Ondernemers en clubs spelen in op staking in het basisonderwijs De staking in het basisonderwijs zorgt voor extra activiteiten buiten de klaslokalen om de kinderen een dagje bezig te houden. donderdag 5 oktober 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Jaarlijks komen er 400 riviercruiseschepen naar Zeeland. Moeten dat er meer worden? Juffen en meesters moeten weten wat een goed kinderboek is. En hoe belangrijk het blijft dat kinderen opgaan in verhalen. Giste ren kwamen in boekhandel de Drvkkery in Middelburg honderd eerstejaars Pabo-stu denten van de HZ bijeen om in het kader van de Kinderboekenweek enthousiast gemaakt te worden voor verhalen lezen en vertellen. De uit Vlissingen afkomstige Marco Kunst, kinderboekenschrijver en filosoof, gaf de aanstaande meesters en juffen tips. De mid dag werd georganiseerd door HZ Cult en de Pabo. Volgens Marjolein Struys en Monique de Jonge - van den Berg, ambassadeurs van HZ Cult, wordt het 'in verhalen denken' een vast onderdeel van het lesprogramma op de Pabo. FOTO RUBEN OREEL Theo Giele Vlissingen Extra kinderfilms in de bioscoop, topdrukte in de speeltuin en speci ale activiteiten bij de sportclub. De staking in het basisonderwijs zorgt vandaag voor stilte in klaslokalen, maar voor grote drukte en extra omzet daarbuiten. Om wat voorbeelden te noemen: hockeyclub Walcheren in Vlissin gen houdt onder 'schooltijd' de jonge leden bezig met een clinic. CineCity vertoont in Terneuzen en Vlissingen meer kinderfilms en in speeltuin 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke is het volle bak. In boekhandel De Drvkkerij in Mid delburg lezen medewerkers tussen drie en vijf voor uit bekroonde kin derboeken. Bij 't Klok'uus is het vandaag alle hens aan dek. De speeltuin heeft 'heel veel reserveringen' zegt mede-eigenaar Anne-Marie Lo- kerse. „Toen bekend werd dat ge staakt zou worden, kregen we gelijk allerlei appjes van vrienden en ken nissen dat het voor ons een drukke dag zou worden." Die voorspelling is uitgekomen, 't Klokuus heeft voor vandaag extra personeel inge huurd. Cine City twitterde gisteren op de stakingsdag 'de leukste kinder films' te laten zien. „We zijn op de staking ingesprongen. We vertonen alles we aan kinderfilms in huis hebben", zegt manager Sander Ver donk. Er draaien in Terneuzen en Vlissingen morgen liefst zeven kin- der- en jeugdfilms, drie meer dan op vrijdag. In totaal zijn vandaag overdag dertien voorstellingen in Vlissingen en acht in Terneuzen, twee keer zoveel als op vrijdag. De kinderopvang in Zeeland heeft op veel plaatsen de buiten schoolse opvang de hele dag open gesteld. Een stormloop blijft echter uit. „Het verschilt sterk per locatie", zegt Rianne Vons, directeur-be stuurder van Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. „In Axel is het veel drukker dan anders." Aan ou ders die geen klant zijn is het aan- Een stormloop op de buitenschoolse opvang is uitgebleven bod gedaan hun kind(eren) naar de buitenschoolse opvang te brengen, maar hiervan wordt volgens Vons slechts mondjesmaat gebruik ge maakt. Bij de buitenschoolse opvanglo- caties van de Kinderopvang Wal cheren komen vandaag niet meer, maar de helft minder kinderen. Maar de kinderen die komen, zijn er de hele dag. Veel ouders hebben of een dagje vrij genomen of een andere oplossing gevonden. Kibeo (Bevelanden en Schouwen-Duive- land) heeft wel wat extra aanmel dingen. De bezetting vandaag is volgens Kibeo vergelijkbaar met een rustige vakantiedag. Vanochtend begint om negen uur een korte manifestatie van de Zeeuwse leerkrachten in de Zee landhallen in Goes. Zo'n 500 leer krachten hebben zich aangemeld. Daarna vertrekt een delegatie met vier bussen naar het landelijke pro test naar het Zuiderpark in Den Haag. De leerkrachten eisen een beter salaris en een investering in het onderwijs om de werkdruk te verlichten. It ZEELAND 2 Juffen meesters Topdrukte buiten leslokalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29