24 Hij heeft 86 wedstrijden voor Spanje gevoetbald, is met de natio nale selectie wereld- en Europees kampioen geworden en vormt sa men met Sergio Ramos een van de beste centrale defensieduo's in het voetbal. Maar Gerard Piqué, en niet tegenstander Albanië, zal morgen avond in Alicante de grote vijand van het publiek zijn. De speler bij wie elk balcontact met een strie mend fluitconcert gepaard zal gaan. Mits hij speelt. De 30-jarige verdediger van FC Barcelona werd twee jaar geleden al eens uitgefloten in Alicante. Het was de vierde wedstrijd van Spanje op een rij waarin dat gebeurde. Aanleiding was een badinerende uitlating van Piqué jegens Real Ma drid tijdens de viering van het kampioenschap van Barga in 2015. Dat werd hem in steden als León, Oviedo, Logrono en Alicante, met meer fans van Real dan van Barca, niet in dank afgenomen. Na een periode van relatieve rust - hoewel Piqué overal in Spanje nog werd uitgefloten - is de jacht van het Spaanse publiek op de nummer 3 van La Roja deze week weer in alle hevigheid losgebarsten. 'Piqué, klootzak, Spanje is je land', schreeuwden de toeschouwers hem dinsdag in Madrid toe. Dat was nog het meest vriendelijke. Het was geen moment stil in de 25 mi nuten dat de training duurde. Aanleiding is het ernstige con- respecteer de mening van anderen, ook van de mensen die vinden dat de Catalanen geen recht hebben te stemmen. Ik vind dat we wél mo gen stemmen, of het nu voor of te gen de onafhankelijkheid is." Overtuigingen Veel vragen gingen erover of hij zich, met zijn overtuigingen, nog wel een speler voor de Spaanse se lectie vindt. „Ik speel al 15 jaar voor nationale selecties, dit is mijn fami lie. Er bestaat geen officiële Cata laanse selectie, Spanje is het land waarvoor ik speel." Wel heeft hij weieens twijfels gehad, maar dat komt door die onophoudelijke fluitconcerten. „Soms heb ik erover gedacht een stap opzij te doen, maar dan zou ik de mensen gelijk geven die vinden dat dat gefluit de enige oplossing is, en dat wil ik hen niet gunnen." Ook ontkende hij elk probleem met zijn partner centraal achterin bij Spanje, Real-speler Sergio Ra mos, een fervent voorstander van de eenheid van Spanje, zoals hij dinsdag via een tweet nog eens liet merken. „Dat zijn allemaal leugens, we hebben een uitstekende ver houding", aldus Piqué. „We begin nen binnenkort zelfs samen een onderneming." Bondscoach Julen Lopetegui, een Bask, heeft Piqué al zijn volledige steun gegeven. „Piqué heeft met Spanje altijd op een hoog niveau ge speeld, op zijn inzet is nooit wat aan te merken geweest." Beiden had den dinsdag een lang gesprek over de situatie. „We zijn niet gek, we beseffen allebei dat dit een onaan gename situatie is." Dat zou de enige reden kunnen zijn waarom hij Piqué morgen, tegen een min dere tegenstander als Albanië, in de dug-out laat. Gerard Piqué (rechtsboven) blijft voorlopig gewoon deel uitma ken van de Spaanse selectie, foto photo news flict dat is gerezen nadat Catalonië zondag een onwettig referendum voor de onafhankelijkheid hield. Al vooraf, via zijn twitteraccount met 16,5 miljoen volgers, verdedigde Pi qué het recht van de Catalanen om over hun toekomst te kunnen stemmen. Zelf stemde hij, afkom stig uit een klein dorpje in het Ca talaanse binnenland, ook. En toonde hij even later zijn emoties vanwege het politiegeweld dat te gen de kiezers was gebruikt en be schuldigde hij de Spaanse premier Rajoy ervan te 'liegen'. „Als een ober, een journalist en Ik gun het de Spaanse fans die denken dat fluiten de enige oplossing is niet dat ik stop een mecanicien over politiek mo gen praten, waarom een sporter dan niet?", vroeg Piqué zich giste ren af tijdens een persconferentie in Alicante. „Wij voetballers zijn ook personen, met onze eigen pro blemen en ideeën. Iedereen heeft zijn mening, het is onmogelijk dat we allemaal hetzelfde denken. Ik UITSLAGEN va. t. w w Budapest: parel aan de Donau Boek nu op oad.nl/lezersreis of C0547 28 44 88 (ma -Z3.) Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. U donderdag 5 oktober 2017 GO 'Waarom zou ik niet over politiek mogen praten?' Een korte training van Spanje, eergisteren in Madrid, was één groot concert van gefluit en be ledigingen tegen Bar$a-speler Piqué. Het Catalaanse conflict beheerst nu ook de 'seleccióri. Edwin Winkels Barcelona —Gerard Piqué (30) TENNIS Peking (Chn). China Open. Mannen, tweede ronde: Dimitrov (Bul/3) - Del Potro (Arg) 7- 6(6) 7-5, Darcis (Bel) - Lajovic (Ser) 6-3 6-4, Kyrgios (Aus/8) - M. Zve- rev (Dui) 3-6 6-2 6-2, Bautista (Spa/5) - Bedene (Gbr) 6-0 4-0 Opg. Vrouwen, tweede ronde: Svitolina (Oek/3) - Barty (Aus) 6-4 6-2, Gar cia (Fra) - Mertens (Bel) 7-6(4) 6-4, Peng S (Chn) - Niculescu (Roe) 6-3 6-2, Ostapenko (Let/9) - Stosur (Aus) 6-3 7-5. Derde ronde: Halep (Roe/2) - Sharapova (Rus) 6-2 6-2. Tokio (Jap). Japan Open. Mannen, eerste ronde: Dolgopolov (Oek) - Medvedev (Rus) 6-1 6-2. Tweede ronde: R. Harrison (VSt) - Anderson (ZAf/5) 6-31-6 7-6(2), Cilic (Kro/1) - Uchiyama (Jap) 6-3 6-4. ZEILEN Barcelona (Spa). EK Laser, Laser Radial. Laser Radial, stand na twee races: 1. Bouwmeester 4 punten, 2. Barwinska (Pol) 9 punten, Rindom (Den) 11 punten; 12. Jonker 19 pun ten. Laser, stand na twee races: 1. Stepanovic (Kro) 2 punten, 2. Coccoluto (Ita) 3 punten, 3. McKenzie (NZi) 4 punten; 18. Broekhuizen 21 punten; 31. Bos 36 punten. vertrek 23/12 -■ Tijdens deze kerstspecial geniet u van een volledig verzorgde reis naar Budapest. Interessante excursies naar o.a. het Zomerpaleis van keizerin Sissi en een galadiner in het Gundel Restaurant alléén voor Oad gasten. Hoogtepunten Z stadsrondritten o.l.v. Nederlandssprekende gids lichttour Budapest lunch in restaurant Matthias Keller nachtmis in de St. Stephans Basiliek y galadiner in het Gundel restaurant y barokslot Gödöllö o.l.v. Nederlandssprekende gids y candle-light dinercruise met muziek 6-daagse vliegreis va. 999,- y vliegreis Amsterdam-Budapest v.v. transfers per bus verblijf in Hotel Radisson Blu Béke*"" in een 2-pers. kamer y VOLPENSION (ontbijt, lunch of kerstsnack en diner) vele excursies vertrek 23 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24