PvdA: ondersteun arbeidsmigranten Een vol programma 4 Brandweermensen zijn geen goede acteurs. Ze zijn wel goed in het bestrijden van een brand, lieten ze tijdens een oefening in een Goese woonwijk zien. In de Cort van der Lindenstraat in Goes was gisteravond brand ontstaan in een rijtjeswoning. Twee bewoners waren nog binnen. Dat was het scenario waar de brandweerpost Goes-Troelstra- laan mee te maken kreeg. Het ging om een oefening, waarbij het bij zondere was dat die niet op de ka zerne plaatsvond, maar in een woonwijk. Door in de wijken zelf te oefenen wil de brandweer Zeeland bewo ners kennis laten maken met het werk van de brandweer en aandacht vragen voor brandveiligheid in en rondom huis. De fictieve brand trok weliswaar tientallen belangstellen den, maar dat zouden er hoogst waarschijnlijk veel meer zijn ge weest als er echt een rijtjeswoning in lichterlaaie zou staan. „U denkt misschien: dat overkomt mij niet, maar dit jaar is de brandweer in Zee land al ruim honderd keer gealar meerd voor een woningbrand", hield ploegleider en bevelvoerder Jan-Willem Vermeulen van de post Troelstralaan het publiek voor. Daarbij waren 17 gewonden en een dode te betreuren. „In de helft van de gevallen waren geen rookmel ders aanwezig", aldus Vermeulen. Hij nam de wijkbewoners vanaf de melding mee in het handelen van de brandweer. Met licht- en rookeffecten leek het of het huis daadwerkelijk in brand stond, wat een aantal kinderen toch wel span nend vond. Volgens Vermeulen neemt het uitrukken op zijn snelst drie tot vier minuten in beslag. Brandweermensen moeten vaak vanuit hun werk of vanuit huis eerst naar de kazerne. Gisteren leek het allemaal wat langer te duren. „Een ergernis van de chauffeurs is dat het soms lastig is om langs ge parkeerde auto's te komen", zei Vermeulen. Van de woning stond inmiddels ook de bovenverdieping in brand, toen de tankautospuit ar riveerde. De bemanning deed alles op het gemakje, om het publiek zo goed de werkwijze te laten zien. Uiteindelijk werden de twee 'slachtoffers' uit de woning ge haald. Een toeschouwer noemde het 'toneelstuk' interessant en leer zaam. „Vooral dat je dus rookmel ders moet hebben." WEEK VAN DE VEILIGHEID De brandweer opent zaterdag de Week van de Veiligheid POMPOENEN HALLOWEEN Volgens fractievoorzitter Kees Ver burg hebben gemeenten in het Westland en Limburg positieve er varingen met zo'n meldpunt. Immigranten die zich hier vesti gen, vallen volgens hem vaak bui ten de boot. Omdat ze uit de EU komen is een inburgeringscursus niet verplicht, maar ze lopen wel een grote taalachterstand en ge brek aan kennis op, stelt Verburg. De PvdA heeft het voorstel ge toetst bij Portugese verenigingen in Reimerswaal en bij de ambtena ren. „Daaruit blijkt dat er grote be hoefte is aan zo'n informatiepunt. De Portugese verenigingen krijgen nu dit soort vragen maar zijn hier niet op ingericht. Het gemeente huis ook niet, daar men hier aan loopt tegen een taalbarrière." 112 NIEUWS Tiener in beeld voor inbraken Duitse vrouw (50) vermist Dode man in Goese vijver BRANDWEER OEFENING donderdag 5 oktober 2017 Leo de Jonge van de brandweer informeert over brandmelders. Mensen uit de wijk nemen een kijkje, foto sjohan van der heijden Brand is geen toneelstukje Luc Oggel Goes MIDDELBURG De brandweeroefening in Goes was een voorproefje van de Zeeuwse Week van de Veiligheid. Vanaf zaterdag is er een reeks activiteiten waaraan alle instan ties die in Zeeland met veiligheid te maken hebben mee doen. Niet alleen de brandweer, maar ook de politie, de GGD, het water schap en de ZLM. Een brandweerwed strijd in Sluis vormt aanstaande zater dag de opening van de veiligheidsweek. 32 Brandweerploe gen, met in totaal tweehonderd vrijwil ligers, doen mee aan deze vaardigheids toets die bij De Keure aan de Kloos terstraat wordt ge houden van 07.00 tot 19.00 uur. Een greep uit het programma van de rest van de week: Waterschap Schel- destromen geeft maandag vanaf 19.30 uur een col lege dijkveiligheid in het kantoor in Mid delburg. Deze colle ges worden her haald in Zierikzee (19 oktober) en Goes (25 oktober). Aan- melden via commu- nicatie@schelde- stromen.nl. Het wa terschap heeft ver der voor woensdag een 'interactieve bustoer' gehouden vanuit Driewegen. Ook hiervoor dient men zich aan te mel den. De ZLM geeft aan middelbare scholieren van 15 tot 17 jaar op dinsdag, woensdag en don derdag in Omnium in Goes voorlichting over veiligheid in het verkeer. Het pro gramma bestaat uit discussie- en prak tijkopdrachten waar bij ze zelf ook achter het stuur gaan zit ten. De politie speelt op donderdagavond via social media het spel 'Boef in de wijk' in de wijk Bossenburgh in Vlissingen. Zater dagmiddag 14 okto ber is er open dag van de brandweer in Vlissingen (Olympia- laan) en Sint Maar tensdijk. Het volledige programma van de veiligheidsweek is te vinden op: zeelandveilig.nl/vei- ligheidsweek/pro- gramma. KAMPERLAND Vakantiereus Roompot maakt werk van Hallo- ween. Om kinderen van gasten dinsdag 31 oktober de stuipen op het lijf te jagen, heeft het recreatiebedrijf tienduizend pompoenen laten aanrukken. Die dag begint met een griezelparade met huis mascotte Koos Konijn. Ook is er een knutselclub en kunnen kin deren pompoenen 'een gezicht' geven, fotojohanvanderheijden Arbeidsmigranten die zich per manent vestigen in Zeeland, ver dienen betere begeleiding van uit de gemeente. Dat vindt de PvdA in Reimerswaal. De partij komt met een voorstel om een informatiepunt voor arbeidsmi granten in te richten op het ge meentehuis waar bijvoorbeeld Pools, Portugees of Engels wordt gesproken. Joeri Wisse Kruiningen PC ZIERIKZEE Een 16-jarige jongen uit Zierikzee is dins dag opgepakt voor meer dere woninginbraken waar bij ook auto's zijn gestolen. De tiener zou betrokken zijn bij een tiental inbraken in vakantiewoningen in Domburg en Kamperland en woningen in Gapinge, Kruiningen en Nieuwdorp. Daarbij werden ook auto's gestolen. In september ar resteerde de politie al vier verdachten. Hun voorarrest is met 90 dagen verlengd. De recherche sluit meer aanhoudingen niet uit. OOSTKAPELLE Een 50-ja- rige Duitse vrouw is sinds maandag vermist in Oost- kapelle. De vrouw, ge naamd Gaby Schlusser, vertrok op een huurfiets vanaf haar vakantieadres en is sindsdien spoorloos. De vrouw is 1,68 meter lang en heeft blond haar. Ze draagt een blauwe of zwarte broek en blauwe sportieve wandelschoenen. Ze heeft een felblauwe rugzak bij zich. Ze vertrok op een witte gehuurde Ga zelle-fiets met huurstickers op het achterspatbord van campingverhuur Het Den nenbos uit Oostkapelle. Mensen die meer informa tie hebben, kunnen contact opnemen met de politie. GOES In de Veste aan de Westwal in Goes is gister ochtend het stoffelijk over schot gevonden van een 83-jarige Goesenaar. De man werd vermoedelijk onwel en belandde in het water. „Hij is een natuurlijke dood gestorven", meldt de poli tie. „Er is een fiets gevon den, maar het is niet be kend of die van de man is." Het lichaam van de man werd rond 06.30 uur in het water ontdekt door een voorbijganger. Die alar meerde de politie. Meer dere agenten en forensisch onderzoekers kwamen ter plaatse. De familie van de man is in gelicht. I TESTJE ROOKMELDER'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32