Eis: rijontzegging voor Goesenaar (23) Lovende woorden voor burgemeester Sluis /fl&TA 10 ZE Ongehinderd app voor een toegankelijk Terneuzen Kijk snel op DELTA.nl/niettezuinig HERTJE VERSTOTEN Je mag voor het eerst met de nieuwe auto van je vader rijden en plotseling staat daar een mafkees te schoppen en te slaan tegen die VW. Dan wil je toch zo snel moge lijk wegwezen, zei raadsman Mark Dunsbergen woensdag tegen de Middelburgse rechters. „Vervol gens heb je de pech dat er net een Mercedes aankomt waar je tegen botst." Die cliënt is de 23-jarige Goese naar N.C. Hij verscheen woensdag voor de rechtbank omdat hij op 3 juni 2015 met hoge snelheid in reed op een voetganger, aldus de aanklacht van het Openbaar Mi nisterie. Hij reed die dag over de Marconistraat in Goes en zag dat iemand enkele meters voor het zebrapad de weg overstak. „Ik sprak die man aan, waarna hij agressief reageerde. Hij sloeg en trapte tegen de auto en spuugde." C. raakte, zei hij tegen de rechters, in paniek en wilde zo snel moge lijk weg. Daarop reed hij zonder te kijken achteruit en raakte een Mercedes in de flank. „Ik schrok daar zo van dat ik vervolgens in paniek vooruit reed." Daar be vond zich echter de belager die op de neus van de VW belandde. Toen C. dat zag zou hij direct heb ben geremd waarna hij de auto stil zette en beduusd uitstapte. Dunsbergen: „In een kleine twee minuten veranderde het leven van mijn cliënt totaal. Plotseling was hij een verdachte die de nacht moest doorbrengen in een politie cel wegens poging tot doodslag." Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk antwoordde dat het OM de Goesenaar geen poging tot doodslag meer ten laste legt. „Ik kan zelfs niet bewijzen dat er opzet in het spel was. Want de verdachte In een kleine twee minuten veranderde het leven van mijn cliënt totaal verklaart dat in paniek zijn voet van de rem schoot." De officier vindt dat hij wel kan bewijzen dat C. de verkeerswetten overtrad door het veroorzaken van een gevaarlijke situatie. „Want hij reed de Mercedes aan en de voet ganger." Suijkerbuijk eiste daarop een boete van 750 euro en een rij ontzegging van twee maanden. Dunsbergen pleitte voor vrij spraak. Hij verwees naar een film pje van het incident dat op Dum- pert.nl staat. Hij stelde dat de me ning van de rechters niet vervuild mag worden door dat filmpje dat slechts zeven seconden laat zien van een incident dat langer duurt. Betrokken, constructief, geïnteres seerd, oprecht, humoristisch. En zeker niet iemand die 'alleen even op de tent kwam passen'. Lovende woorden horen bij een vertrek, maar gisteren waren ze zeer ge meend. Cammaert vulde de leegte in die ontstond na het vertrek van Annemiek Jetten, begin dit jaar. Zijn opvolger, Marga Vermue, be gint morgen. Cammaert wist zich in die korte tijd populair te maken. De burgemeester, met zijn ont spannen en aimabele houding, toonde zich betrokken en geïnte resseerd in mensen en zaken. Hij had het zichzelf gemakkelijk kun nen maken door hete aardappels door te schuiven naar zijn opvol ger, maar beet zich juist vast in complexe dossiers en wist veel plooien in met name handha- vingsdossiers glad te strijken. Cammaert oogstte er waardering mee. De lovende woorden, maar vooral de grote opkomst bij zijn af scheidsreceptie, waren het bewijs. TERNEUZEN Kijken of dat ene restaurant rolstoeltoegankelijk is, of dat er een ringleiding voor slechthorenden aanwezig is in het museum. Lichamelijk gehandi capten kunnen voortaan via een app zien welke (openbare) gebou wen, horecagelegenheden, attrac ties en winkels in Terneuzen voor hen toegankelijk en gebruiks vriendelijk zijn. Via de Ongehin derd app en de website kunnen mensen met een beperking snel zien waar ze moeten zijn of juist niet. Een keuringsteam heeft de af gelopen tijd 1 veel (openbare) ge bouwen bezocht in Terneuzen. De app werd gisteren gelanceerd in Terneuzen. donderdag 5 oktober 2017 WA KAMPERLAND In na tuurgebiedje de Goud plaat bij Kamperland is sinds enige tijd een op vallend tafereel te zien. Een jong hertje heeft zich ogenschijnlijk aan gesloten bij een kudde koeien. 'Identiteitscri sis', grapt een bezoek ster van de Goudplaat, die een foto en video op Instagram plaatste. „We zien dit al een week", zegt Hans van der Weele van Staats bosbeheer. „Voor ons is het ook nieuw." Het spitser damhertje, een jaarling, is volgens Van der Weele waarschijn lijk verstoten. Een na tuurlijk proces, legt hij uit. „De bronsttijd komt eraan, dan worden jonge bokken omwille van de concurrentie op afstand gehouden. Hij zag toen vermoedelijk de koeien en dacht: hee, dat ziet er leuk uit, dan ga ik daar maar bij lopen." FOTO DENNIS BOTH De officier van justitie kan niet bewijzen dat er sprake was van opzet toen een Goesenaar in 2015 inreed op een plaatsgenoot. Emile Calon Middelburg -Advocaat Mark Dunsbergen Uitspraak 18 oktober. „Die Cammaert, da's een goeie! Die snapt het tenminste! Kun je die niet hier houden?" Raadslid Sjaak Quaak hoorde het de af gelopen tijd regelmatig op straat. Nee, dat laatste lukte niet. Daarom nam Cammaert gisteravond afscheid van de ge meente Sluis. Martijn de Koning Sluis Meer informatie: ongehinderd.nl Nu de eerste 4 maanden vanaf 53,5e p/mna verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38