Annie M.G. Schmidts geesteskind leeft voort in film 6 Harrison Ford speelt in de sciencefictionfilm Blade Runner2049ra 35 jaar opnieuw de rol van robotjager iwi—jk ontdekte hoe groot het talent van Rutger Hauer was in die beroemde sterfscène." €371.000 Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Detroit Victoria Abdul Wind River FILMNIEUWS Victoria vaakst in speelfilms te zien La La Land als Concert in Ahoy Geestelijk moeder van Dikkertje Dap, Annie M.G. Schmidt, zou deze verfilming van haar beroemde versje vast hebben kunnen waarderen. Zo ook illustratrice Fiep Westendorp. Want de makers van deze film voor de kleintjes hebben heel zorgvuldig een speelse en avontuurlijke - doch veilige - kinderwereld geconstru eerd. Deze doet eer aan de stijl en sfeer die beide dames ook creëerden in hun werk. Met de elementaire kleuren, een dorp met slechts twee wegwijzers (school en dierentuin), de schattige groene huisjes én een multiculturele cast die dit kinder sprookje naar het heden tilt. Dikker tje Dap gaat binnenkort voor het eerst naar school. Hij heeft er veel zin in, maar vindt het tegelijkertijd inge wikkeld dat hij zijn beste vriend Raf in de dierentuin achter moet laten. Giraffen hoeven immers niet naar school. Op school leert Dikkertje een nieuw vriendje kennen: Yous. Samen hebben ze veel lol. Maar er mist iets: Raf! Hoe kan Dikkertje zijn twee be- van jouw pianospel in die film. Dat was heel goed. Ik hou van jazz muziek; je blies mij echt omver." Bewondering Op zijn beurt spreekt Gosling zijn bewondering uit voor zijn tegenspe ler. „Hij is zeer getalenteerd en erva ren. Dat is een zeldzame combinatie. Al zijn films zijn iconisch." Ford grijpt meteen in: „Dan heb jij nooit Hollywood Homicide van mij gezien. Dat was niet best." In Blade Runner spelen beiden de voornaamste mannenrollen. Ford keert terug als robot jager Rick Deckard en Gosling als diens jongere collega, die als K wordt aangeduid. Wat zijn de verschillen met de vorige film? Gosling: „De wereld is er in de tus sentijd niet beter op geworden. Men- ste vrienden bij elkaar brengen? - Marieke Nieuwdorp Dikkertje Dap Als vader en zoon lopen Harrison Ford (75) en Ryan Gosling (36), hoofdrolspelers in de nieuwe Blade Runner- film, de Berlijnse hotelkamer binnen. Vooral de eerste is in een jolige bui. Of hij La La Land, de film waarvoor Gosling dit jaar een Oscarnominatie kreeg, heeft gezien? „Jazeker", zegt Ford met een brede grijns op zijn gezicht. „Ik heb er zelfs een paar zuurverdiende dol lars aan gespendeerd. Ik vond dat dansen en zingen best aardig." Gosling fronst zijn wenkbrauwen. „Neem je me in de maling?" Ford stoïcijns: „Dansen en zingen kan elke acteur. Ik was vooral onder de indruk donderdag 5 oktober 2017 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Kingsman: The €471.000 Golden Circle 3 (3) Bella Donna's €172.000 4 (-) Lego Ninjago Film €157.000 5 (4) Girls Trip €127.000 DRAMA Harde reconstructie van de rassenrel- len in Detroit anno 1967. Regisseur Kathryn Bigelow zoomt in op een inci dent waarbij drie jonge zwarte Ameri kanen door agenten werden doodge schoten. Zij werden vrijgesproken. DRAMA Opnieuw schittert Judi Dench als koningin Victoria. Zij speelt haar ditmaal in de nadagen van haar leven. Een vriendschap met een Indiase bediende zorgt voor veel scheve gezichten in het paleis. MISDAADDRAMA Elizabeth Olsen maakt indruk als een onervaren FBI-agent die in Wyoming te maken krijgt met de moord op een Indiaanse vrouw. De misdaad toont aan hoe slecht het met de positie van deze bevolkingsgroep in Amerika is gesteld. PERSONAGES Koningin Victo ria is het perso nage dat het meest te zien is in de Britse film geschiedenis. De vorstin, nu in Victoria and Abdul, komt in 25 films voor. Op de tweede plaats staan de fictieve perso nages Sherlock Holmes met 24 keer en James Bond met 21 films. De meest actieve actrice is Judi Dench. Zij was in 41 films te zien. Op 21 oktober is in Ahoy, Rotter dam, de met zes Oscars be kroonde film La La Land te zien met muzikale begeleiding. De film wordt op een groot doek vertoond. De filmmuziek wordt live ge speeld door een 80-koppig sym fonieorkest onder leiding van componist Justin Hurwitz. FAMILIEFILM Regie: Barbara Bredero. Hoofdrol len: Liam de Vries, Martijn Fischer. Als Dikkertje naar school gaat, blijft giraf Raf achter, fotofilmdepot MUZIEK AbZagt Harrison Ford keert terug als robotjager Rick Deckard. FOTOFILMDEPOT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50