Latijnse 22 VOETBAL WK-KWALIFICATIE Ruim negen jaar geleden scoorde Ryan Babel voor het laatst namens Oranje. Zaterdag in Borisov moet juist de aanvaller van Besiktas het Nederlands elftal aan doelpunten gaan helpen. 'Ze moeten ons nog niet afschrijven' Kort 'Mis Nederland, de eredivisie' Jonathan Reis (28, foto) denkt aan een terug keer naar Nederland. De ex-spits van PSV en Vitesse speelt in Japan, zit goed in zijn vel en heeft zijn problemen naar eigen zeggen ach ter zich gelaten. „Het liefst zou ik teruggaan naar Nederland. Ik mis het. Vandaag de dag besefik dat ik dom was", aldus Reis tegen VICE Sports. Geen Strootman in Oranje Oranje kan zaterdag tegen Wit-Rusland de finitief niet beschikken over Kevin Stroot man. De middenvelder heeft nog te veel last van de spierblessure die hij zondag opliep bij AS Roma. Een forse bloeduitstorting in zijn bovenbeen belemmerde hem de afgelo pen dagen om met de hersteltraining te be ginnen, zodat de knoop is doorgehakt dat Strootman in Italië blijft, ook als Oranje vol gende week dinsdag de kwalificatiereeks af sluit tegen Zweden. Vonn (nog) niet tegen mannen Lindsey Vonn (foto) mag het op de skipiste voorlopig nog niet tegen mannen opnemen. De 32-jarige Amerikaanse, tweevoudig we reldkampioene en olympisch kampioene af daling, wil minimaal één keer tegen man nen skiën, bijvoorbeeld bij de Olympische Winterspelen in Pyeongchang (2018). Tot dusverre heeft het FIS al haar verzoeken daartoe afgewezen en ook nu stelt het de be slissing uit tot mei (dus na de Winterspelen in Zuid-Korea). Flitsen Te laat Veiling Ronaldo Ryan Babel gaat in Noordwijk ont spannen zitten, legt zijn IPhone midden op tafel en drukt de opna meknop van zijn dictafoon in. Niet alleen de aangeschoven journalist, maar ook de 30-jarige aanvaller van Besiktas neemt het gesprek op. „Ervaring hè", legt hij lachend uit. „Ik heb zo'n opname helaas ook weieens moeten gebruiken. In Spanje werd ik eens verkeerd geci teerd. De journalist liet wat woordjes weg en de hele context van het interview veranderde in iets negatiefs in plaats van iets po sitiefs." Babel had die middag als speler van Deportivo La Coruna terugge- GROEPA Programma keken op zijn tijd als speler van Liverpool. „Het verhaal was toen opeens dat ik kritiek had op Liver pool, maar ik had alleen maar kri tiek op de toenmalige manager. Dat was teleurstellend." Terugblikken En dus neemt de Amsterdammer de gesprekken liever op, om later altijd zijn gelijk te kunnen halen. De periode waarop de Spaanse journalist de aanvaller liet terug blikken, is ook de tijd dat hij nog met regelmaat het shirt van Oranje droeg. Van de 42 inter lands die hij speelde, was hij 26 duels contractspeler van Liver pool. „Het gekke is, in die tijd hield ik echt rekening met Oranje. Ik verkaste halverwege januari Quote van de dag Wanhopig zijn ze, de Argentijnen. Met nog twee duels te gaan hangt het WK in Rusland aan een zijden draad. Er werd al gewisseld van coach - Jorge Sampaoli verving Ed- gardo Bauza - maar zonder veel suc ces. Voor de kraker van vannacht in Buenos Aires tegen Peru (1.30 uur) zoekt Argentinië het nu in klassiek Zuid-Amerikaans opportunisme en achterkamertjeskongsies. Het duel met de ploeg van Feyen- oorder Renato Tapia vindt plaats in donderdag 5 oktober 2017 VOETBAL VOETBAL SKIËN GO II Delastminute- transfer1 van Adrien Silva (Sporting) naar Leicester is de finitief van de baan. De over schrijving was 14 seconden te laat en dus niet rond op 31 au gustus. De En gelse club had protest aange tekend bij de FIFA. n De Duitse ten- nislegende Boris Becker (49, foto) wacht een ge dwongen vei ling van zijn be zittingen. Dit vanwege een opgebouwde schuld van om gerekend 61 miljoen euro. 'Geen nieuwe bladzijde, maar een heel nieuw boek' Mikos Gouka Noordwijk Zaterdag 18.00 uur Zweden - Luxemburg 20.45 uur Wit-Rusland - Nederland Bulgarije - Frankrijk Dinsdag 10 oktober 20.45 uur Luxemburg - Bulgarije Frankrijk - Wit-Rusland Nederland - Zweden gespeeld pt (v-t) 1 Frankrijk 8 17 (15-5) 2 Zweden 8 16 (18-7) 3 Nederland 8 13 (16-11) 4 Bulgarije 8 12 (13-17) 5 Luxemburg 8 5 (7-17) 6 Wit-Rusland (4-16) Voetballer Cristiano Ro naldo heeft de Gouden Bal die hij in 2013 won laten veilen voor het goede doel. De stich ting Make-A- Wish kreeg 600.000 euro voor de trofee. —Aanvoerder Ivelin Popov (foto) van Bulgarije, net als Nederland in groep A, ziet nog kansen zich te plaatsen voor het WK. Ricardo Kishna (22) is in de Verenigde Staten succesvol geopereerd aan zijn kruis band. Het is nog niet bekend hoelang het herstel van de aanvaller van ADO gaat duren. Timo Letschert (24) heeft zijn kruisband afgescheurd. De ex-speler van FC Gronin gen, Roda JC en FC Utrecht vertrok in de zomer van 2016 naar het Italiaanse Sassuolo. Real Madrid hoeft Gareth Bale, die zich geblesseerd afmeldde bij Wales, niet lang te missen. Uit onderzoek bleek dat hij slechts een zwelling in zijn linkeronderbeen heeft. Argentinië moet komende nacht winnen van Peru om de kansen op het WK in Rusland in eigen hand te houden. De vice-wereld- kampioen haalt typisch Latijnse trucs van stal. Joost de Jong Rio de Janeiro Feyenoorder Renato Tapia (r) vloert Sergio Agüero. Ook dit keer zal het er op het veld hard aan toe gaan. fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22