0°. <5 \jrjCfl Superleuk of bloedirritant? Annie M.G. Schmidt Dé biografische musical van het seizoen! £0 0 O 21 SOUNDOS IN ROBINSON Ooit weigerde Rudi Fuchs, des tijds directeur van het Stedelijk Mu seum in Amsterdam en zelfbe noemde kunstpaus, met haar op de foto te gaan - de galeries in de hoofdstedelijke grachtengordel za gen haar niet staan. Inmiddels is ze overal welkom, maar zegt ze ferm: „Ik hoor nergens bij. Noem mezelf een eenpitter." En als ze al bij iemand hoort, is het haar echtgenoot Wybe Tuin man (1947), kunstverzamelaar annex ondernemer, en dochter Sigrid, haar absolute muze. Ans Markus: „Ik ervaar 1schilderen als een noodzaak, elke dag weer. In mijn atelier ben ik gelukkig. Ik geef er ook workshops, vind het heerlijk om kennis en kunde over te f dragen. En die is echt niet gestoeld op een zware opleiding. Ik heb alles zelf moeten uitvm- Verborgen verdriet In Museum Jan van der Togt hangen nu haar favoriete werken. De prach tige serie Verborgen Verdriet, waarin ze hulpeloze, soms hopeloze man nen schildert die, overmand door emoties, de handen voor de ogen slaan. Of de reeks waarin ze haar moeder schilderde, de dooraderde handen breekbaar ineen gevouwen. Fel rea listisch, maar altijd met die typische handtekening van Ans Markus: haar aandacht voor detail en kleur. En het verhaal dat ze steevast met haar doe ken vertelt. „Nog steeds ben ik onzeker. Dat zit diep. Toch heb ik die twijfel nodig voor mijn werk. Het leert je op een andere manier naar mensen en dingen te kijken." Hagens Fajabbourens „Je weet wat je aan haar hebt, ze draagt het hart op de tong. En het goeie: je kunt ook van alles tegen haar zeggen. In ons programma zei ze het ook di rect als ze iets signaleerde. Was ik soms halverwege mijn uitleg, begon ze al te schreeu wen. En ja, ze is bloedfanatiek. En als iemand haar niet moet, prima, maar dan moet ze jou ook niet. Juist een type als Soundos is bij Robinson goud waard. Maar ze heeft ook een zachte kant, hoor. Toen we Co medy Kids deden voor Stop Aids Now begeleidde ze die kinderen op een geweldige manier. Was echt super." „Ik kan je vertellen dat ik Soundos een van de leukste kandidaten vond van de vier seizoenen dat ik het presen teerde. Ze was ontzettend geestig, vrolijk, een super leuke kandidaat. Ik kan me niet voorstellen dat de kijker haar heel vervelend vond. Ze was zichzelf, goedlachs, vro lijk en heel ad rem. Dus een heel prettig iemand om om je heen te hebben." „Soundos helpt niet mee, kan niet tegen haar verlies en heeft zelf aangegeven dat ze com plotjes wilde. En als er dan een complotje tegen haar wordt gesmeed, dan kan ze het niet hebben. Kinderachtig. Als je zegt: ik ga voor het spel, dan hoort dit er óók bij. En je moet er ook wel een beetje de grap van inzien. Ze is nota bene stand-upcomedian! Maar ze kan dat niet. Je krijgt ook geen compassie met haar. Bij mij zagen kijkers thuis dat het mij pijn deed. Je moet ook je gevoelige kant laten zien. Niet per se aan je collega-deelne mers, maar wel in die dag boekkamer. Ik had afgelopen week training met mensen die de Viking Run gaan doen. Die zaten allemaal te klagen over haar. Dus het is ook niet slim, want ze moet straks kaarten verkopen voor haar show." Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Was Getekend, Tickets vanaf 35,30* donderdag 5 M Ans Markus: „Ik heb alles zelf moeten uitvinden." FOTO HOLLANDSE HOOGTE Markus schilderde de handen van haar moeder. FOTO DE FUNDATIE /ANS MARKUS De Overzichtstentoonstelling van Ans Markus in museum Jan van der Togt is t/m 7 januari 2018 te zien. Pieter De meningen over Soundos El Ahmadi, deelnemer aan Expeditie Robinson, lopen uiteen. Van irritant tot gees tig en vrolijk. Drie kenners spreken zich over haar uit. Dennis Jansen Voor het programma Ruben en de Idioten werkte Ruben van der Meer samen met Soundos El Ahmadi. Pieter Jan Hagens was pre sentator van Wie is de Mol? in 2012, het jaar dat Soundos El Ahmadi meedeed en de finale haalde. Fajah Lourens was finalist van Expeditie Robinson in 2012 en is trouw kijker van de hui dige reeks. Joop van den Ende en Albert Verlinde presenteren de Stage Entertainment productie TROUW PAROOL A D De nieuwe Nederlandse musical Gebaseerd op het boek Anna van Annejet van der Zijl Wie was de vrouw achter Nederlands meest geliefde schrijfster? In deze biografische musical blikt Annie M.G. Schmidt (Simone Kleinsma) samen met haar zoon Flip (William Spaaij) terug op haar boeiende leven. Was Getekend, Annie M.G. Schmidt is ontroerend, zit vol scherpe humor en bevat uiteraard ook bekende nummers, zoals 'Margootje', 'Ik zou je het liefste in een doosje willen doen' en 'Vluchten kan niet meer'. Nu te zien in een theater bij u in de buurt! Bestel uw tickets op pzc.nl/anniemg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21