een van de mooiste plekken vind ik de Hoek van Ouwerkerk, bovenop de dijk, waar je over de Oosterschelde uit kijkt en in de verte de Zeelandbrug ziet liggen. Ik houd van de Oude Ha ven van Zierikzee en ik zou het fan tastisch vinden om eens met een klassieker door Schotland te toeren." Pianobegeleiding „Als pianist speel je niet vaak samen met een orkest. Dat gaat nu wel ge beuren. Adriaan Hoek vroeg me mee te werken aan het oratorium Jozef. Ik heb als pianist dan vooral een on dersteunende functie. Samen met anderen een eenheid vormen en een oratorium uitvoeren is overweldi gend." donderdag 5 oktober 2017 GO 'Ik rijd graag door het Zeeuwse landschap' Jeanette Vergouwen s >41 Dies van den Berg Dies van den Berg: „Ik ben vrij compromisloos, het is alles of niets." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Oratorium Jozef, zaterdag 7 okto ber, Nieuwe Kerk in Zierikzee, zang vereniging V.Z.O.S. en I' Orchestra Particolare onder leiding van Adri aan Hoek. Met medewerking van Jacob Schenk (tenor), Gerard Ver- weij (organist) en Dies van den Berg (pianist). Aanvang 20.00 uur. Naam voorstelling: Woezel en Pip, Op zoek naar de Slod dervos Wie: Van Hoorne Entertainment Genre: Kindermusical Leeftijd: vanaf 2 jaar Waar: Scheldetheater, Terneuzen Wanneer: zondag 8 oktober, 15.00 uur Hallo allemaal, daar zijn we weer! Zingen jul lie mee?" Gegaran deerd dat je niet stil kunt blijven zitten als het liedje van Woezel en Pip wordt ingezet. En als je kunt, zing je mee. De vrolijkheid spat van het podium af met de pluizige hondjes Woezel en Pip en hun vriendjes. Actrice Guusje Neder- horst bedacht vlak voor haar dood in 2004 (ze leed aan borstkanker) de verhalen van Woezel en Pip, die gebundeld werden in een voor leesboekje. De avontu ren van de twee hond jes werden een succes en in 2016 kwam de eerste speelfilm uit: Woezel en Pip: Op zoek naar de Sloddervos! Op die film is de kinder musical van Dromenja- ger Media en Van Hoorne Entertainment gebaseerd. Bij de thea tershow hoort ook een Meet Greet met 'de liefste hondjes ter we reld'. Alle kinderen kun nen met de figuren uit Woezel en Pip en hun vriendjes verla ten de Tovertuin en gaan op reis. het verhaal op de foto na afloop van de voor stelling. En voorafgaand aan de musical kunnen kinderen thuis knutse len. Want Woezel en Pip gaan op zoek naar de Sloddervos, maar hoe zou die eruit zien? Ge tekend, geplakt of op een andere manier ge knutseld: kinderen mogen hun Sloddervos vóór de voorstelling in leveren bij de Woezel en Pipstand in het thea ter. In het verhaal gaan de hondjes Woezel en Pip op reis, zelfs buiten de Tovertuin. Samen met hun vriendjes en hun allerleukste, maar o zo stoute, neefje Char lie gaan ze op zoek naar de stelende Slod dervos. Boeken, jassen, tassen, speelgoed en nog meer en iedere keer nog erger dan de vorige keer.... Alles neemt de Sloddervos mee. —Valeska Nastaty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53