Twee jaar geëist voor verkrachting van meisje u 9 Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk vindt dat twee oud-inwo ners van Vlissingen veroordeeld moeten worden voor verkrachting van een minderbegaafd meisje (17). Hij eiste een celstraf van 24 maan den, waarvan tien voorwaardelijk, tegen de broers D.G (35) en E.G (27) die nu in België wonen. Volgens het Openbaar Ministerie vond de verkrachting op 16 april 2013 plaats in een auto in de buurt van Serooskerke (W). Het meisje had via sociale media contact met de jongste broer. Hij haalde haar op bij een opvanghuis van Juvent in Middelburg. Ze stapte bij hem in de auto en zag toen pas dat er nog twee ande ren in de Peugeot zaten. Vervolgens gingen ze wat rijden, waarna het meisje in de auto werd ontkleed en verkracht door D. Het meisje ver klaarde dat de anderen haar ook wilden misbruiken, maar dat uit eindelijk niet deden omdat ze na de eerste verkrachting hevig bloedde. Suijkerbuijk zei dat niet duidelijk is geworden wie de derde verdachte is. „Hij is mogelijk gevlucht naar Turkije." Maar hij is ervan overtuigd dat de twee broers schuldig zijn. „Zij is opgehaald om gebruikt te worden. Zij is uitgezocht om seks mee te hebben." De beide verdachten waren niet aanwezig in de rechtbank. Hun ad vocaten Natasja Wouters en Kera Durdu pleitten voor vrijspraak van de beide mannen, omdat er geen Die twee verdachten liegen tegen de klippen op overtuigend bewijs is dat ze zich aan het misdrijf schuldig hebben gemaakt. De broers ontkennen dat ze haar misbruikt hebben. Ze zouden al leen een rondje met haar hebben gereden over Walcheren en haar daarna weer thuis hebben afgezet. De jongste broer had wel een af spraakje gemaakt met haar maar toen ze elkaar zagen wist hij, aldus Wouters, dat het niets zou worden. Om een teleurstelling te voorko men, namen ze haar mee voor dat rondritje. „Maar meer ook niet." De officier stelde dat het meisje geen enkele reden had om te liegen over de verkrachting. Hij zei dat al lerlei details van haar verhaal klop pen. „Van de blikjes cola die de drie dronken bij een benzinestation in Grijpskerke tot en met het tijdstip waarop ze werd opgehaald en weer thuis gebracht." Hij erkende dat het haar woord is tegen dat van de twee broers. „Maar die twee verdachten liegen tegen de klippen op." Uitspraak 18 oktober. doop van een nieuwe sleepboot in Terneuzen. Eerst loopt Evi ster renkok Sergio Herman tegen het lijf. Een BN'er, wat doe jij hier, vraagt ze verrukt. 'Ik woon hier', is het antwoord. Dat is ook de enige tekst die Ser gio heeft. En nee, Evi lust geen mossels. Vervolgens mag ze de boot dopen, omdat ze niemand anders konden vinden. Ze houdt een vurige toespraak over de gevaren van het water en de Ramp van 1 januari - pardon: 1 fe bruari 1953. Waar heeft dat meisje het over, zie je de aanwezige Zeeu wen kijken. Het komt nog goed hoor, met Evi. Maar voor zij eindelijk in de armen van stoere Stijn wordt gesloten, is iedereen al hopeloos verliefd ge worden op dat onder de Wester- schelde weggestopte landje. PREMIERES PZC ONLINE Shit, vergeten te drinken giste renavond dus kan mijn kater niet verwennen. #dierendag donderdag 5 oktober 2017 Advocaten vragen om vrijspraak voor twee mannen die verdacht worden van verkrachting van een Middelburgs meisje. „Er is geen enkel bewijs tegen hen." Emile Calon Middelburg - Wilfred Suijkerbuijk, officier van justitie Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie rj facebook.com/depzc @pzcredactie op Zeeuws-Vlaanderen Evi (Katja Herbers) en Stijn (Maarten Heijmans) ontdekken de geneugten van de Zeeuwse wateren. Première Amsterdam Maandag 9 oktober, Pathé Tuschinski, vanaf 20.00 uur, hele cast aanwezig, met after party live optreden van Rob Dekay (titelsong). Premières Terneuzen Dinsdag 10 en woensdag 11 ok tober, Scheldetheater, vanaf 19.30 uur, per avond zijn een aantal acteurs en crew-leden aanwezig. De film gaat met circa 120 ko pieën uit. In de regio is vooraf ruim 110.000 euro ingezameld. Regie: Jelle de Jonge. Hoofdrol len: Katja Herbers, Maarten Heij mans. Co-producenten: Jan Lie- vens en Nynke van der Ploeg. DOWNLOAD ONZE APP Altijd en overal de PZC kunnen lezen? Download onze app op je smart- phone, en je hebt direct toegang tot het laatste nieuws uit jouw regio en de rest van Zeeland, én alles op het gebied van Zeeuwse sport, plus en binnen- en buitenland! Het laatste nieuws ver schijnt het eerst in onze app, en als het echt be langrijk is, sturen we je (als je wilt, natuurlijk) een pushbericht. Mooie mee valler: de PZC-app is hele maal gratis! Klinkt goed? Je vindt onze app op Google Play en in de iStore! TWITTER Daan Jongen @Daanjongen Pech voor Daan (en de kater van Daan), maar verder was het op de sociale media gis teren nauwelijks te missen dat het dierendag was. Vele baasjes dachten ook online even aan hun dier. Ook po pulair: de hashtag #Anim- alStars, waar de naam van een bekende Nederlander werd omgebouwd om een dier te bevatten. Zo doken onder meer Beert Wilders, Thierry Pauwdet en Biggit Schuurman op... ONLINE TOP-5 1. Dode in het water aan de Westwal is 83-jarige man 2. Winkeluitbaatster (57) vermoord in eigen winkel in Zelzate 3. Meisje aangereden, treinverkeer tussen Goes en Kruiningen urenlang verstoord 4. Duitse vrouw (50) ver mist op vakantieadres in Oostkapelle 5. Gevonden jas volgens politie 'zeer waarschijnlijk' van vermiste Anne Evi speecht bij de doop van de Multratug 29.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37