O CD O O T j 12 ZEELANI Treva 3 verrast koploper Jacobs Uitstekende start voor Miltenburg Treva haalt Deense topper naar Goes Terneuzenaar vliegt naar WK bankdrukken Teruggekeerde bankdrukker verrast vriend en vijand met titels. zv In de vierde divisie driebanden leverde de stadsderby tussen koploper Jacobs Mannen mode en Treva 3 een onverwachte 6-2-zege op voor de bezoekers. Alleen Piet Koek bleef na mens Jacobs tegen Jean Mailleur fier overeind (25-13). Martin Sturm en Rob Jacobs gingen hard onderuit tegen Marco Kooiman (13-25) en Natasja Lassche (5-20). Joop de Fouw verloor van Peter van der Eist met slechts een punt verschil. Bottles/Dockside - 's Lands Welvaren 3/AVH/VSS 8-0: In de derde divisie werd het een regelrechte zeperd voor de bezoekers die, behalve Mark van der Hage, nog niet halver wege de score van de tegenstander kwamen, teamgemiddeldes 0.658 om 0.347. PAARDENSPORT Samantha Miltenburg uit Ritthem maakte dinsdag, op de dressuurwedstrijd van De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland, met haar nieuwe aanwinst Itrichta een uitstekende start. Mil tenburg stuurde in Li de expressief bewe gende en fijn schakelende vierjarige Ever- dalle-dochter met 66,66 procent naar de over winning. Miltenburg is goed te spreken over de merrie: „Itrichta is een heel werkwillig paard met een goed achterbeen. Een paard met de 'motor' van achteren, dat apart kan be wegen en geweldig verzamelen en verrui men." Riemens Marathon Allan Jensen komt in de eerstvolgende trans ferperiode in de biljartwereld het team van Treva 2 versterken en als reserve optreden in het eerste team. Jensen is een Deense drieban denspeler uit Norrebro met een algemeen ge middelde van ruim 1.000. Sylvia Eckel, met broer Raymond de drijvende kracht achter Treva dat zijn thuishaven heeft in Bowling Goes: „Met het aantrekken van de aimabele Deen willen we onze doelstelling met het tweede team, een plaats in de derde en later tweede divisie, verwezenlijken. Jen sen is een goede vriend van ons en wil ons helpen met dat streven. Vanaf 1 januari aan staande is de Deen inzetbaar." Wie Johnny de Witte (49) aan het begin van dit jaar had verteld dat hij in oktober als Europees kampioen bankdrukken in het vliegtuig naar India zou stappen, was waarschijn lijk compleet krankzinnig ver klaard. De Terneuzenaar kan het zelf dan ook nauwelijks bevatten. „Tot mijn 34ste heb ik fanatiek aan bankdrukken gedaan. Daarna kon ik het niet goed meer combine ren met mijn werk. In april van dit jaar kwam ik een oude bekende uit die tijd tegen. We raakten in ge sprek en hij vroeg me of ik interesse had om in te vallen op het Neder lands kampioenschap in mijn leef tijdsklasse (45-49 jaar). Twee we ken later was ik opeens Nederlands kampioen met een nieuw Neder lands record. Echt zo bizar. Ik moet zeggen dat ik wel getwijfeld heb hoor. Ik tramde voor mezelf nog wel, maar had maar een kleine twee weken om me enigszins voor te be reiden. Eigenlijk is het mijn vrouw Eline, die me heeft overgehaald om toch maar mee te doen. Ze zei me dat ik niks te verliezen had en merkte aan me dat ik op zoek was naar een nieuwe sportieve uitda ging. Daar had ze helemaal gelijk in. Ik probeer mezelf sportief altijd uit te dagen. Zo heb ik bijvoorbeeld de alternatieve Elfstedentocht ge schaatst. Toch blijf ik eigenlijk altijd terugkomen bij het bankdrukken. Dat is echt waar mijn hart ligt." Door het behalen van de Neder landse titel wachtte binnen no- time alweer de volgende uitdaging voor de Witte. „Zes weken na het NK bleek het EK plaats te vinden. In Kerkdriel nota bene. Of ik daar ook aan mee wilde doen, werd me ge vraagd. Toen ik dat hoorde, besloot ik er vol voor te gaan. Ik ben fana tiek gaan trainen, met de fysiothe rapeut aan de slag gegaan en heb mijn voedingspatroon aangepast. En met succes. Ik ben Europees Ik was en ben nog steeds met stomheid geslagen over wat er allemaal gebeurd is. kampioen geworden en heb we derom het Nederlands record ge broken. Helemaal beseffen doe ik het nog niet hoor. Ik was en ben nog steeds met stomheid geslagen over wat er allemaal gebeurd is de afgelopen maanden." Vliegangst De afgelopen maanden van De Witte kunnen met recht een avon tuur genoemd worden. Een avon tuur dat voorlopig nog niet stopt. Van 23 tot en met 27 oktober wacht het WK in New Delhi. Al had het ook zomaar anders kunnen lopen. „Ik heb al jarenlang last van enorme vliegangst. Mijn eerste reactie was dan ook dat ik absoluut niet zou gaan. Eigenlijk is het aan mijn vrienden Fabian du Puy en Hans de Witte te danken dat ik in het vlieg tuig zou stappen. Zij hebben er bin nen no-time voor gezorgd dat er van alle kanten sponsorgeld binnen is gekomen om mij naar India te krijgen. Toen ik dat hoorde, kon ik het voor mezelf en mijn omgeving niet maken om thuis te blijven. Niets dan lof ook voor mijn werk gever CIOS, dat ze mij de kans ge ven om deze uitdaging aan te gaan." Nederlands record Een inschatting van zijn kansen op de wereldtitel is erg moeilijk te ma ken voor de Witte. „Er doen hon derden atleten mee aan het evene ment, uit letterlijk alle delen van de wereld. Mijn doel is om 165 kilo gram te gaan drukken. Dat zou weer een verbetering van het Ne derlands record betekenen. Hier krijg ik in totaal drie kansen voor. Eigenlijk vlieg ik dus voor een kleine drie minuten actie de halve wereld over, haha. Mijn zoon vliegt met me mee en helpt me het aange ven van de gewichten. Daar ben ik ontzettend blij mee. Mijn vrouw moet helaas thuisblijven. Dat vind ik het enige jammere, want ze is echt mijn steun en toeverlaat." In de aanloop naar het WK moet de Witte soms wel wat afgeremd worden. „Ik heb al op mijn kop ge kregen van de bondscoach dat ik niet te hard moet trainen. Het is zo'n extreem intensieve sport, dat je echt moet doseren. Daarnaast is de juiste voeding van enorm be lang. Het is een kwestie van hard werken en discipline. Maar wat er ook gebeurt, ik zal nooit van mijn leven naar verboden middelen grij pen." donderdag 5 oktober 2017 BILJARTEN i Handballer Arno Riemens (foto) was afgelopen weekend weer ou derwets op dreef voor hoofdklasser Orion uit Hein- kenszand. De top scoorder van vorig seizoen trof in de openingswedstrijd van dit seizoen (24-22-winst op Hercules 2) negen keer doel. Dat is even zo vaak als de vrouwen van Handbal Combina tie in totaal scoor den tijdens hun of ficiële debuutwed strijd (27-9-verlies tegen RedRag-Ta- chos/Witte Ster). i Samantha Miltenburg, fotorubenoreel BILJARTEN Trimlopers kunnen hun benen zaterdag tes ten tijdens de Clingse Bosloop. Om 10.45 uur start de 7500 meter. Om 10.15 uur een wed strijd over 3000 meter. De jeugd krijgt vanaf 10.00 uur een 1500 meter voor de kiezen. De Bosloop start in de Clingse Bossen aan de Roskamstraat in Kapellebrug. In de landelijke schaakcompetitie neemt HWP Sas van Gent het zaterdag in de 1ste klasse op tegen UVS. Klasse 20: HWP Sas van Gent 2-Krimpen a/d IJssel. Klasse 3F: Goes- De Baronie. Klasse 3G: HWP Sas van Gent 3- RSR Ivoren Toren 1, Charlois Europoort 2-Sou- burg, ZSC-Landau Axel. Editie 2017 van de Kustmarathon zou er wel eens eentje kunnen worden voor de 'slecht weer-lopers'. Het weercijfer voor komende zaterdag is vooralsnog niet hoger dan een 3. Vrijdag en zondag komen er met een 5 en een 6 iets beter vanaf. De 'mooi weer-lopers' zullen het in ieder geval niet gemak kelijk krijgen. a m Bankdrukker Johnny de Witte met zijn helper John Pauwels achter hem. foto peter nicolai Johnny de Witte op weg naar India Bas Dingenouts Terneuzen - Johnny de Witte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40