Gemeenteraad nooit eerder zo massaal bezocht De frank valt de goede kant op in Weg van jou Walcheren Ryan Babel na zes jaar weer bij Oranje Na een thriller van meer dan drie uur heeft de gemeenteraad van Noord-Beveland gisteravond het plan voor de aanleg van het recreatieproject de Zeeuwse Lagune afgeschoten. CDA en SGP hielden het lang spannend. Van begin af aan was het duidelijk dat het een spannend debat zou worden. NBB, PvdA en NB7 waren al tegen de Zeeuwse Lagune (4 ze tels) en WD en BEN vóór (5 zetels). De sleutel lag bij CDA en SGP. Onderwerp van discussie was het fel omstreden plan voor de Zeeuwse Lagune, vier eilanden in het Veerse Meer, bij de Veerse Dam, met daarop een hotel van veertien meter hoog, een restaurant, 95 ap partementen en 9 vakantiewonin gen. Totale oppervlak: 1,7 hectare. Hoe omstreden het plan is, bleek uit de lange reeks insprekers. De meesten daarvan - onder wie Thom van Riet van de Zeeuwse Milieufe deratie - toonden zich tegenstan der. Voor de vergadering begon be toogden 300 demonstranten tegen de Zeeuwse Lagune Drie uur lang hielden fractie voorzitters Cor van de Woestijne (SGP) en Joop de Nooijer (CDA) gisteravond hun kruit droog. Ze zeiden niets, terwijl insprekers en andere partijen over elkaar heen buitelden. Uiteindelijk betoogde Van de Woestijne dat het plan niet strookt met de Zeeuwse Kustvisie die recreatieondernemers, milieu organisaties en overheden maan dag gezamenlijk ondertekenen. Ook vond hij de maatschappelijke weerstand te groot. De Nooijer voegde eraan toe dat het CDA voorstander is van een al ternatieve locatie. Recent onder zoek van bureau Plan Project heeft uitgewezen dat die er zijn. Beide partijen stemden dus tegen waardoor de stemverhouding 8 te gen en 5 voor werd. MarkFaasse (BEN) betoonde zich de felste voorstander van de Zeeuwse Lagune. Hij hamerde op het belang van een betrouwbare overheid. Er wordt al vijftien jaar gepraat met initiatiefnemer Marco Doeleman. Die had voorafgaand gedreigd met een schadeclaim als Hoe omstreden het plan is, bleek uit de lange reeks insprekers zijn plan zou worden getorpedeerd. Faasse hekelde partijen die 'slappe knieën hebben gekregen omdat de verkiezingen eraan ko men terwijl ze zich in 2014 hebben gecommitteerd aan een dossier met de dikte van een boekenkast.' Hun 'geklungel' zou de gemeente 'op de rand van de financiële afgrond' brengen. Nooit eerder bezochten zoveel mensen een gemeenteraad van Noord-Beveland. Het stadhuis in Wissenkerke was te klein om alle belangstellenden te bergen. In het tegenovergelegen dorpshuis, waar het debat door een videoverbinding was te volgen, zaten ook nog 170 mensen. En de #zeeuwselagune was gisteravond trending topic op Twitter. Ook buiten Zeeland werd meegekeken. Doeleman had de afwijzing van zijn plan niet zien aankomen. Hij sprak na afloop van een 'onbe trouwbare overheid'. Hij gaat van daag overleggen welke stappen hij nog wil ondernemen. 16°C Nieuwsmedia Dansen en touwtjespringen in Oostburg Pv 'Nee, nee, nee, het is een slecht idee' en 'Gebruik je verstand, niet bouwen aan het strand' zingen onge veer 300 demonstranten in de Voorstraat in Wissen- kerke. Hand in hand vormen zij een menselijk lint als protest tegen de Zeeuwse Lagune voorafgaand aan de raadsvergadering over het omstreden recreatie project in het Veerse Meer, bij de Veerse Dam. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Ernst Jan Rozendaal Wissenkerke donderdag 5 oktober 2017 Stormachtig pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 SPORT22 De in Zeeuws-Vlaanderen opgenomen film Weg van jou gaat volgende week maandag in Amsterdam in pre mière een dag later gevolgd door de eerste Zeeuws- Vlaamse vertoning in Terneuzen. Verslaggever en oud- Groedenaar Jan van Damme, mocht de film al bekijken en vroeg zich af of Zeeuws-Vlaanderen niet al te boers zou worden neergezet door de Randstedelijke makers ervan. Hij was tevreden... Weg van jou is gemodelleerd naar de Franse succes film Bienvenue chez les Ch'tis, waarin een postbode uit Zuid-Frankrijk naar het hoge Franse noorden wordt ge stuurd. In Weg van jou is het Rotterdamse Evi, die ver wacht naar Rio de Janeiro te mogen voor haar werk, maar die door haar baas naar Zeeuws-Vlaanderen wordt gedirigeerd. ZEELAND 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1