3 Roltrap naar de maan JWRoy IJslandse familie-ellende 0 Boek Het slangenmens Prentenboek Cd Dvd PROGRAMMA steeds in het koor bij ons in de buurt. Mijn broers speelden allebei ook een instrument en bij ons thuis stond er altijd klassieke muziek op." Neve schreef zijn eerste 'composi tie' toen hij vijfjaar was. „Ik leefde in muziek en mijn grote voorbeeld was Mozart. Als kind ondertekende ik mijn composities ook met Wolfgang Amadeus Neve. Om te componeren was en is nog steeds Johann Sebas tian Bach voor mij een grote inspira tiebron." Hij componeerde heel wat muziek voor film- en theaterevene menten. Altijd op aanvraag. Ik doe dat graag. Het is leuk om te horen dat een regisseur jóu wil omdat hij jóuw werk, jóuw stijl graag hoort. Als ik dan het beeld nog een extra dimensie kan geven door mijn muziek eronder te zetten, is dat helemaal te gek. Som mige mensen denken dat ik meer de jazzrichting uit ga. Ik heb een eigen festival en ik ben te vinden op de grote jazzevenementen. Maar ik houd altijd mijn ogen en oren open. Ik speel graag en ik speel graag veel. Ik reis ook graag, dus het kan wat mij betreft alle richtingen uit. Ik bepaal de agenda samen met mijn manager om een mooi evenwicht te vinden tussen binnen- en buitenlandse pro jecten." Veelzijdig Niet alleen qua genre is Neve veelzij dig, ook in zijn uitvoeringen. Hij treedt solo op, maar ook als begelei der en als kamermuziekmusicus. Wat hij het liefste doet, kan hij niet zomaar zeggen. „Het samenspel met de kleine groep mensen, de snelle en gemakkelijke interactie omdat je dicht bij elkaar zit, en het feit dat ie dereen solist is in een kamermuziek- ensemble, trekt me aan. Maar een echte specifieke voorkeur heb ik niet. Dat hangt vooral af van het pro gramma waarmee ik op tour ben of waarvoor ik word uitgenodigd." Morgen speelt Neve tijdens het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen met zijn eigen ensemble (drums, bas en strijkkwartet). Hij trad al vaker op in Porgy en Bess in Terneuzen. Nu brengt hij het programma Spirit en Sound in de Catharinakerk in Hengst dijk. „Ik vind het absoluut een eer dat ik de opening van het festival mag doen. En dat met een project dat ba lanceert tussen zowat alle muziek stijlen! Ik heb wel enige affiniteit met Zeeuws-Vlaanderen, natuurlijk door Porgy en Bess, maar ook op een ander vlak. Ik ben namelijk een fervent ki- tesurfer geworden en dat kan perfect in Zeeuws-Vlaanderen. Er is nóg een link met Zeeland. De celliste, Marlon Dek komt uit Goes." donderdag 5 oktober 2017 PZ Prentenboek Roltrap naar de maan, met alle kinderliedjes van Klein Orkest, is geschreven door Harrie Jekkers en Koos Meinderts. Over een dromedaris die de dierentuin spuugzat is, een koning die bang is om dood te gaan, een vader die fantastisch kan liegen en een nijlpaard dat dik, lui en lelijk gelukkig ligt te zijn. In 1986 kreeg Klein Orkest een Edison voor de lp Roltrap naar de maan. Is verschenen bij Rubinstein. - o I Landelijke bekendheid verwierf JW Roy door zijn samenwerking met Guus Meeuwis en Diggy Dex, minder bekend is dat de sympathieke Brabander al twee decennia op eigen houtje Engelstalige al bums van hoog niveau uitbrengt. JW Roy is behept met een prettig doorleefd stem geluid. A Room Full Of Strangers is een gloedvolle ode aan zijn onlangs overleden vader. Is verschenen bij Concerto Records. In de serie Fangar (Priso ners) belandt Linda door een familiedelict in de ge vangenis. Een journaliste vermoedt dat er meer speelt dan geldgebrek en drugsgebruik. En terwijl Linda zich staande houdt in de gevangenis en nieuwe vrienden en vijanden maakt, loopt haar rijke familie ge vaar. Een spannende en duistere serie met prachtige IJslandse locaties. Is verschenen bij Dutch Filmworks. FANGAR PRISONERS Tot op de dag van vandaag wordt Rob Rensenbrink ge confronteerd met die ene vraag: had die bal in de finale van het WK 1978, tegen gast land Argentinië, er ook in ge kund? Zoals bekend eindigde de bal op de paal en werd Oranje tweede. Maar Rob Rensenbrink is meer dan die ene anekdote: namelijk een van de beste en sierlijkste Nederlandse voetballers ooit, zo blijkt uit het boek Het slangenmens. Is verschenen bij Edicola Sport. Vrijdag 6 oktober Jef Neven en ensemble, Spirit Control, jazz- en filmmuziek, Catharina- kerk Hengstdijk, 20.00 uur. Zaterdag 7 oktober Orkest van het Oosten, Cherubini, Mendels sohn, Brahms, Scheldetheater Terneu- zen, 20.00 uur. Zondag 8 oktober Amsterdam Sinfonietta, Kurtag, Vivaldi, Musto- nen, Dohnanyi, Eligius- kerk Oostburg, 15.30 uur. Van donderdag 12 t/m vrijdag 20 oktober op tredens van: Claudia y Manito, The Berlage Saxophone Quartet, Sinfonia Rot terdam XL, Nieuw Am sterdam Klarinet Kwar tet, Holland Baroque Vocaal Kwartet, Jan Vayne en Nordwest- deutsche Philharmonie. Volledig programma en kaartverkoop via festival-zvl.nl of zee- landtheaters.nl of 0900-3300033. Jef Neve: „Als kind ondertekende ik mijn composities ook met Wolfgang Amadeus Neve." foto filipmeutermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47