'Goed plan voor gebruik sportaccommodaties' num-imm 6 Medewerkers zorgloket in onzekerheid Onzekere deal over Willem III Het personeel van Porthos werkt voor de drie gemeenten, maar is for meel in dienst van de gemeente Veere. Daarom komt de onderne mingsraad van Veere nu op voor de belangen van de medewerkers. De or dringt er bij de drie gemeentera den op aan snel zekerheid te geven over 2018. Het personeel van het zor gloket worstelt met twee grote vra gen: heb ik volgend jaar nog een baan, en wat houdt die baan dan in? Die onzekerheid is schadelijk. En dat geldt ook voor de manier waarop door de Walcherse politici over (het personeel van) Porthos is gesproken, stelt de ondernemingsraad. Wethouder Saskia Szarafinski er kende gisteravond bij de raadscom missie maatschappelijke zaken in Middelburg dat er onrust is onder het personeel. „Die is voor een be langrijk deel ontstaan door het be sluit van de gemeenteraad van Mid delburg, en daarna die van Vlissin- gen. De mensen hebben last van deze discussies en de veranderende werkwijze. Dat heeft al geleid tot een hoger ziekteverzuim." Een besluit nemen is dus het be ste. Daarom wil Middelburg voor 2018 ook extra geld geven om perso- De veranderende werkwijze heeft al geleid tot hoger ziekteverzuim neel in dienst te kunnen houden. „Veere en Vlissingen hadden al voor twee jaar geld beschikbaar gesteld. Wij moeten nog een jaar bijlappen. Dat is in het belang van het perso neel, maar ook van onze inwoners die zorg nodig hebben. Die moeten niet tussen wal en schip vallen." Een duidelijk antwoord op de vraag hoe hun werk er in 2018 uit gaat zien, zullen de medewerkers van Porthos niet zomaar krijgen. De drie gemeenten hebben elk een an der idee over wat Porthos moet gaan doen en op welke plek de mensen gaan werken. Daarom ziet Middel burg 2018 als een 'overgangsjaar' waarin 'geëxperimenteerd' moet worden. Szarafinski: „Die nieuwe organisatie staat er niet in één klap." Bovendien wil de wethouder ruimte houden om te kunnen blij ven samenwerken met Veere en Vlissingen. „Als we nu alles dicht timmeren, geef je hen geen kans. Dan kun je nu al beter zeggen: we doen het zelf wel." „Ik vind het een gigantisch goed rap port, waarin eindelijk spijkers met koppen worden geslagen. Organisa ties uit de wereld van sport, welzijn en onderwijs kunnen gezamenlijk ruimtes gebruiken om de bezet tingsgraad te optimaliseren. Die in tegrale visie is noodzakelijk", liet Stroo dinsdagavond tijdens de ver gadering van de Sportraad horen. De leden van de Sportraad kun nen nog geen advies geven, omdat alleen dagelijks bestuurders het on derzoeksrapport mochten inzien. Vertegenwoordigers van sportclubs (en twee gemeenteraadsleden) wa ren enigszins teleurgesteld, omdat zij hadden verwacht te vernemen wat het plan voor hun vereniging in petto heeft. Het rapport wordt ech ter pas in december aan toekomstige gebruikers van accommodaties ge presenteerd. Zo lang hoeven de clubbestuurders niet te wachten, omdat 12 oktober een, openbare, ad viesraadsvergadering op de rol staat. De gemeenteraad krijgt dan een presentatie over de ideeën van het onderzoeksbureau alvorens het plan met clubs en gemeentebestuurders wordt besproken. Gezamenlijk gebruik is noodzaak in accommodaties www.jagertolhoek.nl WEBER POEDER TEGELLIJM 25 kg WEBER PASTA TEGELLIJM 16 kg 'weber Van Wamelweg 4 A/C Industrieweg 11 Livingstoneweg 40 Bergen op Zoom Vlissingen Goes Tel. 0164-242096 Tel. 0118-410444 Tel. 0113-246690 Vlissingen heeft een oplossing om van het huurcontract van de Willem III kazerne af te komen. Maar hoe duur die oplossing wordt, is pas duidelijk als de ka zerne verkocht is door eigenaar woningcorporatie L'Escaut. „Dat kan nog in de papieren lopen", erkent wethouder Sem Stroos- nijder. Vlissingen zit nog 31 jaar vast aan de huur van de kazerne aan de Oranjestraat, hoewel alle on derhuurders van het voormalige cultuurhuis al vertrokken zijn. L'Escaut wil van het gebouw af, omdat het geen brood ziet in ap- partementenbouw in het pand. De afspraak is nu dat de ge meente het verschil betaalt tus sen de boekwaarde en de ver- koopprij s, die waarschij nli jk veel Dat kan nog in de papieren lopen lager uitvalt. Hoeveel de boek waarde is, geeft Stroosnijder niet prijs. „Maar het verschil dat we moeten bijleggen tussen ver koopprijs en boekwaarde is zeker aanzienlijk minder dan de dik twee miljoen die we nog aan huur zouden moeten betalen", stelt Stroosnijder. De gemeente denkt mee over nieuwe bestem mingen voor de kazerne. Dat kan 'alles zijn behalve harde horeca'. IN DE REGIO Bijeenkomst blinden en slechtzienden Expositie Agnes den Hartogh Lezing MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 5 oktober 2017 WA Personeel Porthos ziek van politiek De medewerkers van zorgloket Porthos moeten zo snel mogelijk weten wat hun werk volgend jaar inhoudt. De onzekerheid door po litieke verdeeldheid op Walcheren knaagt enorm, verhoogt de werk druk en leidt tot een hoger ziekte verzuim en vertrek van personeel. Maurits Sep Middelburg -Wethouder Saskia Szarafinski Voorzitter André Stroo van Sport raad Vlissingen is blij met het door onderzoeksbureau Newae gemaakte accommodatie rapport. Hij prijst vooral het voor gestane gezamenlijk gebruik van veel accommodaties. René Hoonhorst Vlissingen - André Stroo, Sportraad Voor het plaatsen van keramische wand- en vloertegels Voor het verlijmen van vele soorten keramische tegels Deze aanbieding geldt tot 30-10-2017 BOUWMATERIALEN jaa>. Claudia Sondervan Vlissingen -Sem Stroosnijder, wethouder MIDDELBURG Maculavereniging regio Zeeland houdt een informatiebij eenkomst in Mid delburg op vrijdag 6 oktober. Karei Raven van Solutions Radio geeft informatie over het gebruik van de Webbox, een hulpmiddel voor blinden en slechtzienden. De bijeenkomst vindt plaats tussen 15.00 en 17.00 uur bij Wijkcentrum Het Palet. Aanmelden is nood zakelijk via Catrien Dijke (0118-602220, dijko@zeelandnet.nl) of Mies Bezemer (0118-638748, 06- 22469206, mies.be- zemer@gmail.com). VLISSINGEN Agnes den Hartogh exposeert tot en met woensdag 1 no vember in boekhan del 't Spui in Vlissin gen. De expositie heet 'Vlissingen ontmoet Italië' en bestaat uit tekeningen van het dagelijkse leven en bijzondere momen ten in Vlissingen. MIDDELBURG Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit houdt vandaag de zesde lezing van de lezingencyclus Mid delburg - 800 jaar stad. Deze lezing, met als spreker Je- anine Dekker, heeft als thema: "Bij leven en welzijn - de staat van het volk" en gaat over de so ciale kant van Mid delburg. ledereen is vanaf 19.30 welkom in de aula van ZB Planbureau in Mid delburg. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Drvkkery en kosten 10,00 euro per stuk. PLANTENRUILBEURS MIDDELBURG Kwekerij Overwater in Middelburg houdt op zaterdag 7 oktober een herfstplantenruilbeurs. Alle soorten tuinplanten, goed gewortelde stekken en kleine struiken zijn welkom. Graag voorzien van een label met de naam, soort en kleur van de plant. Voor beginnende tuiniers en voor niet-leden kunnen de aangeboden planten, samen met een advies van ervaren tuiniers, een start zijn van hun tuinhobby. De beurs start om 11.00 uur. Planten aanleveren kan vanaf 10.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.walcheren.groei.nl. archieffoto arboretum AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur - Bewegen voor 55+; 17.30-18.30 uur - Pilates BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30- 17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en sjoelen GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur - Hand- werkclub MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG Zuiderkerk, 09.00- 15.00 uur - Twee dehands kleding- beurs met kinder en/of tienerkleding en speelgoedbeurs; Plein 40,10.00- 16.00 uur - Bro- cante markt; 't Zwin 1,10.00-12.30 uur - Gratis inloopspree kuur Budgetcoach Zeeland; Porthos, Sint Se- bastiaanstraat 12, 13.30-15.30 uur- Start cursus 'om gaan met iemand met dementie'; Damplein 12a, 14.30 uur - Piet Karman presenteert zijn nieuwe boek 'Kerk volk'; Bowling- en partycentrum De Kruitmolen, Kruit- molenlaan 129, 19.00-22.00 uur- Repair Café; ZB, 19.30 uur - Lezing Jeanine Dekker met als thema 'Bij leven en welzijn'; De Spot, Bedde- wijkstraat 15, 20.00 uur - Optreden Kim Janssen OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur-Weke lijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te bren gen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34